Koşarken canınızı sıkan şeyler

Benim canimi sikan sey 15km sonra gogus ucunda tahris olmasi ne yaptiysam olmuyor buda beni cok rahatsiz ediyor :frowning:

Eczanelerde tibbi bez flasterler var yapiskanli,makaraya sarili 5 Mtx2.5 cm 5m x 5 cm
gibi hatta el ile kesilebilen bantlardan kullanabilirsin.Yapiskani güzel ise bir yapistirdigin bir hafta cikmaz,dus bile alsan.Bir dene istersen…Ince gelirse iki parca üst üste yapistir…

2 Beğeni

Üzerinize oturan tişörtlerden giyin. Sıkı sıkı saranlardan olsun. “Fit” diyorlar sanırım. Üstüne başka şeyler giyebilirsiniz.

2 Beğeni

Evet ben Neco’nun bahsettiği flasterlerden kullanıyorum. Bulduğum en iyi çözüm bu. Ama kış döneminde giydiğim içlikler nedeniyle -ki Spinodal’in dediği gibi sıkı, vücudu saran ürünler zaten- bir sorun kalmadı. Ama yazın giydiğim güya meme ucu tahrişini önlemeye yönelik özelleşmiş ürünler bile işe yaramıyordu. Püf noktası sanırım vucuda yapışması.

1 Beğeni

Ben ilk önce normal yara bandı yapıştırarak bu sorunu çözmeyi denedim.Bir süre sonra koşarken terin etkisiyle koptular.Vazelin, krem tarzı şeyler süreyim dedim; işe yaradılar ama beni rahatsız ettiler.Sonra Adidas’ın tech-fit modeli içliklerinden aldım ve sıkıntılarımdan tamamıyla kurtuldum.Vücudu tamamen sardıkları için sürtünmeye izin vermiyorlar.Yaz kış giyiyorum ve çok memnunum.Markanın pek önemi yok galiba.Vücudu sarsın yeter.

1 Beğeni

Benim en çok canımı sıkan şey adres sormak için durdurmaları. Koşan kişiye adres mi sorulur:-)

8 Beğeni

banada oluyor bu adres sorma durumları.
kolay koşularda “hadi neyse” diyorsunuz ama,
diliniz dışarıda nefes nefese yapılan bir tempo koşusu esnasında adres sormak için durdurulmak fazlasıyla sinir bozucu oluyor.

2 Beğeni

Saldırgan köpekler koşuyu kesintiye uğratabiliyor veya planlanan rotayı değiştirmek zorunda bırakabiliyor.

6 Beğeni

tam konsantre olmuş koşarken, nereden çıktığı belli olmayan köpekler :slight_smile: insanın aklını alıyorlar :smiley:

6 Beğeni

İnsanların yere tükürmesinden çok rahatsızım, anlamıyorum ve buna da alışamıyorum.

Ayrıca kötü kokan kıyafetler ile koşmaları(yıkamak yerine kurutulmuş/havalandırılmış) ve insanın nefesini kesecek kadar parfüm-deodorantı aşırı kullananlar…

8 Beğeni

Bütün bunlara bir de düzgün olmayan kaldırımları ve yolları çok düzgün yaptıkları için oluşan su birikintilerini de ben ekleyeyim dedim.

3 Beğeni

kaldırıma park etmiş otomobiller. bazen polise bildirmek amaçlı fotoğraflarını çekiyorum.

4 Beğeni

Antrenman esnasinda, saatin yanlis HR olcmesi butun motivasyonumu alt ust eder. Ve ek olarak; yoldan gecenler kolundaki kocaman saate bakarak “saat kac” diye sorunca hic bir cevap verememek cok can sıkıcı :smile: o saatte saatin kac oldugundan baska her sey var adam nerden bilsin :smile:

8 Beğeni

@breght kışın dar kompresyon içlikleri nefis çözüm ama yazın iş zor. Ben heyecanlı olduğum yıllarda internet üzerinden “nip-guard” denen bu iş için üretilmiş sünger tamponlardan alıyordum (http://www.runguards.com/products/nipguards) ama gereksiz harcama olduğunu fark edince yukarıda bahsi geçen bezimsi flasterlere döndüm. Beyaz olanları hem nefes alıyor, hem de kuruyken yapıştırırsanız epey uzun süre sabit kalıyor.

1 Beğeni

Sahil hattında koşarken balık tutanlar. Şimdiye kadar kaç kişi bu yüzden yaralanmıştır diye merak ediyorum.

2 Beğeni

Ben bol miktarda vazelin ile bu işi çözdüm, fazla sorun yaşamıyorum ama 30Km+'da mutlaka bir yenilemek gerekiyor…

1 Beğeni

Vazelin ve sıkı giyilen katman çözümlerden bazıları. Ancak benim için en etkilisi eski bildiğimiz marka sanitabant yara bandı. Duşta bile zor çıkıyor, çok çok işime yarıyor… Diğer marka yara bantları hemen çıkıyor…

2 Beğeni

Ağız kuruması
Terden gözlerin yanması
Ayağın takılması
Bilek burkulması
Mp3 şarjının bitmesi
Yaşlı birinin koşarken seni sollaması :flushed:
Peşine köpek takılması
Ayakkabının içine taş girince tuturduğun bütün ritmi …mesi :stuck_out_tongue:

3 Beğeni

Merhaba,

Zamanında vazelin kullandım ama bazı tshirt’lerimi leke yaptı. Şans eseri şunu buldum, çok da rahat ettim. Koşu sonrası rahatça çıkarabiliyorsunuz. Sürekli kullanıyorum ve çok memnunum:
http://www.amazon.com/gp/product/B001EPQGDK

1 Beğeni

1.Genelde sarıyer -İstinye arası koştuğum için Balık tutanlar ve bunların sigara dumanları, açık havada bile tıkanıyorum.
2.Koşu saatinin anlamsız bir biçimde bazen ayarını kaybederek zırt-pırt ötmesi
3.Neşet suyu koşu parkuruna dadanan çarşaflılar ve şalvarlılar. (kimsenin giyimi beni ilgilendirmiyor ama orası koşu parkuru.
4.Ve bunların paza günü yanyana 5-6 kişi yürümeleri.
5. İlkinde olduğu gibi koşu parkurunda sigara için zavalllar. Çünkü bana denk gelince gerçekten zavallı hale getirecek kadar söyleniyorum.
6.Yine daha önce bahsedilen, insanın burnunun direğini kıracak kadar kötü kokan kıyafetlerle koşanlar. Bunların bir de başka sıkıntıları da var. Mesela o kokuyu almamak için basar geçersin ya adamı, adam hırs yapar yine önüne geçer, sana o illet kokusunu koklatır. Habi bırakıyıp önden gitsin dersin bu sefer de yavaşlar, anlıyacağın koşunun içine s.çar…
7.Koşarken karşıdan gelen bayanların takındığı ilginç tavırlar :slight_smile: yahu önüne bak, yürürken/koşarken neden birden bulutlara kaldırıyosun kafanı :slight_smile: Bak bunlara çok gülüyorum hee.
8.Koşuya yeni başladığı vücudundan belli olan özellikle bayanların o ıyyy göbeğini açıkta bırakan tişortlarları tercih etmeleri. (yahu bayanlara da çok mu yüklendik ne :slight_smile: affınıza sığınarak paylaşmak istedim sadece)
9.Baba koş koş nereye kadar? diyenler ki favorilerimdendir…
10. Ben de koşarım, benim de altyapım var diyenler ki bunlar da az değiller :smiley: Arkadaş çık koş benden ne istiyorsun
11. Yol kenarından asfalttan koşarken arabayı üzerine süren acizler, sanki ben bilmiyorum kaldırımda koşmasını, Beton zemin senin kafan kadar sert, sakatlanmak istemiyorum arkadaşım.
12.Koşu sonrasında kaçıncı oldun diye, hayatında hiç koşmamış arkadaşları sualleri ki 70. falan oldum derseniz bunlara yandınz, 3.de mi olamadın o kadar koşuyosun bir de diyerek iyice delirtirler insanı. Sanki her koşan Kenyalı :smile:

Bir çırpıda aklıma gelenler bunlardı.
Sağlıklı Mutlu günler dilerim.

5 Beğeni