İzmir patika koşu parkuru

Merhaba,

İzmirde yaşıyorum ve patika koşusu yapmak istiyorum. İzmirde bildiğiniz güzel, patika koşu parkurları varmıdır?

Yazan herkese şimdiden teşekkür.

Balçova’ da Kaya Termal Otel’ in içerisinden Terapi Ormanı’ na giriş var. Araç geçebilecek genişlikte toprak yol mevcut, 3. km’ de yaz harici akan bir çeşme var. İlk 3 km’ de ortalama %10 eğim var. Yolu dümdüz takip ettiğiniz zaman 14. km’ ye doğru asfalt yola bağlanıyor. 6. km’ de yol ayrımından dönüp 740 rakımlı Behzattepe’ ye doğru farklı rotalar oluşturulabilirsin. Strava’ da segment explore bölümünden eğim grafiklerini bulabilirsin. İzmir’ de parkur ve manzara olarak en doyurucu rota burası diye düşünüyorum.
Bunun dışında Karşıyaka’ da Karagöl ve Kemalpaşa’ da Nif Dağı’ nda güzel rotalar mevcut.

2 Beğeni

Gaziemir’in arkasında yer alan dağ da patika koşuları için çok uygun. Gaziemir NSİ Hastanesinin hemen arkasından patikaya giriş yapabilirsiniz.
Ayrıca Buca Kaynaklar köyünden başlayarak Nif’de patika koşuları yapabilirsiniz.
Her iki rotaya da Strava segment explore veya (suunto kullanıyorsanız) Movescount-Map-Moves/Routes bölümünden bakabilirsiniz.
İyi koşular.

2 Beğeni

Wikiloc ta Dinçer Sertkaya bir rotasını paylaşmış, sanırım sizinde bahsettiğiniz yer.

Strava’da Mehmet Kaçar Bey’i takip edersen hafta sonlarında koştuğu parkurlardan birisini seçebilirsiniz.