[İlk 21 KM] Vodafone Sanal Koşu / Yeni bir şehir olarak İzmir/Koşu rotası

Herkese merhabalar,
Bu güzel forumu uzun süredir takip etmekteyim fakat ilk kez bir gönderi düzenliyorum üslup ve hatalarım olursa üzgünüm.

21 yaşındayım, küçüklüğümden beri çeşitli spor dallarıyla ilgilendim fakat hiçbirisi koşmak kadar keyif vermedi :blush: Son 1 yıldır vaktim oldukça sağlığım için ve aktif olmak adına koşuyorum.

İş ve okuldan dolayı haftaya İzmir’e taşınacağım ve katılmayı planladığım Vodafone yarı maratonuna katılamayacağım :frowning: Bu yüzden sanal koşuya kayıt yaptırdım fakat İzmir’de sadece bir kaç kez bulundum Google Map aracılığıyla kendime bir rota belirlemeye çalıştım.
Bu rota hakkında ne düşünüyorsunuz

Alsancak Çocuk Parkı-Üç Kuyular Vapur İskelesi

Başladığım noktaya geri döneceğim, sizce rahatça koşabilir miyim, ayrıca çok sıcak olduğundan dolayı sabahın erken saatlerinde koşuya çıkmayı düşünüyorum.
Fikirlerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

Düzenleme:Link harita olarak çıktığı için kaldırdım

1 Beğeni

kısaca risklerden bahsedeyim, alsancak çocuk parkından kastınız sanırım liman’ın orası…ordan başladığınızda gideceğiniz yöne doğru yaklaşık 1.5km koştuktan sonra Cumhuriyet Meydanı’na geleceksiniz (Swiss Otel’in önü)…Ordan sonra neredeyse Karataş’a kadar (Konak iskelesinin diğer tarafı) dışarda gezen, balık tutan halk ile beraber dar bir alanda koşmanız gerekecek…ondan sonrasında ise Üçkuyular’a kadar herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum…Cumhuriyet Meydanı-Karataş arası için harita üzerinden alternatif düşünebilirsiniz…Veya Karşıyaka tarafına gelip, kesintisiz şekilde Bostanlı İskele - Sasalı yapabilirsiniz (Karşıyaka-Sasalı da yapılabilir fakat bu durumda Bostanlı İskele’de iki tane yol geçişi olacak)…

3 Beğeni

Aynı yerde dön dolaş sıkılmam derseniz fuar da güzel bir alternatif.

2 Beğeni

Öncelikle İzmir’e hoş geldiniz/geleceksiniz :slight_smile:
Belirttiğiniz rota aslında geçen hafta sonu koşulan İzmir 9 Eylül Yarımaratonu’na çok benzer bir rota.(haritaya şuradan ulaşabilirsiniz) Planladığınız rota sabah çok erken saatlerde koşarsanız kalabalık olmaz ancak koşuya biraz geç başlarsanız sahil şeridi (özellikle Alsancak İskele ile Konak Pier arası) biraz kalabalık olabilir.
Alternatif olarak sanal YM koşunuzu İzmir Fuarı içinde yer alan koşu pistinde veya İnciraltı Kent Ormanında da koşabilirsiniz.
Sanal koşunuzda başarılar, sağlıklı günler…

2 Beğeni

Merhabalar ,

Ben de bir İzmirli olarak yorum yapmak istedim. Bahsettiğiniz rotada insan kalabalığı genellikle fazla olduğu için benim tercihim olmazdı açıkçası. Normalde tercih edilebilir ama yarış koşusunda çok elverişli değil diye düşünüyorum. Bu koşuya ben de katılacağım ve en güvenli, rahat yer (hem de eğimsiz) olarak Fuar’ı tercih edeceğim sanırım.

Şimdiden iyi yarışlar dilerim :slight_smile:

2 Beğeni

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim :blush: herkese iyi günler iyi yarışlar dilerim​:+1:

1 Beğeni

Bu tür uzun koşularınız için Bostanlı iskeleden başlayıp şaşalı istikametinde ilerlemek en rahat uzun parkuru olur .sabah erken saatlerde çok kalabalık olmaz ve bazı bölümlerdeki serinlikte rahatlatır

2 Beğeni