Ilk deneyimim sizce nasil?

merhabalar herkese. 168 boyunda 53 kg 22 yasinda kadinim. cocuklugumda yasadigim kalp problemlerimden dolayi hayatimda sporun s si bile yer almadi daha once. yag oranim %15. dun ilk spor deneyimimi yasadim. 2 km yurudum ardindan daha fazlasini istesem de 700 metre kosabildim ne yazik ki. kosarken pace 5.27 cikti ortalama. ama max 2.8 gibi bir seyi de gordum. amacim kendimi denemekti, herhangi bir planim olmadan kostum. kosu bittikten sonra biraz daha yurudum. ancak yarim saat boyunca gogsumun yandigini hissettim. cigerlerim acidi sanki. kosmak boyle bir sey mi? bu normal mi? ve dahasi sizce nasil bir durumdayim? nasil bir yol izlememi tavsiye edersiniz? henuz saat vb ekipman alabilecek kadar kendime güvenmiyorum cok yeniyim cunku. buraya kadar okuduysaniz cok tesekkur ederim.

3 Beğeni

Öncelikle bir bir efor, ekg ve diger sağlık testlerine girip bir doktor ile görüşmen en sağlıklı başlangıç olur. Bir çok hastanede standart bir paket olarak bu testleri yapıyorlar. Sonrasinda suradan "https://ritimblog.com/yeni-baslayan/ "
yeni başlayanlar icin rehber olabilecek okumaları ve yontemleri takip edebilirsin . Sağlıkli ve keyifli koşular.

4 Beğeni

Ben de eski bir koşucu değilim ama ilk koşu İçin oldukça yüksek bir pace ile koşmuşsunuz. Daha düşük bir tempoda koşmanızı tavsiye ederim. Arkadaşın dediği gibi bir dr ile görüştükten sonra koşmanızı tavsiye ederim. Hastanelerde spor hekimleri var gerekli testleri yaptırabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

cok tesekkur ederim, onerilerinizi mutlaka dikkate alacagim.

Biraz hızlı koşmuşsunuz lütfen yavaş yavaş ilerleyin bacaklarınız güçlensin kilonuz çok müsait bence kısa sürede sizde koşu müptelası olursunuz. Saygılar.

cok tesekkur ederim, umarim bir gun sizler gibi olabilirim