GPS koşu saati yerine yarışta cep telefonu kullanmak

Merhabalar bir aksilik olmazsa cumartesi günü cappadocia 30k da yarışıcam, fakat gps özellikli koşu saatim yok antrenmanlarda yaklaşık 12-13 km uzunlukta parkurlarda Runtastic programını kullandım, sizce yarışta %100 şarjla başlayıp kullansam bir sorun olurmu? Asgari bilgileri almak için bu mesafelerde işimi görürmü? Yoksa şarj vs problemleri yaşarmıyım (acil bir durum olması durumunda şarj işi riskli gibi-telefon iPhone 5s)

Trail yarışlarında acil durumlar için cep telefonu bulundurmak zaten zorunlu. Eğer kayıt alacaksanız koşacağınız süreye bağlı olarak telefonunuzun sarjı yeterli olmayabilir.Parkurun tamamını kaydedebilirsiniz parkur merkeze yakın yerlerden geçiyor.Tabii bazı vadilerde çalışmayacaktır. Harici bir güç ünitesi bulundurmanızı tavsiye ederim.Kayıtttan ziyade acil durumda telefonunuzun çalışır durumda olması daha önemli. 30 km ne olacak demeyin yarışın küçüğü büyüğü olmaz.
Sağlıkla kalın.

Parkura ve mesafeye göre kullanılabilir. 30 K için telefon bataryası kesinlikle bitecektir. uçak moduna alarak ,GPS açarsanız belki şarj süresi ekrana bakılmazsa artabilir. Emanet bir saat en iyisi işiniz görecektir. Acil durumlarda telefon hayat kurtarıcıdır. Eski bir telefonuda ikinci bir telefon olarak yanınıza alabilirsiniz. hafif birşeyler işinizi görür.