Frig Vadileri Ultra Maratonu

Frig vadileri ultramaratonunun parkur ve yükselti haritası zorluk durumunu tecrübe eden arkadaşlardan öğrenmek isterim.Teşekkürler.

1 Beğeni

Gayet düzdür. Tırmanmasız ultra isteyenler hemen kaydolmalıdır.

1 Beğeni

Ben geçen sene şöyle koşmuşum,

Yükseklik vb. tüm bilgiler vardır sanırım
42K kategorisi

4 Beğeni

Benim geçen seneki 100k koşum
Benim saat 100k boyunca 960mt yükseklik kazanımı kaydetmişti.
Bir ultra için olması gerekenden daha fazla düzdür dahi diyebiliriz

2 Beğeni

Merhabalar, bu etkinliğe ilk kez katılacağım ancak kayıt masasında istenecek belge veya gerekli malzemeler ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım.Sağlık raporu veya lisans gerekebilir mi?Teşekkürler.

Yarışa çok az zaman kaldı ama sayfada görünen kayıtlı yarışmacı sayısı 100 km da 7 kişi 42km de 24 kişi. 42 km de kayıtlı yarışmacılardan 4 ü tanıdık onlarda çeşitli sebeplerden katılmıyorlar.Yani 20 kişi :wink: yarış iptal olabilir mi ? Bilgisi olan var mı?

Adamlar tişörtleride hazırladılar.Site güncellenmiyor olabilir diye düşünüyorum.
Bende katılacam ama bilmiyorum ne olur aynı şüphe bendede mevcut.

160 kayıtlı ve parasını ödemiş kişi var 250ye kadar çıkacak deniyor. Biz de oradayız stand açıyoruz hatta ilk 3 e girenlere %25 %20 ve %15 olmak üzere sırası ile indirim kuponlarımız mevcut…

Başarılar
EMRE TOK
www.kosuyorum.net

2 Beğeni

Selamlar, ben de katılacak olmama rağmen 29k’da ismim görünmüyor. Muhtemelen site güncellenmedi…

Adamlar yoğunlar maşşallah sürekli bir yarış koşturmaca birde böyle bir organizasyonun altından kalkmak kolay değil .Allah güç kuvvet versin.

2 Beğeni

Selam arkadaşlar,
Cumartesi sabah Eskişehir den yola çıkacak veya Eskişehir den geçecek koşu ya katılacak var mı? Tabi sormam da ki neden vasıta bulmak. Dönüş önemli değil.

Bu yarışın 42 km olan kısmı benim proğramımla çok çakışmasına rağmen katılmayacağım. Organizasyonun çok ilgisiz ve zayıf olduğunu düşünüyorum.
Kendimce sebeplerim:
Web sayfası çok yetersiz.
42Km GPS verileri yok
Geçen yılın yarış sonuçları yok
Sayfa güncellenmiyor ya da çok geç güncelleniyor. Aylar öncesi bomboş bir sayfaydı . Oysa Kapodokya tüm yıl aktif ne ararsan cevabı var.
Organizasyona mail attım 1 ay oldu dönüş yok (Kapadokya için dün gece mail attım bugün sabah cevap geldi).Bu bile tek başına yeterli sebep aslında.
Tüm mesafeler aynı ayna koşuya başlıyor.
Organizasyonun oteli çok pahalı . Çadır konaklaması bile normal otelden pahalı
Sanırım Kapadokya çıtayı çok yükseğe koydu.

1 Beğeni

Ben de bu organizasyona katılmayı düşünmeme rağmen hem geçen yıl katılanların yarışma raporlarında belirttiği olumsuzluklar hem de bu sene senin de tespit ettiğin ilgisizlikler! nedeniyle diyelim katılmaktan vazgeçtim.Geçen sene ilk kez yapılan ve bana göre son derece başarılı olan bir organizasyonun bu sene ne kadar çok ilgi gördüğünü hepimiz biliyoruz.Umarım Frig Ultra Maraton Organizasyonu gelecek yıllarda daha özenli bir şekilde yapılmaya devam eder de biz de katılırız.

Ben kendi çapımda sınırlarımı zorlayacağım fazlaca bir beklentim yok kapadokya için antrenman niyetiyle gideceğim.Fakat şunuda belirtmeliyim aynı grubun Sapanca ultra organizasyonu güzeldi ilgi alaka tamdı ben bu sene frig koşusununda iyi geçeceğini umuyorum.

Bende sapanca ultra organizasyonuna katıldım. Eksikler ve amatörlükler vardı ama organizasyon ekibi hep iyi niyetli elinden geldiğince yardımcı oldular. Tarih ve güzergah olarak Kapadokya ultra için iyi bir antrenman fırsatı olarak görüyorum. Web sayfası ve parkur bilgileri yetersiz. Ama verilen bir mesafe hedef var koşmak için yeterli gibi geliyor.
Ulaşım sorunu çözersem katılacağım.

Merhaba çadır konaklamasınadamı para veriliyor.

Otel malumunuz geceliği 200 TL .Ben otelin bahçesinde çadır konaklama içinde 100 tl gibi bir ücret alındığını okumuştum bi yerde ama şimdi baktım bulamadım. Dolasıyla bana inanmayın görüşüp bi teyit edin derim. Sonra bilgiyi burada paylaşırsanızda memnun oluruz.

Serkan bey paylaşımınız çok iyi çok yardımcı oldu. Geçen senenin sonuçları yok. Acaba siz geçen sene kaç kişiden kaçıncı oldunuz? Birincinin zamanını hatırlıyor musunuz? Ve 42k koşacaklara ne önerirsiniz parkurda?
Şimdiden teşekkürler.

Organizasyona sordum çadırdan ücret alınmıyormuş.

Selam,

Tam sonuç şurda

Tam kaç kişi vardı hatırlamıyorum ama çektipğim fotoda 13 kişi var ve ben yedinci olmuşum. Birinci olan 3:28:10 ile Ali Atav olmuş.
Yarış raporu da yazmışım :smile:
http://serkan.baybuga.com/?p=99

Tavsiye olarak şunu ditebilirim, bir ultramaraton koşturuğunu unutmadan koşun. Yanınızda gerekli olabilecek herşey olsun, biz çanta bile almadan koştuk pek çok kişi ama çok yağmur yağdı ve sürekli ıslandık, durmamız gerekmediği için sorun olmadı ama ayağın burkalması vb. bir nedenle biraz duraklamak zorunda kalsak soğuktan donardık :slight_smile: Ya da birine haber vermemiz gerekse yanımızda telefon yok,
Su mutlaka almak lazımi pek çok çeşme var ama ya çok az akıyor ya hiç akmıyor, su istasyonlarında soda veriyorlar ama su vermiyorlar :slight_smile: Biraz da atıştıracak birşey lazım, ben çok acıktığım için 28K daki istasyonda çok fazla lokma tatlısı yeyip beraber koştuğum arkadaşlardan 5 dakika geri kalmıştım :smile:

Eğer antrenman durumunuz iyiyse, 60K ya geçin :slight_smile: Ben geçmediğime çok pişman olmuştum, manzara süper ve 42 koşunca eksik görüyorsunuz :smile:
Şimdiden iyi eğlenceler dilerim

2 Beğeni