İznik Ultra 2015

Benim saatim 46.90 km olarak ölçmüş parkuru… Gps kaynaklı %hata vardır tabii

Benim 910XT mesafeyi tam olarak 82.6 km, yükseklik kazanımını da 1980 m ölçmüş.

Benim telefon yarış boyunca hiç kapanmayarak tüm yarışı kaydettiği için beni çok mutlu etti.
Yarış öncesi GPS’e bağlanana kadar interneti açık tuttum ki haritayı çeksin. GPS bağlandıktan sonra da uçak modu ile kullandım ve şarj performansı beni şaşırttı; startta %82 olan şarj, finish’te %35 idi.

Telefondaki 46K Runkeeper ölçümleri:
EG: 1671 metre
Mesafe: 45.74 Km

EG için bir de Strava ve Garmin’e bakayım dedim (daha önceden yazdığım fark ile ilgili).
Tapirrik senkronizasyonu sonrası; Strava, Runkeeper’dan gelen veriyi EG: 1549 m olarak vermiş; Garmin’de ise EG: 1868 m görünüyor.

Forerunner 620
Distance 45,95 km
Elev Gain 1.437 m
Elev Loss 1.515 m
Min Elev 78 m
Max Elev 776 m

Benim Runkeeper ile yaptığım ölçüm;
Mesafe; 134.24 km
Yükseklik Kazanımı; 3879 mt
Runkeeper kayıtım

Yarıs raporum

Ambit 2 - (1 second recording) - 135,58 km
Harita üzerinden hesaplamaya göre iki ayrı yerde toplam 1.43km kadar yanlış gittiğim yol var. (Mahmut’un Ambit 2’si 134.2 km ölçtü)

Strava yükseklik kazanımını 3500m olarak gösteriyor ama bence Ambit 2’nin üzerindeki 2822 m verisi doğruya daha yakın olmalı.

https://www.strava.com/activities/288778140

6 Beğeni

Merhaba; İki yıldır koşuyorum. iznik 136 K parkuruna,sizlerin önceki yarış anlatımları,büyüleyici manzarası beni adeta katılmaya zorladı.90K sonrası sag ayak bilegim şişmeye başladı. Çogunlugu baton destegiyle yürüyerek Derbente 21:35 te vardım. Son 14 K ayagım acısada daha hızlı koşarak bitirmek istedim. Tüm işaretlemeleri takip ettim arkamdan hiç gelen yoktu,korktum,ürperdim,orman alanın ağaçların yanında hışırtı çıkaran kurtlar oldugu duygusuna kapıldım ve dahada hızlandım. En son tırmanışta aynı çeşmeden 2.kez geçtigimi zannettim,durdum,kayboldum deyip yardım istedim.Sagolsunlar 5 dakika içinde yanıma geldiler yönümün dogru oldugunu belirtip istersem araçla beni götürebileceklerini belirttiler. İyi olup tamamlamak istedigimi belirttim. Arkamdan beni bitişe kadar ettiler.Yolda Caner Beyle karşılaştım sagolsun durumumu sorup koşu geçişini belirtti. Gerçekten son 14K 4 saatte tamamlamak kendimce çözemedigim,kafa/beyin uçuk/uyuşuk, nasıl nereleri dolaşıp dogru yolu nasıl buldum bir gizem ve güzel bir hatıra olarak bende kalacak. Organizasyon,rota gerçekten müthiş ve harikaydı. Organize ekibine,katılımıcı kardeşlerime (yanımdan geçerken motive edici konuşmalarınız) binlerce kez teşekkürler… Hedefte Likya Yolu

12 Beğeni

Google Earth ile gps datasının profilini nasıl çıkartıyoruz, bilgi verebilir misiniz? Google Earth yükledim, örnek olarak da İznik Ultra 46K’nın GPS datasını kml olarak programda açtım ama Yükseklik Profilini göster butonu aktif değil.

Soldaki “Yerler” kısmında rotaya sağ tıkladığında açılan menüde de mi inaktif? Oradan yapıyorum ben.

@spinodal’ ın bahsetiği menüden görülebiliyor.Benim kullandığım pro sürümü.Normal sürümden farklı mıdır bilemeyeceğim?

Ben yükseklik profili yerine mesafeyi 100m aralıklarla tarayarak, nerede koşabilirim, nerede yürüyebilirim ona göre rapor hazırlıyorum.Şimdi aynı hazırlığı Aladağlar için yapıyorum.İznik’te koşabildiğim yere kadar işe yaramıştı.

Birde şöyle bir uygulamam var.Trabzon’da dağlara çıkmadan önce Pro sürümde yüksek çözünülürlüklü (4800*3704) harita kaydı yapıyorum.Bunu tablete atıp dağlarda off-line olarak rotamı belirleyebiliyorum.

Bu konuda resmi bir açıklama yapılacak mı / yapıldı mı? @caner

Neden 25 dk?

Kaçırdıysam kusura bakmayın.

@MOzel bunu iç değerlendirme toplantımız için not alıyorum

RFiD den konu açılınca yine dikkatimi çeken; Ilıca inişinde bileğimi burktum. Bu sebeple Örnekköy’e yürüyerek geldim. Yolda dizinden sakatlanan Yücehan Bey ile karşılaştık, birlikte yürüdük. İşaret atlamadığımızdan kesinlikle eminim. Muhtemel Anaçayırı kapısında kırmızı demonte edilebilir çadır gördük ama hem RFiD okuyucusu hem de bir görevli yoktu. Örnekköy’e ise cutoff’dan önce geldik. Kapı da bir görevli olması gerekmez miydi? Vardı da biz mi atladık anlayamadım…
Şimdi bakınca saat 08.00’den sonra Anaçayırı’ndan geçen kimse yok, oysa hemen hemen herkes Örnekköy’den geçmiş… Örnekköy’ün cutoff’u saat 10.00 olduğuna ve arada 4-5 km olduğuna göre 08.00 Anaçayır’ın toplanması için erken bir saat değil mi?

@KeremTopuz selam bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Açıkcası, derbentte tutulan listeler 10K hengamesinde kaybolup İstanbul’a gelemediği için başka bir açıklama da yapmayacağız.
Tören öncesi son kontrolde yapılan kontrol yaş gruplarını etkilemiyordu.

2016’da başka düzenlemeler yapmak gerekecek. Açıkcası 12 ay emek verdiğimiz bir yarışmada malzeme kontrol etmek zorunda kalmak bile beni burkuyor.

1 Beğeni

@spinodal ve @artan teşekkürler cevaplar için, biraz daha inceleyince buldum sonunda :smile:
Ana dosyadan bakınca nedense olmuyor (buton aktif değil)

Alttaki “Track” kısmına sağa tıklayınca çıkıyor “Yükseklik Profilini Göster” butonu.

İznik Ultra 2015 resmi fragman.Muhteşem olmuş

3 Beğeni

@Caner Avrupa’daki ultralarda zorunlu malzeme kontrolü/uygulaması nasıl yapılıyor?

Yarışlarda bulundurulması gereken malzemelerin kesinlikle hayat kurtaran özellikleri var. Bunda hemfikirsek kendine önem veren birinin bunları taşıyıp taşımaması kendi sorumluluğundadır. Organizatör yarış öncesi kontrolunu kesinlikle yapmalı ama yarışmacı bununla ilgili feragatnameyi imzaladığı anda sorumluluk kendinde olmalı. Utmb de kontrol aşırı sıkıydı. Alplerde 2500m üstü gece eksi derecelere iniyor ve hayati tehlike fazla. Ama ben hiçbir elit sporcuda avuç içinden büyük çanta görmedim. Yarış boyunca da kimse kontrol etmedi. İznikde yanlış bulunan şey ise kontrolde eksik malzemesi olanların neden ceza almadığı idi. Bence hiç kontrol edilmese daha iyi. 136km lik bir yarışa katılan herkes zaten belli bir otokontrole sahip olmalı

Benim katıldıklarımda, kit tesliminde ve yapılırsa yarış içinde/ sonunda sürpriz bir yerde rastlele bszı malzemelerle. 2011 TDS de geçenlerin hepsine değil bir kısmına yapmışlardı ama sonra 2013tr herkese yarışın 3.-3. Noktasında yaptılar mesela

1 Beğeni

Selam @erol eğer içinde Ferdağ 2007, ya da 2005 yazan alyans ise tarafımdan bulunup yarış bitişi bize masaj yapılan çadırda masaj yapan bir genci gösterip “bu da benim oğlum” diyen bir amcaya verdiğimi, amcanın da “ben şimdi finişe götürür anons ettiririm” dediğini anımsıyorum.
Müşküle sonrası en yüksek noktadan inişe geçtiğimizde başlayan çamurlu patikada da bulduğumu belirteyim.
Eğer doğru yüzükse size ulaşmasına çok sevindim.

3 Beğeni

İznik Ultra 2015 - The Race video yayında
Biz çok beğendik, umarım sizler de beğenirsiniz.

18 Beğeni