Frig Vadileri Ultra Maratonu

Merhabalar .Birkaç sorum olacak izninizle.Gece soğuk oluyormu, Dropbox bırakabiliyormuyuz.İnce kıyafetmi kalın kıyafetlemi koşmayı tavsiye edersiniz.Teşekkürler.

Hedef bitirme süreniz ne olacak bilmiyorum ama. Geçen sene yarış boyunca yağmur eksik olmamıştı. Güneşin batışıyla birlikte yağan yağmurla birlikte hava sağlam ısırmaya başlamıştı. Yağmur olmazsa büyük sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Drop bag oluyor.

1 Beğeni

Dropbox nerede bekletiliyor?

60K’da diye hatırlıyorum.

100k için dropbag 60k’da olacak.
Geçen sene çok yağmur yağmıştı.
Bu sene 2 hafta önceye çekildi yarış.
O yüzden oldukça güneşli bir havada koşulan bir yarış olacak.
Tamamen güneşe karşı nasıl korunurum konusunu düşünün.
Çünkü parkurda gölge yok. Tüm yarışı güneş altında geçireceğiz. Hava durumu 30C sıcaklık gösteriyor.
Ben kollarımı güneşten korumak adına uzun kollu bir koşu tişörtü kullanacağım.

42k - 60k arasında kayda değer bir manzara yoktu bence.

Bu söze katılıyorum. Ve hatta organizasyondan “su” dahil hiçbir yardım alamayacakmış gibi hesap yaparak koşun.

Dipnot: 29k’daki lokmalara yetişmek istiyorsanız fazla geç kalmayın. Zira lokmacılar çabuk kapatıp gidiyorlar

Yarışı bitirmekte de fazla geç kalmayın yoksa finişte kimseyi bulamazsınız, adamlar dükkanı kapatıp gidiyor :slight_smile:

1 Beğeni

Hatta galoş giydirmeden sizi bitiş çizgisinden içeri almıyorlar :smile:

15 saatte bitirmissin helal.(kiriktan cikip 100 bitirmek ayrı bi dünya)15 saat sonra galos giydin mi yine?

Tebrikler İsmail.Kırık daha iyileşmeden çok iyi koştun .

Bu sene ödül törenini yapabilmek için herkes beni beklediği için kimse galoşla uğraşmadı :smiley:

sağol Erhan abi, sende çok iyiydin. Bu seneki parkuru tamamlamak dahi bence başarıydı.

Teşeşkkür ederim bn bitirebilmeye odaklandım zor oldu sıcak beterdi.

2 Beğeni

Bu sene Frig Vadileri Ultramaratonu olacak mı acaba? Web sitesi biraz atıl gözükmekte. Organizasyonu aradım ama kimse cevap vermedi. Açıkçası Eylül başı için iyi bir seçenek ama kimseye ulaşamadım. Ayrıca katılımcı listesi de boş gözükmekte. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim.

Bildiğim kadarıyla katılım oldukça yüksek olacak koşu gruplrında bu parkura gideceğini söyleyenler oldukça fazla son 15 gün katılım birden başlıyor.Bende gideceğim.

1 Beğeni

Sapanca öncesi aynı sorunları yaşadım ve bana çok yakın olmasına karşı organizasyonun bu baştan savma tutumu yüzünden yarışa katılmadım.Telefon edersin açan olmaz mail atarsın dönen olmaz web sayfası büyük bir boşluk. Sapanca da iptal edilir diye düşünüyordum ama 1-2 koşu grubu katılınca olayı domine ettiler.Gruplardan katılan arkadaşlarım inanılmaz olumsuz geri dönüş yaptılar. Çok var ama 1 tanesini paylaşayım: Çiple ölçüm yapılacak gibi insanları startta uyarmalarına herkesin halıdan geçmesi gerektiği konusunda sürekli anons yapılmasına rağmen çiple ölçüm yapılmamış. Arkadaşım elektronikçidir ve kablolar takılı bile değildi diyor :slight_smile: Benim yarış planlamama çok uygun bir tarihte olmasına karşı arkadaşlarımın bildirimlerini dikkate alarak yine katılmayacağım. Kişisel görüşüm. Sponsor otelin ittirmesiyla yarışa son 1 ay kala harala gürele bi şeyler yapılıp kotarılmaya çalışılıyor.Aladağlar ,Kapadokya,Erciyes Sky vb. organizasyonların yanında çok eğreti duruyor.

1 Beğeni

Bu forumda pek çok organizasyon komitesi tarafından geri bildirimlerde bulunulmuştu. Bence koşu camiasının nabzını tutan bu forumun organizatörler tarafından takip edilmesi organizasyonlarının kalitesi açısından çok önemli. Sonuçta herkes amatör ve aynı tutkuyu paylaşıyoruz. Bu açıdan geri bildirimler çok çok önemli.

1 Beğeni

Bugün organizasyon numarasını aradım ve yarışın olacağı bilgisini aldım. Yarış kaydını tamamladım. Geçen sene katılmış biri olarak beklentiyi fazla tutmamanızı öneririm.

1 Beğeni