Garmin Connect sitesi çöktü

saatte görünüyor derken kastınız, saati bilgisayara bağladığınızda gözüken klasörü içersindeki .fit formatındaki dosyalar mı, yoksa saatin history menüsünde gözüken mi ? anladığım kadarıyla ikincisini kastettiniz, sanırım saat modeline göre değişiyor…

ben de 6 pro var alalı 10 gün oldu…şuana kadar 2 bisiklet 2 de yürüyüş olmak üzere toplam 4 aktivitem var.hepsi de saatin ekranından baktığımda duruyor.sanırım belli bir expire süresi yok.elle silmek gerekiyor.

1 Beğeni

garmin servislerinin durumunu buradan takip edebilirsiniz

1 Beğeni

Elle silmeyiniz.Örnegin son 4 haftalık verilerden “training loaf focus” değerini buluyor, analiz ediyor.Memory dolduğunda en eski verileri silmekte.Bilmediginiz dosya türlerini silmeyin şeklinde de uyarı var.
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/fenix66s6xpro/EN-US/GUID-0423E64D-C9CE-458F-8C0A-20B2353F6E78.html sayfasında kullanıcı kılavuzu (download pdf) indirebilirsiniz.
:+1:

1 Beğeni

direkt saatin sürücü içinden değil.saatin ekranından silmeyi kastetmiştim zaten

Saat kullanıcıya kolaylık sağlayacaktır :slightly_smiling_face: Dediğin açıdan bakınca benim polar ignite son iki koşuyu ekranda göstermekte. Sonuçta 100 koşu yapsan da sana son 3-5 koşuyu göstermesi 100’ünü göstermesinden daha mantıklı.Ancak ekrandan sildiğinde dosyadan da silmiş olabileceği gözardı etmeyin.Kontrol edilirse net cevap sizden gelecektir.

benimki gün gün gösteriyor.son etklinliği ana ekranda ayrıntılı getiriyor.aşağıya indiğinde diğer etkinlikleri gün bazında veriyor.yani mesela pazar günkü etkinliği pazar sonra cmt olarak gösteriyor üzerine tıklarsan o gün yaptığın etlinlikleri görüyorsun.ama tabiki saatten izlemek yerine mobil program üstünden bakma daha kolay.

1 Beğeni

An itibari ile Garmin Connect ve diğer uygulamalar çalışmaya başlamıştır.

çok enteresan bir sorun yaşadım,

perşembe günü 2 tane yürüyüş, 1 tane güç idmanı
cumartesi günü 1 tane koşu idmanı (kendi oluşturup takvime eklediğim idman üzerinden)

tamamlamıştım ve problem olduğunu bilmeden sync etmeye çalıştım, .fit dosyaları saatten kayboldu, ease us recovery programı ile tekrar buldum ve hem saatte ilgili klasörün içerisine hem de bilgisayara yedekledim…

dün akşam yine kendi oluşturup takvime eklediğim idman üzerinden 1 tane koşu idmanı yaptım, 1 tane de yürüyüş…

bu sabah sync edince, koşular dışında hepsi sync oldu :face_with_raised_eyebrow: .fit dosyasını manuel oluşturmaya çalıştığumda ise bu dosya türünü desteklemiyor diyor garmin connect…

çözüm önerebilecek var mı ?

garmin saat yada başka saat markarlarının sorunlarını daha iyi bir ortamda paylaşabilmek için yönetimden garmin ve diğer marka saat yada gps ürünleri kullananlar için bir bölüm açmalarını rica ettim…buna olumlu yaklaştılar…büyük ihtimalle en kısa sürede böyle bir bölüm açılacak orada bu tip sorunların çözümüne destek bulabilmek için paylaşım yapılabilecek.hatta bu mesajlarda bölümün ismi değiştirilip oraya taşınabilir.

1 Beğeni

Dosyayı saatten alıp Connect’e yükleyemiyor musunuz? Bir de Strava vs. bir yere yüklemeyi deneyin isterseniz.

Bugün itibarıyla tüm aktivitelerim eşitlendi. Ancak su tüketimi vs. tarafında kayıplar var. Aktivitelerle eşleşmiş cihazlar aktivitelere eklenmemiş. Harita özelliği olmayan cihazların hafızaları az olduğundan aktarılamayan aktivitelerden dolayı depolama alanı sorunları yaşamış. Kendi deneyiminde Fenix 6X’in ciddi bir eksikliğini hissetmedim. Aktiviteleri saatte incelemek dışında. :smiley:
Olaya gelince hala ciddi bir açıklama yapılmış değil. Fidye yazılımları vs. daha çok ofis bilgisayarlarını vs. etkileyecek şeyler. Fikrimce sunucu ve bulut tarafına bulaşmamışlardır ve bulut Garmin tarafından bilinçli olarak önlem olarak kapatılmıştır gibime geliyor. Ya da bunlarla etkileşimde olan sistemler depolaması şifrelenmiş cihazlarla iş yapamadığı için bir şeyler olmuştur. Yoksa böyle şirketlerde her şeyin sağlam yedeği vardır ve mesele sadece bunu geri yüklemek ise hızlı bir şekilde de yapılır ama farklı bir şeyler vardır ki bu kadar uzun sürmüştür. Cloudflare önbellekleri vs. sürekli aktifti ama bir işimize yaramıyordu. :slight_smile:
Güvenlik bazen böyle öğreniliyor. Zamanında Netİnternet veri merkezi Superonline ağından Turk Telekom’a geçtiğinde ikide bir DDOS atıp çökertiyordu hekırlar. TT çalışanları ne yapacağını bilmiyordu, zamanla öğrendiler. :smiley: Garmin saatler ile telefon arasındaki Bluetooth bağlantısı şifresizdi ve bu veriyi okuyup kaydeden veriye ulaşabiliyordu. İnternet’te yayınlanan bir makaleden sonra saat ve telefon arasındaki veriyi şifreleyen bir güncelleme yayınladılar tüm cihazlara. Diğer birçok markada da vardı bu durum.
Tam Garmin Connect geldi derken, Vodafone fiber çöktü bugün de. Öğleden beri İnternet yok…

1 Beğeni

6 pro amazon.de den 2 hafta önce aldım.iyiki de almışım şimdi almaya kalksaydım 200 lira daha fazla verecektim.saatin özelliklerini yeni yeni öğreniyorum.
etlinliklerin strava ve garmin connecte atmak için illaki bluetooth bağlantısının açmadan,wifi sync üstünden atılabildğini öğrendim…ama tabiki bunun içinde telefonun wifi bağlantısının olması lazım.dışardayken bu çalışmaz.

2 Beğeni

Dışarıdayken çalışmasa da evde iken vs. iyi oluyor. Normalde pek kullanmam bu özelliği ama telefonun Bluetooth mu kapatmıştım neydi. Telefona aktivitenin yüklendiği ile ilgili bildirim gelince şaşırmıştım. Meğer açıkmış ayarlarda WiFi eşitleme. Sonu evde biten ve telefonsuz çıkılan koşular için bire bir. Hatta iş yeri, aş yeri WiFi olan her yeri ağlara eklemekte fayda var kullanan için.

1 Beğeni

kesinlikle öyle.ama adımları senkronize etmiyor sanırım.sadece aktiviteler oluyor.
apple watch tan sonra bu saat çok güzel ve kullanışlı geldi.bileğim çok kalın değil aslında 6 pro güzel olturdu ama keşke 6x mi alsaydım diyorum.aralarında 4mm çap farkı var.ama bu bilekte epey bir fark ediyordur sanırım.türkiyeden alsaydım deneyerek alırdım ama yurtdışından alınca mecburen birisine karar vermek gerekiyor.

1 Beğeni

ilginçtir ki, koşu aktivitelerimin kayıtlarında sorun var, dosyalar bozuk gözüküyor…sıfırdan aktivite yaptığımda (gerek oluşturduğum idman üzerinden gerekse de “free” olarak) sorun olmadığını görünce daha fazla uğraşmakla kasmadım, manuel aktivite ekledim geçtim…

fakat sync etmek için bekleyeceğim biraz daha sanırım…

1 Beğeni

Hiç ölçmedim ama fikrimce ince bir bileğim var. 6X kullanıyorum ve 5X ve F3 de kullandım. Bileğime biraz büyük geldiklerini düşünüyorum ki saat zaten bileğim kadar. :smiley: Ama kullanımda veya bir şeyde sıkıntı oluşturmuyor. Ha bir tık ufak olsa daha iyi otururdu muhtemelen. Gerçi Fenix 6 serisinde kayış pinleri saatin gövdesine daha yaklaşmış, bu şekilde eski modellerdekinden daha az sallanıyor zaten saat. Ben biraz özellik olarak büyük boy gittiğim için çok dert etmiyorum ama normal 6 Pro tam oturuyorsa öyle devam edin derim ben. Bir ara İstanbul’da Baytekin’e uğrarsanız orada deneyebilirsiniz belki diğer modelleri. Ya da yarış ve koşu etkinliklerinde çevredeki kullanıcıların cihazlarıyla karşılaştırıp deneyebilirsiniz.

Eşitleme olsa da veri işlemede gecikmeler var gibi. Daha tüm sistemler tam devrede değil.

önceki saati amazon.de den almıştım hiç bir problem yaşamamış olmama rağmen bu sefer cesaret edemeyip elcobilden 945 aldım ama aynı fiyata amazon.de deki 6 pro içimde kalmadı değil, siz cesaret etmişsiniz tebrik ederim. Önceki saatin ambit 3 safir in kasasına hala gözüme küçük geliyor.

yok aslında bileğime tam oturdu.ne çok büyük nede küçük geldi.ama belki 6x te o kadar çok sırıtmazdı belki.ekranı da daha büyüktü.ama çokta büyük fark yok gibi ekran büyüklüklerinde. sonuçta.ama bununda ekranı gayet yeterli
linkte resmini paylaşıyorum
https://bit.ly/2X5hrnf