Garmin Fenix 3 hakkında

find my phone özelliği fenix3’de mevcuttur.

Dokunmatik ekranları telefon veya iwatch ekranı gibi değil, baskıya tepki veriyor, kullanması rahat ve her hava şartında sorunsuz çalışıyor.

1 Beğeni

630’u henüz test etme fırsatı bulamadım. Ancak 620 ile Fenix 3’ü karşılaştırmam gerekirse (akıllı saat özelliklerini bir kenara bırakarak) 620’nin pil ömrü daha kısa, şarj kablosu manyetik dolayısı ile aktivite esnasında şarj etmeye uygun değil,multi sport opsiyonları basit bir bisiklet app’si hariç mevcut değil, altimetre, barometre ve termometre mevcut değil, koşulacak rotanın yüklenerek saatin rotayı takip etmesi ve rotadan ayrıldığında seni uyarması durumu yok, back to start opsiyonu mevcut değil.

Fenix 3’ün bazı özelliklerinin eklenmiş olduğu versiyon olan 630 daha çok yol yarışları için uygun. Fenix 3 ise daha çok patika yarışları için gerekli olabilecek özellikler içeriyor. Saatlerin kasa ve ekran yapıları bile bu iki farklı durum için yapılmış. Fenix, sertçe darbelere dayanacak bir yapıda, ekranı iri bir bezel’in içinde saklıyor, 620 ve 630 ise benzer yaklaşımları ile bu tip sert bir düşmeyi karşılayabilecek yapıda değil. Ekran dış sınıra çok yakın ve darbeyi engelleyecek bir yanal yükselti bulunmuyor, yapısı gereği daha yumuşak bir plastik (basınca duyarlılık sebebi ile).

630’un şarj kablosu suuntoların da kullandığı saatin yan bölümünden sıkıştırmalı versiyona evrilmiş. Manyetik olan 620’ye göre doğru bir tercih olmuş. Aktivite esnasında şarj olmaya izin veriyorsa bu da önemli bir gelişme olacaktır. 630’un ekran renklerinin Fenix 3 ve 620’den daha canlı olduğunu inceleme videolardan anlayabiliyorum. Pratikte 620 ve Fenix 3’ün renkli ekranları biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Tercihiniz ağırlıklı olarak yol yarışları ise ve patikaya az giriyorsanız 630 iyi bir seçim olur, öte yandan patika yarışları sizin için daha önemliyse Fenix 3’ün birkaç özelliği gerçekten faydalı, pil ömrü, aktivite esnasında şarj olabilmesi, sağlamlığı ve harita takibi. Bir de Fenix 3’ün çılgın bir beta takımı var, neredeyse her hafta update çıkarıyorlar, çılgın app’ler de cabası, böyle giderse birkaç aya kadar saatin kendi başına koşabilme yeteneği kazanacağını düşünüyorum :smile:

4 Beğeni

Bu kadar detaylı bilgiyi sitelerde bile bulamazdım… İlginiz için teşekkür ederim…

Son kısıma çok güldüm, en son Star Wars ekranı çok ilgi odağı oldu itiraf edeyim.
Bu arda bir de görüntü update’i çıkardılar, görüntü kalitesinde de iyileştirmeye gidiyorlar…

Fenix 3 için yurt içi yada yurtdışı alımı artı eksileri nelerdir? Teşekkürler…

Fenix3 içi açılıp tamir edilmiyor, software ile ilgili sorunları siz kendiniz de çözebilirsiniz. Sadece üretim hatası varsa aldığınız yer önem kazanıyor.

Fiyat farkı anlamlı ise dışarıdan almak daha mantıklı ama çok da büyük bir fark yok ise benim tercihim Baytekin sertifikalı olurdu…

Bike24’de 364,40 Euro nabız bandıyla…tahminen 70 Euro’da gümrük
Toplamda 1400 TL civarına geliyor…

Fiyat farkı alınacak riske değer…

Merhaba verdiğiniz fiyat Almanya içi satış fiyatı olması lazım. Almanya içi alımlarda ekstra vergi oluyor. Sağ üst köşeden Türkiyei seçerseniz fiyat daha da düşüyor. Sanırım 280 euroya geliyor. Bike24 den ürün aldığınızda Türkiye gönderiminde bir vergiden muaf oluyorsunuz.

Ama benim verdiğim 280 euroluk fiyata nabız bandı dahil mi onu anlamayamadım. Çevremden bir çok kişi bike24 sitesini kullanıyor ve gayet memnunlar…

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Aşağıda ilgili link mevcut…
Vergi indirimi olmuyor maalesef.

Pardon şimdi baktım ben kayıtlı olduğum için normalde 408 euro indirim hali 364 euroymuş…Yanin dediğiniz gibi vergi indirimi yapılıyor…

Evet şimdi tekrardan baktım Almanyaya gönderim olursa 404 euro Türkiyeye gönderim fiyatı ise 344 euro.

Gümrük %18 dersek vergi dahil 406 euro oluyor. Tl ye çevrirsek 1287 tl eder. Hepsiburada.comdaki fiyatı 2200 tl ise 1000 tl gibi indirimle alabiliriz diye düşünüyorum eğer gümrükte sıkıntı olmayacak ise…

Bike24 ile daha önce de Sanal Kart ile alışveriş yapmıştım. Ancak bu sefer hesapta para olmasına rağmen bir türlü onay vermiyor. Bilgileri kontrol edin diyor.

Bende Bike24’den bu ayın 21’inde sipariş geçtim fenix 3. Güvenilir bir site ve biraz farklı işliyor sistem, ilk alışverişte(kredi kartı ile yapıyorsanız) kartın size ait olup olmadığını teyit için farklı yöntemleri var. Bu onay işlemi benim için 23’ünü buldu tabi tam yılbaşına denk geldiği için ürünü hala teslim alamadım, teslim alma haricinde kargo takip için sistemi bile güncellemiyorlar. Yılbaşından sonra inşallah elimde olacak.

Gümrükte ödeyeceğiniz vergiyi paylaşabilirseniz sevinirim.

Ben de az önce sipariş verdim Fenix 3. Garanti Euro kurunu 3.24’den hesapladı. kargo dahil 1185 TL çekti. sanıyorum 200 TL civarı gümrük… 1385 TL civarı maliyeti var… Burada ise 2000-2200 TL civarında…

Kur şuan o kadar yüksek değil ama Garanti bunu yapıyor. Ayrıca benim siparişte şöyle bir durum oldu; (rakamları net hatırlamıyorum örnek vereceğim) sipariş verdiğim gün Garanti Bonus kredi kartımdan 1.150TL provizyonda ki işlemlere atıldı. 2 gün sonra sipariş kargoya verildiğinde ise 1.180TL gibi bir para dönem içi işlemlerde belirdi. Sanırım en yüksek kuru alıp ona göre hesap yapıyorlar :smile:

Maalesef öyle. Sanıyorum 20-25 TL yüksek çekti…

http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/aksesuarlar/garmin-fenix-3-gps-multisport-akilli-saat

Yaklaşık iki ay önce 1900tl ye HRM-RUN dahil almıştım şuan 200 tl daha indirimde olduğunu söylediler. 1700 tl bence garantili ürün için iyi fiyat değerlendirebilirsiniz.