Hoka One One Resmi Olarak Türkiye Pazarına Girmiş

Başka bir başlık altında her şeyin ne kadar pahalı hale geldiğini konuşurken, bir arkadaşım mesaj atmış. Hoka One One nihayetinde resmi olarak Türkiye pazarına girmiş. Hoka fanı olarak bir markanın daha gelmesine sevindim ama açık konuşmam gerekirse bu işi Boyner’in üstlenmesine, kişisel olarak biraz buruldum. Fiyataları da Avrupa pazarı ile üç aşağı beş yukarı aynı.

8 Beğeni

avrupadan en büyük avantajı deneyebilme şansımız olacak gibi görünüyor :slight_smile: boynerin arada bir yaptığı büyük indirimleri de düşününce bol bol boyner takip edeceğiz gibi duruyor :slight_smile:

3 Beğeni

:sob:Baktım, gördüm, eleştireceğim(Boyner sayfasını).
Hoka koşu ayakkabılarının tamamında “Hoka One One Koşu Ayakkabısı” yazmakta. Model bilgisi yok.Rasgele 2 Hoka ayakkabının olduğu sayfada da ayakkabıya dair model bilgisi, hiçbir bilgi yok(fiyat ve numara vb saymıyorum).
Al işte adı hoka, ayakkabı dercesine yapmışlar.Fotograflardan dikkatle bakılınca model anlaşılıyor, onu da bulanıklaştırsınlar​:blush:

7 Beğeni

olsun bu da bir başlangıç :slight_smile: darısı saucony ve altra nın başına diyelim

4 Beğeni

Amin @Osaka23
Fiyat kendi ülkesinde 90 dolar, 720TL vs…
https://www.rei.com/product/143941/hoka-one-one-challenger-atr-5-trail-running-shoes-mens

Burada %25 +%15 indirimle 1536TL

Almanya’da 1 üst modeli:130 Euro… Yaklaşık 1200TL.

2 Beğeni

Pazara girmesini ben de olumlu karşılıyorum. Nihayetinde yurtdışından sipariş ettiğimizde beraberinde birçok risk alıyoruz. En basitinden olur ya o modelde kalıp farklı olsa elimizde kalıyor veya zararına satıyoruz. Basit ürün hatalarında değiştirme-iade şansı olmuyor. Web sayfası dizaynı, benim açımdan olsa da olur olmasa da. Memlekette malum, o derece bir derinlik, profesyonellik beklemiyorum. Yıllar evvel, Karspor’un Karaköy mağazasında Dynafit’in alpinist bir ayakkabısını asfaltta antrenmanda giyersin diye satmaya çalışan bir arkadaş vardı. Ya da en pahalı modeli en iyisidir anlayışını zaten hiç söylemeye gerek yok…

Hayırlısı bakalım, nasıl ilerleyecek süreç?

3 Beğeni

Hocam acikcasi cok farkli parametreler oluyor ithalat bedelidir gumruk bedelidir vs elbette amerikadaki fiyata yakin olmasi zaten imkansiz :slight_smile: onemli olan piyasaya girmesi yavas yavas yer edinir de farkli magzalar satmaya baslarsa rekabet bizim faydamiza olacaktir. Su an en azindan hayal ederek degil de deneyerek alabilme sansimizi degerlendirmek guzel olacak diye dusunuyorum. Yurtdisindan getirtme opsiyonu hala duruyor nasil olsa :slight_smile:

1 Beğeni

@Osaka23, Almanya amazon.de 1500TL civari (168avro vergi vs dahil) olan hoka rincon ayakkabı burada 1250TL civarı.Önceki örneğin tersi.Tek tek örnek yanlış ama denemek, taksitlendirmek açısından iyi, amazon.de den almak da gercek indirimde ayrı bir alternatif.Rekabet iyidir.

3 Beğeni

mutlaka rekabet her zaman tüketici yararına olacaktır :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalar foruma yeni katıldım ama araştırmacı kişiliğinizle çoğu konuda güzel bilgiler paylaşmışsınız Teşekkür ederim :pray:t2:

2 Beğeni

Ne yazık ki durum bu. Gülünç bir görüntü çıkmış. Asgari ücrete yakın ayakkabı satıyorsun, bari bir zahmet o kutularında yazan ismi siteye yazın. Beni baya delirten işler, sanki marul satıyorlar. Neyse oturup modellerin görünümünü isimleriyle kıyaslayacağız artık. TR’de yaşamak kolay değil.

Ticaretin olmazsa olmaz çakallığı da var, daha birinci günden güya %25 indirim varmış. Yalandan bir indirim yazılmazsa satılamıyor herhalde.

2 Beğeni

Üşenmedim Boyner web sayfasından iletişim formu üzerinden koşu ayakkabılarının (Hoka başta olmak üzere) model isim vb diğer bilgilerini de girmeleri için öneri/talepte bulundum :blush: Dikkate alırlar mı almazlar mı bilmem ama en azından birilerinin kulağına su kaçırmış olurum belki :woman_shrugging:

5 Beğeni

Resmen fotoğrafları büyütüp bir yerinde yazıyor mu diye tek tek baktım. Bir kaç tanesinde seçiliyor, diğerlerinde yazı yok.

1 Beğeni

Doğrusu bu olacak. Ben de aynısını yapıyorum hemen.

2 Beğeni

Ben de tam diyecektim, lafı almışsın klavyemden. Sevgili @mgunes burulma, bu memleket Saucony, On Cloud markasını gördü, ilgi olmayınca bu markaların Tr distribütörleri hızlıca yok oldu… Mizuno, pazarda var mı yok mu belli değil… New Balance yeni distribütör arıyor… Bu dönemde ürün/ayakkabı ithal edebilmek büyük bir olay, sermaye, risk… Bunu da anca büyük bir şirket yapabilirdi. Sevinelim, bu hamlesiyle spor camiasına yeni bir kan geldi, erişilebilir oldu…

Hayırlısı olsun.
Sevgiler,

5 Beğeni

Asics zorlu mağazası ne zamandır var, bilmiyorum. Ama fotoğrafta görüleceği üzere asics sayfasında ilk mağazamız Zorluda açıldı demekte.Hadi bakalım :slightly_smiling_face:
Açılma haberi 9 Kasım 2020’de ZorluCenter Twitter’da açıklanmış.

1 Beğeni

yaklaşık 2 yıl önce distribütörü değişmişti de ondan :wink:

1 Beğeni

Ben adanada bi avm de magzasini gormustum ya :slight_smile: sasirmistim hatta baya

1 Beğeni

Boyner’in indirim günlerinde -adamlar her hafta bir indirim sebebi buluyorlar zaten- Asics’i Zorlu’daki mağazasından %30 daha ucuza alabilirsiniz, haberiniz olsun.
Ben gittim önce Boyner Cevahir’de Asics GT 1000’i denedim, Jel Kayano ve Jel Nimbus’ların son versiyonlarını denedim, sonra da GT 1000’i internet mağazasından 699’a aldım.

2 Beğeni

Bi speedgoat 4 e niyetliydim ama anlaşılan su fiyatlar ile hayal olacak gibi. Nike Pegasus Trail 2 alırım gibi, cok hoş ayakkabı olmuş.!

4 Beğeni