Garmin Forerunner 645 Music kayış bağlantı noktası problemi

Yaklaşık 3,5 senedir Forerunner 645 Music kullanıyorum. 10 gün kadar önce kayış bağlantı noktam kırıldı. Önce kayışım koptu zannettim ama resimlerde görüldüğü üzere bağlantı noktası kırılmış.

Şansıma küseyim, oraya ne yapsak tutmaz vs. diye düşünürken acaba kasa değişimi oluyor mudur diye umutsuz bir umutla internetin başına geçtim. Ve ilk arama sonucumda Garmin’in aşağıdaki bilgilendirmesine ulaştım.

The Watch Casing on my Forerunner 645 is Damaged

If you notice damage to your watch near where the watch band connects to the case as shown below, the watch will need to be replaced.

back of Forerunner 645 with a broken lug on case

You can request an exchange using the following tool: Garmin’s Online Exchange for the Forerunner 645

NOTE: The Garmin exchange tool is available for use in the following countries: United States, United Kingdom, and Canada. Please contact your local Garmin Product Support office for assistance if your country is not listed.

Özetle, eğer 645’inizin kasası resimdeki gibi kırılırsa değiştirilmesi gerekmektedir ve listelenen ülkelerdeyseniz bunu otomatik olarak belirtilen uygulamayla yapabilirsiniz diyor. Eğer bizim de aralarında bulunan diğer ülkelerdeyseniz de distribütörle iletişime geçin diyor. Garanti süresinden vs. bahsetmemiş demek ki genel bir üretim hatası var.

Bunu görür görmez hemen Baytekin ile iletişime geçtim. Örnek resim benimkiyle neredeyse aynı. Seri numaramı istediler ve Garmin’e yazdıklarını, cevap beklediklerini söylediler. 10 gündür cevap bekliyoruz. :slight_smile:

Farklı kasalarda benzer problemler yaşanması ihtimaline karşı bu bilgi de forumumuzda bulunsun. Süreç sonuçlanınca da buradan bilgi veririm.

6 Beğeni

Cevap geldi :slight_smile:

Umut Bey ;

Cihazınız ile ilgili geri dönüş sağlanmış olup

Cihazınız kullanıcı hatası olarak kabul edilmiştir.

Size Garanti dışı değişim teklifinde bulunabiliriz.

Yerine ;

Forerunner 745 modeli

https://www.baytekin.com.tr/urun/kosu-saatleri/forerunner-745-siyah

Değişim Bedeli : 4000 TL KDV Dahil

Ücreti kabul etmeniz durumunda ürünü tarafımıza göndermeniz yeterli olacaktır.

Saygılarımla

Yani diyor ki eğer Amerika’da, Avrupa’da yaşıyor olsaydınız tamam da Muz Cumhuriyetinde yaşadığınız için bu kullanıcı hatasıdır.

Neden kullanıcı hatası açıklama yok, neden o değişim programına dahil değil açıklama yok, belki saati benden alacak, fark alıp yenisini verecek, arızalıyı da değişime sokup başkasına satacak. Öyle bir ülkedeyiz ki bilemiyoruz, emin olamıyoruz, sürekli bir şüphe, sürekli bir çabalama.

support.garmin’e yazdım. Biz Amerikayız, bir şey yapamayız, yerel distribütörle halledin diyor.

Siteyi tekrar inceledim. Şu Ülkedekilerde hata vardır, şu seri numaralılarda hata vardır, şu yıllarda hata vardır gibi bir bilgi de yok. Ya ben anlayamadım, iyiye yordum ya da işte malum durum.

İngiltere ile görüştüm. Onlar biraz daha bilgi verdi. Eğer garanti içerisinde olsaydı saatiniz ücretsiz değişim olurdu ancak garanti dışında ise 118 Pound karşılığı değiştirebiliriz dediler.

Deme ki Garmin sitesi yeteri kadar açıklayıcı değil. Baytekin de her ne kadar açıklama yapmasa da normal prosedürü takip etmiş.

Ha neden orada 1500 TL ye değişim olurken burada 4000 TL onu zaten açıklamaya gerek yok.

4 Beğeni

O kadar para vermektense Aliexpress’ten kasa alıp saatin içini ve ekranı oraya aktarmak çok daha uyguna gelir. https://tr.aliexpress.com/item/1005001997959713.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.b1433d73pAtlL8&algo_pvid=7060855e-34a7-40f4-b89c-9f0e4d47058d&algo_exp_id=7060855e-34a7-40f4-b89c-9f0e4d47058d-3&pdp_ext_f={“sku_id”%3A"12000020283090422"}

Tabi bunlarda montaj vidayla vs. olmuyor olabilir, biraz aaştırıp kurcalamak lazım.

1 Beğeni

Merhaba. Dünya kadar şikayet var, bilindik bir durummuş bu, siz de dediniz.Örnekler sadece Türkiye’ye özgü degil genel manada hayal kırıklıkları ile dolu.

https://forums.garmin.com/sports-fitness/running-multisport/f/forerunner-645-645-m/154321/cracks-on-forerunner-645-music-body

Saat alırken reddit problems forums ve saatin modeli yazmak zorunlu oldu.
Biri 3M bandla kordonu yapıştırmış.
https://forums.garmin.com/sports-fitness/running-multisport/f/forerunner-645-645-m/217085/645-music-body-cracked-solved-by-3m

Benim aklıma gelen çok kuvvetli yapistiri ile dikkatlice bir ek, pini sabitlemek veya saat ustasına danışmak.
Can sıkıcı, sağlık olsun.Çözüm bulunur.

1 Beğeni

2dk30.sn’den sonra izleyebilirsiniz.Buna benzer şekilde müdahale eden bir saatçi illaki vardır, bulursanız “reklamını da yaparım” deyin, buraya yazarsınız.

2 Beğeni

Açıkçası bu tip saatleri kim açabilir, kim düzgün kapatabilir, özellikle su geçirmezliği nasıl garanti edilir bilemiyorum. %95 ısıtılarak açılıyor, dolayısıyla kullanılan yapıştırıcı malzeme sökerken vs. zarar görecek , tekrar benzer şekilde bir malzeme ile kapatmak lazım. (Bazı telefon modellerinde yapıldığı gibi)

Bugün Baytekin’den 945 ve 745 için değişim fiyatı gelecek. Biraz daha indirim yapacaklarını umuyorum. Beklemedeyim.

1 Beğeni

o bölgeyi siyah epoksi ile doldurup incecik bir matkap ucu ile az daha içeriden yeni pin yuvası açılarak ve easy fit yerine daha uzun bir klasik pin kullanılarak çözülür aslında amaaaaaaa…

3 Beğeni