Hoka One One Resmi Olarak Türkiye Pazarına Girmiş

ben de sizden ilham alıp hoka’nın türkiye hesabına mesaj attım instagram üzerinden :slight_smile:

1 Beğeni

Selamlar herkese
Bodrum’da yaşıyorum buradaki tek Boyner’e gidip durumu ilettim. Web sitesinde Hokaların modellerinin yazılmadığını ayrıca numaraların da sadece 42-43-44 gibi tam numaralar bulunduğundan bahsettim mağaza müdürünü çağırıp bu uyarı için teşekkür ettiklerini merkeze bildireceklerini ilettiler ne kadar uygularlar bilemiyorum :slight_smile:

3 Beğeni

Boyner ürünlerin modellerinin girilmesi gerektiği hakkındaki mailime dönüş yaptı bugün. Şimdilik sonuç yok gibi gözüküyor. Gelen mail bu.

Değerli Müşterimiz Merhaba,
Öncelikle güzel günler dilerim.

Konuyu detaylı inceleyerek size yardımcı olabilmem için satın almak istediğiniz ürünün 500 ile başlayan ürün koduna ihtiyacım var.
İhtiyaç duyduğum bilginizi benimle paylaşmanız durumunda memnuniyetle yardımcı olabilirim.​
Daha güzel bir alışveriş için ben hep buradayım.

Destek bölümünden yazan arkadaş konuyu gayet açık anlatmama rağmen sorunu anlayamamış gibi görünüyor. Cevap yazıp Hoka One One’nin ne olduğunu anlattım az önce. Sorunu tekrar ettim. Belki bu sefer kendini vererek okur ve bir düzenleme gelir. Açıkçası Hoka vs umurumda değil de e-ticaret sitelerine biraz düzen-nizam alışkanlığı katmak çabasındayım. İttire ittire başaracağız :muscle:

İlk yazdığım mail de buydu.

Sitenize eklenen Hoka One One marka ürünlerinin hepsini model ayrımı yapmadan “Hoka One One Koşu Ayakkabısı” ismi altında listelemişsiniz. Bunun düzeltilmesi gerekli. Zira bu ayakkabıların hepsi farklı isime sahip. Hepsinin yapabilecekleri, yapamayacakları, üstünlükleri, özellikleri bu model ismine göre ayrılıyor. Tüketiciler olarak bu ayakkabıları sırf rengine bakarak almıyoruz, model ismine göre seçiyoruz. Lütfen sitenizi düzenleyip en azından model bilgilerini tam olarak girin. Biz de böylece bu çoktan beri beklediğimiz ayakkabıları seçerken tek tek ismini tespit etmek için uğraşmayalım. Biraz daha özen lütfen. Şimdiden teşekkürler.

Yeterince açık değil mi? Neden robot cevaplar gibi bir mail aldım ki şimdi?

8 Beğeni

Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Ben de uzun zamandır Hoka Bondi ayakkabı aramaktaydım. Geçen hafta Boyner’de Hoka markasını görünce çok sevindim. Bondı 7 model ayakkabıya 1.700-TL. İndirimli fiyat söylediler. Bu hafta başı aynı ayakkabıyı en uzun gece indirimi ile 1.135-TL’ye Boyner internet sitesinden sipariş verdim. Bugün baktım, en uzun gece indirimi bitmiş, ancak indirimli fiyat olarak 1.700-TL. ‘ye satılmakta. Bazen iyi indirim yapıyorlar. Takip etmenizde fayda var diye düşünüyorum. Saygılar.

5 Beğeni

Boyner değil sadece her yer öyle… “A, B ve C’nin fiyatı nedir” diye mail atıyorum, “A elimizde kalmadı!” diye cevap geliyor.
Mecburen bir daha mail atıyorsunuz, bu sefer “B 300 TL” diye cevap veriyor ve siz bir daha “Peki C?” diye sormak zorunda kalıyorsunuz.

4 Beğeni

Merhaba,
Bana da aynı robot aynı cevabı vermiş :frowning: Vaktim olduğunda sitelerindeki bütün kadın Hoka modellerinin ürün kodlarını gönderip ayrıntılı bilgi isteyeceğim :laughing:

2 Beğeni

Bugün Bondi 7 ayakkabıyı deneme şansım oldu. Gerçekten çok iyi , çok konforlu geldi bana. Daha önce asics ve boost kullanan birisi olarak çok farklı bir yapısı ve hissiyatı var bu ayakkabının.

3 Beğeni

Bende de Asics ve Ultraboost var. Ama dizde sorunum olduğu için her adımdaki sarsıntıyı hafifletecek daha bol yaylanmalı bir ayakkabı istiyorum. Böyle bir şey mi denediğiniz? Nerede denenebiliyor, Metrocity’deki Boyner’de yoktu, Cevahir AVM mi?

1 Beğeni

Öncelikle geçmiş olsun. Ben de iki ay önce bel fıtığından ameliyat oldum. Doktorum, sizin diziniz için söylediğinizi belim için söyledi ve darbe emici özellikli yumuşak tabanlı ayakkabılar tercih etmemi istedi. Araştırınca Hoka markasına karar verdim. Ayakkabılar İstinyepark, Akasya AVM ve Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal mağazalarında mevcut. İnternet sitesinden de bakabilirsiniz. Gerçekten çok yumuşak tabanlı ve konforlu ayakkabılar.

2 Beğeni

Teşekkür ederim, size de geçmiş olsun; İstinye Park’a yakınım, ilk fırsatta deneyeceğim.
(Bu arada New Balance Fresh Foam taban için de iyi dendiğini duydum, denk gelirseniz bir bakın bence… sadece mağazada bir kaç adım attım, iyi gibiydi. Denediğim yeni model: NB 1080 v10 )

1 Beğeni

Diz ağrısına karşı, ayakkabı özelliklerini belirten şu sitede “knee pain” yazan 15 ayakkabı var.Tabii ki bu, ayakkabı markalarının buna yönelik olduğu iddiası.

https://runrepeat.com/catalog/knee-pain-running-shoes (hoka one one bondi 7 de var).

Filtre kısmında foot condition yazan alandan ve diğer alanlardan da özellik secilebilir:

1 Beğeni

Teşekkürler, sağolun, iyi oldu bu liste. Ama evet, dediğiniz gibi firmalar bazen uçuk iddialarda bulunabiliyor. Nike bir ayakkabısı için sakatlanmaları %x kadar azaltan ayakkabı vs diyor mesela… hiç ellerinde bir veri olduğunu sanmıyorum :grinning:
En iyisi deneyip hissetmek, ama en azından hangilerine öncelik vermek lazım diye bu listedekilere bakmak zaman kazandırır.

2 Beğeni

Runrepeat sitesinde diz ve sırt ağrılarını filtreleyince brooks ve hoka markaları öne çıkıyor. Ama brooks foot condition’ın hemen hemen her tipinde açık ara önde gözüküyor. Türkiye pazarında olmaması üzücü…

3 Beğeni

Hocam diz ağrılarına yönelik spesifik bir ayakkabı maalesef yok. Hoka, Brooks, Skechers gibi firmalar daha yumuşak taban maddeleri kullanır, haliyle bunlar da yere uygulanan kuvvetin tepkisi oluşurken bir kısmını soğurur. Ama bu soğurma tek başına iyi veya kötü demek değil. Başlangıçta idmanların devamlılığına yardımcı olabilir. Diz ağrılarının en etkili çözümü: kilo verme, doğru teknik ve postür, kişinin fiziki yeterliliklerine uygun kademeli antrenman planlaması ve zemin seçimidir.

Yastıklaması yüksek ayakkabıların uzun dönemde özellikle üst eklemlerdeki problemleri arttırdığına dair çalışmalar da mevcut.

Sert bir ayakkabıya kıyasla tabi ki avantajları var ama ilk hedef kilo azaltma ve teknik düzeltme olmalı.

7 Beğeni

Teşekkür ederim bilgi için. Ben uzun uğraşlardan sonra kilo hedefine ulaştım, 87’den 72’ye indim, gayet memnunum. Artık kilo vermesem de olur dediğim noktada koşmaya başladım, o yüzden o cenahta bir sorun yok. Ama doğru koşma tekniği ile ilgili doğrusu hiçbir şey bilmiyorum :grinning:

(Tecrübeli bir arkadaş ben koşarken içe ya da dışa basıyor muyum diye bantın üzerindeyken beni arkadan izledi, dizde sorun olan bacağı biraz içe basıyormuşum, herhalde yılların verdiği güvensizlik bu! Diğer bacak normal basıyor)

1 Beğeni

Dün yeni bir mail ile dönüş yaptı Boyner. Yazı özetle bu.

İlettiğiniz konu ilgili birime iletilmiş olup, gerekli aksiyonların alınacağını iletmek isteriz.

Biraz daha olumlu bir cevap sanki. Öncekinden iyi. Bakarsınız bir gün düzeltirler.

5 Beğeni

Merhaba, şahsi deneyimim Hoka Speedgoat’un bende diz ağrısına yol açması oldu. Bu nedenle 250 km kullandıktan sonra elden çıkardım. High arch olmamın da konuyla ilgisi olabilir belki ama benzer tecrübesi olan var mı, merak ediyorum açıkçası.

2 Beğeni

Ben de Boyner’den gelen ilk cevaba karşılık olarak tüm kadın modellerinin numaralarını yazarak model isimlerini sordum. Henüz bir cevap gelmedi, bakalım ne çıkacak :smiley:

2 Beğeni

Merhaba, ben speedgoat 2 modelini 680K kullandım, her hangi bir sorun yaşamadım dizimde

1 Beğeni

Speedgoat 2 bende de diz ağrıları oluşturmuştu. Garip şekilde ilk önce patelllar tendon bölgesine iyi gelmiş ama sonrasında ağrı oluşturmuştu. Diz ağrıları hafife alınacak cinsten de değildi hani. Diğer taraftan bugüne kadar daha dar burun kısmı olan ayakkabı görmedim. Taşlık kayalık alanlarda ve süratli koşularda tabanın yüksekliğinden kaynaklı sürekli bilek burkulması yaşatıyor olması bir başka olumsuzluğuydu benim için .
Asıl en önemli sebep ise zemin hissi diye bir şey yok Hoka da nereye basıyorsunuz napıyorsunuz en ufak geri bildirim yok . Koşuda en sevdiğim şeylerin başında bastığım yeri hissetmek gelir Hoka bunu elimden almaya kalktı hemen ilişkimizi sonlandırdım tabii :slight_smile:
Hoka bence ciddi alışkanlık gerektiren aşırı uçta bir ayakkabı. Taban diğer ayakkabılar gibi esnemiyor ayak bütün olarak hareket ediyor bu da doğal bir koşu mekaniği değil . Alışkanlık olmadan biraz zorlanılıyor. Nike ayakkabıdan çıkıp Asisc e geçmekten öte yani. Kısacası aşırı pahalı olması zor bulunması ve yukarıda yazdığım başlıca sebeplerden bir daha yanına yaklaşmadım ve yokluğunu da hiç hissetmedim.
Eskitmeye çalıştım ama epey uzun ömürlü oldu bende. Hatta denemek isteyen olursa speedgoat 2 . duruyor bir kenarda ücretsiz olarak verebilirim almadan deneyebilirler. Ayakkabı bedeni 45 1/3 numara.

8 Beğeni