Garmin güncellemeleri

Selamlar, Fenix 3 saatime zaman zaman güncellemeler geliyor, ben de güncellemeleri yüklüyorum. Ancak araştırmama rağmen gelen güncellemelerin içeriği hakkında bir bilgiye bir türlü ulaşamıyorum. Garmin express veya Garmin’in kendi sitesinde bile sadece güncelleme numarası yazıyor. (Muhtemelen yanlış yerlere bakıyorum, bilgi denizinde öz bilgiye ulaşmak daha zor aslında). Kısacası gelen güncellemeler ile saatime hangi özelliklerin eklendiğini veya hataların giderildiğini açıklayan bilgi metnine nereden ulaşabilirim?

1 Beğeni

Saatten, muhtemelen saat hakkında kısmında versiyon numarası yazar. O numaraya göre şu sayfada hangi güncelleme ile ne düzelmiş görülebilmekte. Umarım işine yarar.

Fenix 3 hr:

Fenix 3 hr ile fenix 3 farklı olabilir.

@fatihboyaci teşekkür ederim.

1 Beğeni

Yeni konu açmadan kıyısından dokunayım, garmin de segment yapamıyor muyuz? Youtube da bir çok video izledim ancak videolarda ki segment sekmesi benim garmin connect de çıkmıyor, stravadan mı alıyor acaba segmenti.

1 Beğeni

@Ogungunes merhaba,
Saatinin segmenti destekleyip desteklemediğini kontrol ediyoruz:

Destekliyorsa hem strava hem connec’ten segment oluşturma ile ilgili:

Segment oluşunca daha güzel mesafe hesaplaması da oluyormuş, bunu sorunla beraber öğrenmiş oldum :pray: :raising_hand_man:

945 kullanıyorum segment desteği var ama segment sekmesi yok, ilginç

1 Beğeni

Yukarıdaki bağlantıdaki başlık ve alt başlıklar faydalı olmalı yada kılavuz kılavuzluk etmiyor demektir :+1:

Video anlatım.

Alt başlıklardan biri:
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/forerunner945/TR-TR/GUID-9155855B-E55D-4DF8-91C9-C90F0B7C033C.html

İlginiz için teşekkür ederim, videonun 33. saniyesindeki sekme yok

1 Beğeni

Benim için keyif.Şu kontrol edilebilir.
Gizlilik ayarlarınızın doğru olduğunu kontrol ettiniz mi? (“yeni bir etkinliği kimler görebilir”, “herkes” olarak ayarlanmalıdır)
(Have you checked that your Privacy settings are correct? (“who can see a new activity” must be set to “everyone”)

Activity privacy in Garmin Connect must be set to “Everyone” in order for it to be included on a segment leaderboard. Also make sure that “Segments” is toggled on beneath privacy settings.

Log into your Garmin Connect account from your Personal Computer

Select your user avatar from the upper right corner. From the drop-down window choose Account Settings

From the left-hand settings menu, choose Privacy Settings

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim, garmin connectte hesap ayarlarındadan gizlilik ayarları içinde segment açıp kapama kısmı varmış problem çözüldü. Tekrar teşekkürler.

1 Beğeni

Rica ederim, bu segment olayı güzelmiş, sağlıcakla kalınız :raising_hand_man:

2024 yılı 1. çeyrek beta güncellemeleri, belli modeller için.
Detaylar bağlantıda, chatgbt kısaca özellik çevirisi:

1. Triatlon için Otomatik Geçiş Modu ekler: Wahoo ve ardından Apple’ın sahip olduğu otomatik spor değiştirme özelliğini etkili bir şekilde yansıtır.
  2. Koşu pisti modu veritabanı ekler: Mükemmel izleme elde etmek için kalibrasyon turu yapmanıza gerek kalmaz, artık dünya genelinde pistlerin bir veritabanına sahiptir.
  3. Tur Geri Al özelliği ekler: Yanlışlıkla tur düğmesine bastıysanız, şimdi tur işaretlerini geri alabilirsiniz.
  4. Uyku Koçu ekler: Bu özellik önce Venu 3/Vivoactive 5 serisine tanıtıldı ve şimdi kullanıcı kitlesine genişletiliyor.
  5. Jump Rope etkinlik profili ekler.
7 Beğeni

3 numara olmadigi icin antrenman bastan almisligim var :man_facepalming:

2 Beğeni