İznik Ultra 2019

Merhaba,
İznik Ultra 2019 yarışları kapsamında 5 adet solo (tekil) 2 adet bayrak yarışı (relay2 ve relay4) olmak üzere 7 adet patika koşusu yarışı yapılacaktır.
7 parkurun tamımı için ITRA onaylı parkurlar www.iznikultra.com da güncellenmiştir.
ITRA takvimindeki adresi: https://itra.run/race/2019/578-iznik-ultra/1360-160-k

Yarışın 160km üstüne çıkması sebebiyle ana parkurun başlangıç saati Cuma akşamına alınmıştı. ITRA’nın onayladığı mesafe yükseklik kazanımlarına bakarak, hem detaylı etap tablosunu güncelledik, hem de 160K yarışlarının başlangıç saatini 19:00 olarak güncelledik.
Böylece İznik Ultra 160K solo /tekil parkurunun bitirme süresi 30 saat olarak güncellenmiş oldu.
2019 yarışları öncesi bazı hazırlık etkinlikleri ve yarışma tarihlerinde yan etkinlikler yapılmasını arzu ediyoruz. Bu yenilikleri kesinleştirdiğimizde web sayfamız, facebook sayfamız http://www.facebook.com/iznikultra ve buradan paylaşacağız.
Ortak konuşulsun istediğiniz soruları da buradan sorunuz lütfen. (Canerin notu: anlık bildirim almıyorum)
Sporla kalın,

14 Beğeni

Caner, yarışı 1 saat daha erken başlatıp son bitiriş zamanını gece yarısına çekebilirsiniz. Aynı şekilde Orhangazi ultrada bu şekilde olabilir.

1 Beğeni

Caner selam,

160K için ITRA puanı güncellemesi olacak mı? Sanki bu şekilde ITRA6 nin sınırında kalmış gibi. Bu mesafenin hakkı 6 puana daha yakın değil mi? Bira ekleme ile 6 puanlık yapma şansı olur mu?

Teşekkürler

1 Beğeni

Bir kaç puan ile 6 puanı kaçırmış olabilir. Yeni sisteme göre 210 puanla Itra 6 puan alınıyor. İznik Ultra 207 de kalmış gibi duruyor. 3km her türlü eklenirse olur sanki.

3 Beğeni

Selam Serkan, başlangıç saatimiz 19:00 oldu, bitiş 01:00 süre 30 saat.

1 Beğeni

yani 5km veya 500mt tırmanış ekleyin, biz koşarız mı diyorsunuz? :slight_smile:

1 Beğeni

geç okuduğum için kusura bakma, az önce yanıtladım serkan imrak altında:)

1 Beğeni

Merhaba,
Yarışa son hafta kala birkaç hatırlatmamız var. Sitede göz atmamışlar için:

Güncel Program: http://iznikultra.com/yaris-programi.php

Güncel parkurlar: http://iznikultra.com/iznik-ultra-parkurlar.php

GPX dataları: (her yarış sayfasında da belirtilen link)
https://drive.google.com/drive/folders/10bdjQTG1R1Ajy7RY0PC_NhuijGj5GsRw

Zorunlu Malzemeler ve Listesi: http://www.iznikultra.com/kosu-malzemeleri.php

3 Beğeni

160K koşanlar için;
Bazı yarışmacılardan da benzer dönüşü alınca, dropbag noktasını 79km Örnekköy yerine 88km Sölöz noktasına çektik.
Lider grubun da gön doğumuna yakın ulaşmasını umuyoruz. Böylece dere geçişi sonrası varılmış olacak.
ilgili duyuru: http://iznikultra.com/images/soloz-dropbag-noktasi-degisti.jpg

Bu duyuru sosyal medya dışında 160K koşucularına SMS ve eposta ile duyurulacaktır (buraya duyururken yapılmak üzereydi).

2 Beğeni

SÜPÜRÜCÜ EKİP
Bildiğiniz gibi İznik Ultra Maratonu patika parkurlarına kayıtlar kapandı. Fakat bu deneyime ortak olmak isteyen ve ambiyansı yaşamak isteyen yarışmacılarımıza şöyle bir davet şeklimiz var, kısaca ;

Bütün parkurlarımız şerit işaret parçalarıyla (ağaçlara ve çalılara asılmış şekilde) işaretlenmektedir (gece etapları reflektif eklenmiş). SÜPÜRÜCÜ EKİP, 160K parkurunun en sonundan çıkıp etap etap parkuru temizleyecektir.
Süpürücü en arkadaki yarışmacıya yetişirse, CPye kadar onun hızında ilerleyecektir.

Bu durum bir gönüllülük işi olduğundan dolayı katılımcılarımıza Ekip tişörtü vermekteyiz. Ayrıca bu katılımcılarımız 1 sene içerisindeki istediği herhangi bir organizasyonumuza* ücretsiz olarak kayıt olabilmekteler.

Özetle;

  • bu katılımcılarımızla beraber parkura çıkış saatleri ve etapları belirliyoruz.
  • Katılımcılarımız parkurdaki işaretleri toplayarak ilerliyorlar.
  • Gönüllü takımımızda yer alan bu katılımcılarımıza ekip tişörtü ve istediği bir yarışımıza ( ** 35km’ye kadar 2020 İznik Ultra 20KM, 35KM veya MCRRACESETTER diğer 1 yarış, 50km ve üstüne 2020 IUM istediği parkur veya MCRRACESETTER herhangi 2 yarış) ücretsiz kayıt vermekteyiz.
    Bilginize
    Ek 1: “son süpürücü” kontenjanı kısıtlı ve önce gelen önce alır:)
    Ek 2: İznik - Boyalıca satıldı:) Başka görüşmeler devam ediyor
10 Beğeni

Güzel uygulama :slight_smile: tebrikler…

2 Beğeni

Merhaba,

İznik ultra olduğunu günler hava yağmurlu olacak, bu sebep ile patika durumu nasıl olur ?
İlk defa patika koşusuna katılacağım (20k) bu durum ne gibi sıkıntılar yaratır ? Yarişta kullanacağım ayakkabı asics venture 6 antremanlarda sorun yaşamadım ancak hava şartlarında ne gibi dezavantajlar çıkaracağını bilemiyorum. Teşekkürler

1 Beğeni

Merhaba,
ayakkabı ile ilgili problem yaşamazsınız, yada herkes kadar problem yaşarsınız. Çamura karşı yapabilecek çok fazla birşey yok maalesef. Her ayakkabı çamur topluyor, kimi ayakkabı sadece biraz daha hızlı tahliye edebiliyor o kadar.
Ayağinizdaki ayakkabı ne olursa olsun özellikle dar patikalarda ve yana doğru eğimli yerlerde dikkatli olmak gerekiyor.
Başarılar!!

2 Beğeni

Tadını çıkarın ,bata çıka koşun ,seneye 55 yaparsınız .Başarılar.

2 Beğeni

Merhaba, 55K parkurunun GPX datasında elevation sorunu mu var? İrtifa kazanımı 347m ve eğim haritası sadece son bölümü görebiliyorum. (Suunto ve Movescount) Benzer sorun yaşayan var mı, yoksa ben biryerde hata mı yapıyorum?

Teşekkürler

Selam,
ITRA yükseklik değerlendirmesi Suunto ve Garmin’den daha az yükseklik gösteriyor. Biz ITRA değerini kullanmak durumundayız. Algoritma farkı. bilginize

1 Beğeni

Baktığım kadarıyla venture 6 yol koşuları ve şehir içi için tasarlanmış. Haftasonu patika koşularında neden arazi ayakkabısı gerekli konusunu tecrübe edeceksiniz sanırım. Hoş, genelde patika ayakkabısı denemeden farkını gerçekten hissedemiyor koşucular. Dikkatli basın.

1 Beğeni

Koştuk, geldik. Yorumum: Bu parkur zebrayı bile ülser yapar :slight_smile:

2 Beğeni

Herşey için çok teşekkürler bilgilerinizi benimle paylaştığınız için ilk trail yarışımda ilk 20’ye girdim.
Parkur çamur içinde olduğu için ayakkabının durumunu çok fark edemedim. Birlikte koştuğum arkadaşım s-labları ile aynı yerlerde düştük kaydık. Speedcroslar çamur için olduğunu izlenimlerimden anladım. İznik Ultra için tek yorumum şu olur kursu yapan arkadaşlara ahşap plaket çok komik oldu İznikte
:slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba . Aynı şekilde elevation farkını bende yaşadım 90k için ambit 3 model saatimde. Toplam kazanılan ve kaybedilen yüksekliği absürt bir şekilde az gösteriyordu. Sanırım bu durumla alakası yok ama 3 yıldır kullandığım saat start esnasında run a route fonksiyonunda çalışırken kayıt almamaya başladı ve sonrasında ne kadar uğraşsamda sürekli hatalı ölçüm aldı ve sonuç olrak 90 k yı saatsiz koştum. Yarıştan önce gps modunu 15 saatlik şarj süresi için orta moda almıştım belki bununla alakalı olabilir. Bacaklarım biraz açılınca hemen deneyeceğim :slight_smile: aynı sıkıntı devam ediyor mu merak ediyorum .

3 Beğeni