Haftanın 4 günü yüzme - 3 günü koşu yapmak

Haftanın 4 günü 1.5 saat yüzüyorum, kalan 3 gününde spor salonunda koşu bandında önce 10 dk. hızlı ısınma yürüyüşü, 20 dk orta hızda koşu, 5 dakikada tüm gücümle koşuyorum. 3 dk. soğuma koşusu.
30 dakika kondisyon bisikleti sürüyorum. Başlayalı 1 hafta oldu.

Sizce haftanın tüm günleri devam etmeli miyim yoksa haftanın 2 günü mü spor salonunda koşu ve bisiklet sürmeliyim? 1 gün dinlenme günü yapacaksam yüzmeden kısmak istemiyorum.
Yaşım 18 gencim.
Boy 183
Kilo 74

Zayıf sayılırım, üst gövdem falan zayıf, bacaklarda yağ yok ama bel çevresinde, karında ve kalçada yağ var, kalça vücuduma göre büyük kalıyor, yiyip yiyip orayı büyütmüşüm. Buraları eriteceğim.
Sizce kendime 1 gün dinlenme süresi ayırayım mı, gerek yok mu?

1 Beğeni

Her türlü tavsiye, öneri ve fikirlerinizi beklerim. Teşekkürler.

3 gün koşuya başlayalı 1 hafta olduğuna göre, koşu bandı, bunu 2’ye düşürür, 2-4 hafta sonra 3’e çıkartırım, sakatlanmazsam. Yüzmeyi 3 hafta sonra 3 e indirdim.Jupiter kadar gobegim var, 110kglar ve eritmeliyim denilecek birşey gorem6iyorum kendimde.Kalçadan zayıflamak zor, aralıklı oruçla sporsuz o bölgesi zayıflayan birini gördüm.Erimek ters tabir, beynin karşı gelir.Yağ iyidir, organları korur, çok da takma, at değiliz her gün koş yüz …Keyfine göre takıl.

1 Beğeni

Profesyonel sporcular gün içinde dinlenebildikleri için her gün antrenman yapabiliyor ama amatör sporcuların gün içinde dinlenme şansı olmadığı için en azından haftada bir gün tam dinlenme yapması öneriliyor. Çünkü vücut, antrenmanda değil dinlenirken gelişim gösterirmiş.

3 Beğeni