Garmin Forerunner 945 satın alma hakkında yardim

Herkese öncelikle merhaba, Garmin Forerunner 945 saat almaya karar kıldım. 2 tane site arasında fiyat farkı bilgisi olan beni bilgilendirebilir mi
Bu sitede 6100 tl

Bu sitede 7245

Bunun sebebi nedir. Bu 2 siteden alışveriş yapıp sorun yaşıyan oldum? Şimdiden cevaplar içi. teşekkürler.

Stok kodları da aynı, bt_010-02063-01 ve 010-02063-01.Ucuz olana telefon açıp, “garanti durumu, sıfır olup olmadığı, tamir görüp görmediği” vb sorular sormakta fayda var.Elcobil market distribütör garantili.Diyelim saat tamire baytekine gittiğinde ek ücret ödemek zorun kalacak mısınız(gittigidiyordan alip tamirde ek ücret sorunu yaşayan var sikayetvar sitesinde)?Baytekine de telefon açabilirsiniz.Koşuforuma hoşgeldiniz.
6.115 TL amazon prime sitesinde, benzer numaralı.Sonucu paylaşırsanız sevinirim, neden bu fark.
https://www.amazon.com.tr/dp/B07RG47G59?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&_encoding=UTF8&aff_sub4=1
Not:garmin usa 01 ile degil 00 ile bitmekte part numarası.00 Amerika, 01 Avrupa, 02 Avustralya gibi anlama gelebilir.
600 dolar kabaca 4800TL peşin ve garantisiz Amerika’dan eş dost ile alana kadar taksit ve garantili buradan alınabilir.Tabii oralarda gercek indirimlerle kaça düşebilir bakmak lazım

Türkiye’de 4 hafta önce 5.400TL, 11 ay önce 4.600TL’den satılıyormuş.

Ben alırken de iki site arasında fiyat farkı vardı, elcobilden aldım geçtim, aynı gün kargo yaptılar 5 aydır problemsiz kullanıyorum.

ayrıca fikir vermesi açısından

1 Beğeni

Elcobil Market Baytekin’in ana bayisi, Elcobil’den alabilirsiniz. 2019 haziran ayı gibi ben de 945 aldım elcobil üzerinden, 2-3 ay önce servis için Baytekin’e götürdüğümde sorunsuz ve ücretsiz olarak saatimi garanti kapsamında tamir ettiler. (Şarj kablosu bozulmuş, yenisi ile değiştirip yazılım güncellemesi yaptılar.)

3 Beğeni

Elcobil, Baytekin’in internet mağazası gibi bir şey. Hep asıl mağazadan ucuz oluyor. Ben 245 almadan önce oradan birisi Elcobil’den alma seçeneğini sunmuştu hatta bana. Ben 245’i aldıktan 6-7 ay sonra ekranında bir leke okuştu. Pixel bozulması gibi. Baytekin Karaköy’e mağazaya götürdüm. 5 dakikada saati yenisi ile değiştirdiler hiç yorum yapmadan.

2 Beğeni

01.08.2019 garanti başlaması olan saati almak isterseniz satabilirim.bir adette yedek kordon ile beraber tam kutulu
0539 972 27 86 whatsap ulaşabilirsiz.
4750 tl

5650 aldım sıfır hocam sağolasın

GF945

elcobilmarket.com/ stokta yok… :upside_down_face:

1 Beğeni

Önceki saatimi amazon.de den aldım, kurdaki düşüş ile uygun bir şey denk gelebilir, garantisini araştırın.

2 Beğeni

Türkiye’de ana saticilardan bakabilirsin ayrıca Amazon Türkiye’den ve Amazon yurtdışında da bakabilirsin. Amazon Türkiye artık şöyle bir şey yapıyor amazon.de satılan bazı ürünleri Amazon Türkiye’ye ekliyor gümrük vergisi dahil fiyat yazıyor kargo ücretini görüyorsun istersen taksitte yapabiliyorsun bu şekilde de bakabilirsin. Bu hafta efsane cuma vb. Kampnayalar var ne kadar indirimli olur bilemem bazıları fiyat artışı yapıp sonra indirdiği için dikkat etmeni tavsiye ederim.

2 Beğeni

Ben de hanıma 245M alırken garminsaat.com’dan (Hakel Ticaret) almıştım. Geçtiğimiz aylarda “meşhur” beyaz nokta sorunu oluştu, Baytekin sorunsuz bir şekilde yenisiyle değiştirdi saati.

Şu tarihte baktığımda garminsaat’te 945 70TL daha ucuz :smiley:

2 Beğeni

Selamlar,
945’te Türkçe menü ile kullanılabiliyordu?
Teşekkürler

Kullanılabiliyor mu?

Evet kullanılabiliryor.

Bende de 945 var ama bence GPS kalitesi yerlerde. Bazen açıkhavada bile sapıttığı oluyor. Fenix lerdeki GPS alıcısı sanırım daha iyi.

@hkaydin Teknik değerlendirmeler ne der bilemem ama tecrübeme dayanarak, 245 ve 735 gibi plastik saatlerle karşılaştırdığımda Fenix’lerin GPS alıcısının çok kötü olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Fenix’ler çok ağır.

Baytekin Garmin’in Türkiye distribütörü; Elcobil Market ise Baytekin’e bağlı bayi diye biliyorum. Hak-el Saat yani sporcusaatleri.com da yetkili Garmin satıcısı. 3 satıcıdan da daha önce saat almış biri olarak hepsinin sorunsuz olduğunu söyleyebilirim. Tek fark fiyat; Baytekin her zaman neredeyse 500 TL daha pahalı. 2019 Aralık’ta Beşiktaş’taki bir satıcıdan Vivoactive 4 satın almaya gitmiş fakat ellerinde stok olmadığı için bizi Baytekin’e yönlendirmişlerdi. Bayi’de 2.400’e satılırken Baytekin’de 2.800’e satılıyordu. Tabi beni bayiden yolladıklarını söylediğimde aynı fiyata verdiler. Kısacası bahsi geçen tüm satıcılar güvenilirdir.

1 Beğeni

Fenix’lerdeki GPS yongaları da aynı yılın Forerunner serisi ile aynı aslında. Hatta metal çerçeveden dolayı GPS performansı Forerunner kadar iyi değil deniyor ama koşullara ve beklentiye göre değişebiliyor tabi.

2 Beğeni

Fenix 5x kullandım.Şuan 6x kullanıyorum koşularda.Gps le ilgili pek sorun göremedim. yuruyus modunda GPS,koşu modunda GPS+glonas kullanıyorum.binalarin olduğu yerlerde sade GPS koşuda sorun yaratabilir belki ama çok büyük değil.Saat ağırlığı da çok rahatsız edici değil. Sürekli kolumda takılı olduğu için belki ben farketmiyorum…

Forerunner 945 kullanıcısıyım, açıkçası gps’inden hiç şikayetim yok. 22-23 aydır kullanıyorum. Sadece 10 gün karantinada kaldığımda hiç kullanmadım, 10 günden sonra saati açıp koşmaya çıktığımda GPS’i bulması çok zaman aldı.(15 dakikaya yakın sürdü) Bunun dışında GPS noktasında bir şikayetim yok.

1 Beğeni