İlk ultra parkurum İznik ultra 46k.neler yaşadınız?

Merhaba ben ilk olarak 2015 de İznik ultra 46k.ya katıldım. Kısa bir süre sonra cappadocia ultra 35k.da olacam.ilk yarışımda antrenmansız olsam da finish geçerkenki (8 saat) duygularım inanılmaz yoğun du.ben hayatımda bu kadar haz aldığım bir fiziksel aktivite hatırlamıyorum. 30km.sonrası çektiğim acılar dayanılmaz olsa da devam ettim(aşil tendonu çekmesi,kramplar vs.) sizin ilk ultra yarışınız nedir? Ve şu an hangi seviyedesiniz neler önerirsiniz?yeni başlayanların önünü görmesi açısından neler söylemek istersiniz

Kapadokyaultra parkuru daha renkli bir arazi sağa sola bakmaktan Nasıl bittigini anlamazsınız yokuşu çok olduğundan koş yürü tarzına uygundur aynı Zaman’da yağışta tehlikelidir Beyninizi ne olursa olsun bitirmeye set edin başka turlu beyin yarısı bırakmak üzerine binbir bahane üretiyor Koşucunun en büyük dusmani kendi beyni Başarılar dilerim

Erhan bey 2015 de bitirdim kazasız belasız ufak tefek aksaklıklar dışında bir sorun olmadı. Şimdi Kapadokya 35k sanırım bında da sorun çıkmaz ama sonrasında önümü göremiyorum, sanırım biz yeni başlayanlar için en büyük sorun bu sonrasına karar verememek bu yüzden yazmıştım aslında.tecrübeli arkadaşların ilkparkuru hangisiydi ve şimdi ne durumdalar yol göstermek ve cesaretlendirmek açısından yorumları merak ediyorum.

İlhan bey bende tecrübeli sayılmam zaten bu iste tecrübe diye birşey anlamsız bence her yarışma kendine özgü Benim ilk heveslenip Tokat yedigim iznik 130 idi 40.km patladım tekrar denedim 90. Km biraktim Gecen sene kapadokyaultra da 110 bitirdim Frig ultr da 100 bitirdim Ama Sapanca da 30 da tekrar biraktim bu sene tekrar Kapadokya 110 deneyeceğim kısmet bitermi bitmezmi bakacağım.Sebeblere gelince önce herşey beyinde bitiyor bunu anladım Bence hedefinizi büyük tutun be motivasyon unuz iyi olsun ve uzun antrenmanlar olmazsa olmazlarından.Basarilariniz daim olsun.Zaten 45 koşmuşsunuz 100 de koşarsınız buna inanın

Geçen seneki İznik’deki yarışta yarışın başında ki “Zeytin Bahçesi” kırıcı idi. Kapadokya’da ise bence trail ayakkabısı olmazsa olmaz. Özellikle yağışda oldukça zemin kayganlaşabiliyor. Özellikle tahta köprü geçişinde hemen hemen herkes kayıp düştü. Kapadokya 30 bence İznik Ultra’ya görece daha kolay ve nispeten düz bir parkur. Daha eğlenceli ve kolay geçecektir. Moralinizi yüksek tutarsanız problemsiz bitirirsiniz.

New balance 690 ile katılıcam. All terrain bir taban yapısı var trail ağırlıklı tabanı inşallah sorun çıkartmaz antrenmanlarda çok kırıcı yüzeylerde denemedim ama arazide iyi iş çıkardı 30 km. civarlarında idare eder diye düşünüyorum dediğim gibi çok profesyonel değil ama işini görecek sanırım. Evet dediğiniz gibi bitirme konusunda ciddi birşey yaşamazsam sorun olmaz. Asıl merak ettiğim 5 ay kadar bir süre var Orhangazi’ye girsem finish görebilirmiyim 90k da ?? Yada bundan sonra nereden devam etmek mantıklı olur (parkuru büyütmek istiyorum)