Garmin Forerunner 645 Music kayış bağlantı noktası problemi

Teori ve pratik arasında biraz sıkıntı yaşıyorum. :slight_smile:

Videolarda adam saati ısıtıp, kretuar ile kolayca açıyordu. Ben 2 gündür camı gövdeden ayıramadım :slight_smile: Ama pes etmedim. Isı ayarlı bir ısı tabancasıyla tekrar deneyeceğim.

1 Beğeni

Bilemiyorum bazı şeyler videolarda anlatıldığı gibi olmuyor. Bende cep telefonumun ekranını gaza gelip videoyu izleyerek değiştirdim veee evet ekran değişti telefonda açıldı dedim “ben mükemmelim “ ama bir baktım kamera çalışmıyor, wifi çekmiyor :sweat_smile: fazla ısıtıp bunları bozmuşum

3 Beğeni

Hemen (konuyla ilgisiz) boburlenme hakkimi kullanayim. :nerd_face: Ben hem iPhone 6 pili degistirdim hem de iMac disk ve ram upgradei yaptim. Ikisi de uzun sure tikir tikir calisti. Ama zor. Risk almak gerekiyor bazi anlarda, cok stresli. :slight_smile:

2 Beğeni

Telefon tarafında benimde başarılı işlemlerim var ama Garmin şaşırttı beni. Herhalde istenilen sıcaklığa ulaşamadım. Büyük ihtimalle telefonlardaki yapıştırıcı malzeme daha çabuk bırakıyor kendini. Ama iphone ekranını ısıtıp deforme eden arkadaşım da mevcut. :slight_smile: :slight_smile:

Bir videoda 90 derede 4 dakika diyordu. Ayarlı ısı tabancasıyla bunu deneyeceğim.

3 Beğeni

Evet, sonunda mutlu son. :slight_smile:

Evde saç kurutma makinesi ile kasayı açma denemelerin başarısız oldu. Bu arada denemek isteyenler için kontak sprey de öneririm, ısıtmaya ek olarak. Sonunda pes edip, telefoncu bir arkadaşımdan destek istedim. Tahmin edeceğiniz gibi dükkana gider gitmez ilk denemede açıldı. Sonuna kadar gelmiş, pes etmişim demek ki :slight_smile:

2 vida ile kart kasadan ayrılıyor. ekran ve sensör için de 2 bağlantı var. Oldukça kolay bir işlem.

İşlem bittikten sonra telefon ekranlarını kasaya yapıştıran malzeme ile kapattık ama büyük ihtimalle artık su geçirmezlik özelliği gitmiştir.

Kasa orjiinal olmadığı için sağında solunda ufak tefek çapaklar vardı ama kolayca temizlendi. Şarj temas noktasında, nabız sensöründe vs de bir sorun görünmüyor şimdilik.

Özetle kasasında ya da ekranında problem olan arkadaşlar, bir şekilde malzemeyi yan sanayi de olsa temin edip değişimi yapabilirler.

8 Beğeni