Günde 2 antrenman

Her sabah saat 5 gibi ağır acı verici koşu antrenmanları yapıyorum. Ve eve gelince yorgunluğum oluyor ve ılık bir duş sonrası 6’7 saatlik sürede yorgunluğumun çoğu gidiyor. Saat akşam 7 gibi bir antrenman daha yapmayı planlıyorum ağır olmayacak şekilde yavaş orta uzun koşular. Sakatlanma ihtimalinden korkuyorum bu şekilde çalışan var mı

1 Beğeni

400m yarış hazırlanıyor ve sakatlık yaşamıştın. Bu kısmi da ben ekleyim, çok koşmak çok iyi veya kötü olur mu, yarışa az kalmışken sen bilirsin.Hobi olarak koşan biriysen, sana yanıt veren ben gibi tembel biriyse " at değiliz, vücut dinlenmeli"der.Üstadlar ne düşünür bilmem.

2 Beğeni

Tabii ki günde iki hatta üç antrenman yapan var.

Ama soru şu, neden? Ne amaçla?

3 Beğeni

Eski ama zamansız…

6 Beğeni

Hem 400 metrelik mülakatım var orada rekor yapmaya çalışıyorum ve Akşamlarım boş geçince vicdan azabı çekiyorum çıkıp koşasım geliyor

O sakatlık değil de dizlerin güçsüzlüğünden kaynaklanıyormuş hocam koştukça aradan gün geçtikçe devam ettikçe ağrı ve hisde azalmalar oldu. Ama haklısın 400 metre kosu mülakatına 1 hafta kaldı insan hem bir yerden sakatlanmayayım diyor bir yerden de koşmasam diğerlerinden ne farkım kalır diyor

@spinodal’ın paylaştığı bağlantı yarış sonrası için sakin kafayla birkaç kez okuyup not alınası şekilde.Çift antrenman yapsan bile buna haftada 1 kez çift antrenmanla başlanması düşünüldüğünde, sen son antrenmanı ne zaman yapacağını da belirle, 1 hafta kala hiç düzeni 2 antrenmanla değiştirme.Yolunda koşular.