Garmin Fr 935 vs fenix 6pro Konusunda Yardım

Merhabalar
Bir süredir crossfit yapıyorum, yanına yüzmeyi eklemeye karar verdim. Crossfit yapamadığım günler koşuya çıkıyorum. Saat almak istiyorum fakat 935i sıfır olarak tri bundle ile 3850tl ye alabilirken fenix 6larda fiyatlar uçuyor gidiyor ancak çok zorlarsam 2.el alabilir konuma geliyorum. Sorum şu; 935e göre fenix 6 pro almanın gerçekten kullanımda bana katacağı artılar nelerdir bu fiyat farkı gerçekten gerekli mi ? Diyelim elden çıkarmak istedim hangisinin satışı daha kolaydır.
Bu konular hakkında genel görüşlerinizi belirtebilirseniz çok sevinirim.

Öncelikle bir saat alırken hangi özelliklerine para veriyorsunuz buna dikkat etmek çok önemli. yapılan sporlar sadece cross fit, yüzme ve koşu ise, 935 bile almaya gerek yok. 735XT alın her işinizi görür. eğer açık denizde yüzülmeyecekse, trail koşulmayacaksa, vivoactive 3’de ihtiyacı rahatlıkla karşılar. cross fit için bir adet göğüs bandı almak gerekebilir sadece çünkü koldan saatin ölçtüğü nabız çok sağlıklı olmayabiliyor cross fit için.

Ama bu ikisi arasında kaldıysanız sadece, fenix 6 pro’da neye farklı para veriyorsunuz ona bakmak gerek. Fenix’de Türkiye’de henüz çalışmayan garmin pay var, müzik var (Bluetooth kulaklık gerek), harita ile navigasyon var (trail koşmuyorsanız işinize yaramaz) 935’deki navigasyon haritasız ama gayet iş görür.
https://buy.garmin.com/en-US/US/catalog/product/compareResult.ep?compareProduct=641479&compareProduct=564291

Tüm farklara buradan bakabilirsiniz. Ama benim tavsiyem kullanmayacağınız özelliklere fazladan para vermemeniz. Temelde hepsi aynı işi yapıyor.

2 Beğeni

koşuyorum, yılın belli dönemlerinde haftada 2-3 crossfit yapıyorum, eski yüzücü olduğumdan da deniz gördüğüm zaman mutlaka yarım saati aşan yüzmelerim oluyor (izmir’de yaşayan birisiyim, deniz görme konusunda çok şanslıyım)…

735xt kullanıyorum, yetersiz kaldığı bir an olmadı…tek eksikliğini hissettiğim müzik, o da koşarken…

2 Beğeni

Cevaplar için teşekkür ederim, 6 serisinin benim için gereksiz olduğuna karar verdim. Uzun süreli bir kullanım açısından 935 tri bundle versiyonunu almaya karar verdim.

Karar verilmiş ama ufak bir ekleme yapayım :slight_smile: . 1 yıl Fenix 3 kullandım, daha sonra satıp FR935’e geçtim. Tamam, Fenix serisi gerçekten şık ama 935’e geçince Fenix’in hantallığını anladım. 935 kolumda yok gibi. O kadar ki bedava Fenix verseler satar Forerunner’a geçerim :smiley:

Fenix ve Forerunner serisini ağırlık olarak karşılaştırmak doğru değil tabii ama Fenix 3 ile Fenix 6 Pro arasında da ciddi fark var. Ben Fenix 3 HR’dan, Fenix 5’e geçtiğimde saatin çok minimal hafiflediğini hissetmiştim ama 5’den Fenix 6 Pro’ya geçtiğimde çok ciddi hissettim. Fenix de kendi içinde ağırlık açısından kendini geliştiriyor. Forerunner serisi tüy gibi ona diyecek bir şey yok.

935i aldım doğru bir karar verdigimi düşünüyorum suanlik her açıdan oldukça memnunum. Ilgilenen herkese teşekkürler