Forumda marka adına kullanıcı ve marka adına yazılar hakkında

Merhaba Sayın sakatayak

Normalde karbonhidrat jel ürünleri tüketimden sonra yoğun su içimi ihtiyacı hissettirir, koşucular için bu ilk etapta bir dezavantajdır. SiS jellerin ise en büyük özelliği ise formülasyonu gereği susuz tüketime uygundur yani tükettikten sonra su ihtiyacı hissetmezsiniz ki bu büyük bir avantajdır. Tabi istiyorsanız da istediğiniz sıvıyla da tüketebilirsiniz herhangi bir problem olmaz. Şuan SiS’in Türkiye’de 3 çeşidi var. Izotonik, elektrolit ve kafeinli. İzotonik olan standart izotonik jel, elektrolit olan ise izotoğine ek ekstra elektrolit mineraller içeriyor, kafeinli olan ise her pakette 150mg ekstra kafein içeriyor. Aroma konusuna gelince şöyle, bildiğiniz gibi İngiltere’de başta olmak üzere diğer ülkelerde 10-15 aroma seçeneği mevcut. Fakat Türkiye’de ithal edilebilen aroma sayısı az ve yeni bir aroma ithal etmek için sıfırdan izin ve analiz süreçlerinizden geçmeniz gerekiyor ki inanın inanılmaz maliyetli ve zaman alan bir süre. O sebeple ülkemizde aroma zenginliği pek fazla yok ama genel olarak ürünlerimizin aromaları beğenilmektedir tabi zevk meselesi yine de kişiden kişiye değişir :slight_smile:

2 Beğeni

Ürünlerinizi uzun zamandır severek kullanıyorum ama forumdaki bu marketing çabanızı yadırgadığımı söylemeliyim. Sorry!

5 Beğeni

@mgunes sana katılmıyorum. ürünleri ile ilgili açıklamayı yapması bence iyi birşey. En basitinden: Suunto Türkiye’de bu forumda malzemelerini tanıtsa ve arkasında dursa da sen de madur olduğun konuyu çözebilsen.

3 Beğeni

Ürünleriniz yurt dışı fiyatlarına göre çok pahalı. Ayrıca recovery ürünleriniz halen burada satılmıyor . Bu hususlar eksik yönleriniz kanaatimce . Onun dışında ürünlerinizi beğeniyorum

1 Beğeni

Fikir farklılığı. Sorunum buradan çözülsün istemem. Saygılar :v:

3 Beğeni

Merhaba Sayın mgunes

Öncelikle eleştiriniz için teşekkür ederiz ama neyden rahatsız olduğunuzu tam olarak anlayamadık :roll_eyes: “Sporcuların kullandığı supplementler” ile ilgili başlığa, SiS ürünlerini kullananlar ya da ürünler hakkında soruları olanların karşılarında bir muhattap bulabilmesi için bu başlıktan bilgi verdik. Bunu “marketing çabası” olarak görmek çok doğru değil zira marketing çabası böyle olmaz. Ne internet sitemize bir link ne de satış ile ilgili bir yönlendirme yaptık, amacımız sadece bilgi vermek ve sorulara cevap olabilmekti. Yine de teşekkürler.

1 Beğeni

Merhaba Sayın hsn41

Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Biz de sizin gibi düşünerek forumda ilgili başlıktan supplement konusunda yardımcı olabilmek ve ürünlerimizin arkasında durabilmek için bu başlığa yazmıştık, inanın biz de tam olarak neyi yanlış yaptığımızı anlamadık :anguished:

1 Beğeni

Merhaba Sayın hyildiz.

Öncelikle SiS markasının İngiltere resmi sitesine bakarsanız fiyatların bizim Türkiye’de yakalayabildiğimiz satış fiyatlarına yakın olduğunu görebilirsiniz. Örneğin SiS Go Electrolyte Jel 30’lu kutu İngiltere fiyatı 45 Sterlin, tl karşığı ortalama 310 tl, Türkiye’de satışını yaptığımız fiyat ise 345 tl, havale indirimiyle birlikte 325 tl’lere geliyor, İngiltere fiyatıyla neredeyse aynı. Yani fiyat olarak aslında pahalı değil, ürünlerin fiyatı bu şekilde maalesef… Alternatif markaların fiyatlarını incelerken ürünlerin kutu adedine ve paketlerin gramajına da dikkat etmek gerekir, örneğin diğer markaların geneli 24’lü, SiS’ler ise 30’lu. Diğer markaların 1 paket jeli ortalama 30-35 ml iken SiS jeller 60 ml.

Recovery ürünümüz olan Rego ise ay sonuna kadar stoklarda olacak şuan gümrükteler. Ayrıca bir de hydro efervesan tabletler de geliyor :+1:

Yorumlarınız için teşekkür ederiz

3 Beğeni

Katılıyorum, forumda adı geçen her marka başlıklara girdiği anda burası paylaşımdan çok müşteri hizmetleri çöplüğüne dönüşecektir. En azından buradan cevap verilmektense özelden veya başka kanallardan iletişim kurulabilir…

6 Beğeni

Efem amacınızın sadece bilgi vermek olmadığını şimdi hepimiz biliyoruz. “Marketing çabası böyle olmaz”, “neden rahatsız oldunuz” cümleleriyle de marka iletişimi olmaz :slight_smile:

Bu tip sonu nazik bitirilmiş samimi görünen ama sert cümleler maalesef olmuyor, 18-25 yaş gençlik festivali kesimine hitap etmiyorsunuz.

İnsanların karşılarında bir muhatap görmelerini istiyorsanız bunu daha naif bir yolla yapabilirsiniz.

6 Beğeni

Jel konusu yıllardır hep bulmanın sorun olduğu ,kullanımı konusunda bilgi birikiminin az olduğu kullananların deneyimlerini başkaları ile paylaşmak istemediği bir supplamenter oldu bu konuda direkt satıcısını bulmak o kişiden olayı öğrenmek bence önemlidir .

2 Beğeni

@erhan Bey birazdan burada GU hesap açtı diyelim, ardından x firma ardından y firma. Ve farklı farklı bilgi veriyorlar. Konu uzadı da uzadı. Şimdi bizim aradığımız bilgiye ne oldu? :slight_smile: Öte yandan açılan bu hesabın resmi hesap olduğu ve buraya yazı yazan kişinin yetkin biri olduğu ne malum gibi sorular var.
:slight_smile:
:heart:

4 Beğeni

Konuşulup tartışılır herkes elindeki doneyi bilgiyi sunar bizde doğruları ve yanlışların farkına varırız kendi fikrimizi daha sağlam şekilde oluştururuz kullanmak iyimidir gereklimidir değilmidir bakarız. Gizli kalacağına bu ortamda tartışılarak olgunlaştırmamız daha iyidir diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Tuz tableti hep sorun olmuştur yok girişi yasaktı suydu buydu yurt dışından gelenler getiriyor ama türkiyede bulamıyoruz bu konudaki fikriniz nedir.

1 Beğeni

Sayın tugrulpeker
Gerçekten aklımıza bile gelmeyen ithamlara maruz kalmışız. Bu kadar normal diyalogların içerisinde sanki kötü bir iş yapmışız gibi yanıtlara maruz kalmak bizi gerçekten çok üzdü…

Başlık: “Forum üyeleri hangi supplementleri kullanıyor?”
Bizim yanıtımız: “Jeller veya diğer supplement ürünleriyle ilgili varsa soru ve bilgi taleplerinizi yanıtlamaktan mutluluk duyarız”

Burada yanlış yaptığımız şeyi biz halen çözemedik. Fakat biz de polemiğe girmek ya da tartışmalar içerisinde bulunmak istemiyoruz zira böyle bir marka olarak böyle bir konumda bulunamayız. “Sonu nazik bitirilmiş sert cümleler” vs gibi bir düşünce aklımızın ucundan bile geçmedi, bu sebeple ithamları kabul etmesek de fikirlerinize ve eleştirilerinize saygı duyuyoruz.

Marketing/Pazarlama konusunda ürünler hakkında ne link ne yönlendirme ne de başka bir şey yaptık, hakeza yapmış olsak bile onlarca yüzlerce sipariş ya da talep olmayacak(ki olmadı da) bunu siz de bilirsiniz. Zaten bu sporla uğraşan tabir-i caizse bir avuç kitle var ve amacımız soruları olanların sorularına yanıt verebilmek ve yardımcı olabilmekti. He derseniz ki forum içerisinde bu tip bir marka hesabı yasak, yazılarımızı silip hesabımızı da kapatabiliriz, yetkili arkadaşlar bu konu hakkında bilgi verebilirse çok memnun oluruz.

Teşekkürler.

2 Beğeni

Sayın erhan

Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Başka markaları bilmiyoruz ama şuan bizim markamızın Hydro tablet adında ürünü gelecek şuan gümrük aşamasında, elektrolit içeren efervesan tabletler, içeceğiniz suya atıyorsunuz. Hatta konuyla ilgili de çok güzel bir video hazırladık(Türkçe altyazı mevcut) izlerseniz daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

3 Beğeni

Diyalog anlamsız bir yere evrimleşmek üzere. Yadırgama, belirli bir eylemin bu sözü sarf eden kişinin kültürel referans aralığına uyduramama hali. Bu başkasının bir eyleminden rahatsız olma hali değil, katılım veya onay da gerektirmiyor. Zira bu sözü sarf eden kişi gözlemci pozisyonunda, etkeni veya edilgeni değil. Bu bir geribildirim. Bunu dilediğiniz gibi yorumlama hakkınız var. Kurumsal bir kimliğin kişi gibi hareket edip ikili polemiğe girmesi, bu rahatsız edici, geri bildirim değil.

5 Beğeni

Sayın mgunes

Bu kadar çabalamamızın tek sebebi “soruları olan varsa cevaplandırmaktan memnuniyet duyabiliriz” şeklinde yazdığımız yanıta gelen marketing/pazarlama eleştiri mesajlarına karşı kendimizi ifade etmek/savunmaktı. Bunu ikili polemiğe girmek gibi algılamayın lütfen. Bu şekilde bir firma olarak asla anılmak istemeyiz ki gerçekten böyle bir firma değiliz. Tekrar söylediğimiz gibi eğer marka adına bir hesap açmak yasak ise yönetici arkadaşlara rica ediyorum bilgi verirlerse hesabımızı ve yazdıklarımızı silebiliriz.

Teşekkürler.

Konu sahibi olarak konuyu açma sebebim kısıtlı kaynaklar ve imkanlarla bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayan forum üyelerinin, bildiklerini ve deneyimlerini diğer forum üyelerine aktararak yardımlaşmayı sağlamaktı. Bu amaç doğrultusunda SIS ürünlerinin satışının ya da reklamının da bir faydası olacaksa bence foruma ya da kullanıcılarının alehine bir durumun olmadığını düşünüyorum

2 Beğeni

Sis ürünleri ile ilgili ilk elden bilgi almak faydalı olabilir tabii ki. Ancak bir konunun son 15-20 mesajında sis’in sürekli üyelere laf yetiştirme veya kendini açıklama çabası hoş değil.

Bu durum konuları kirletmekte. Sis Türkiye’nin forum yönetimi ile görüşüp daha ciddi ve profesyonel tutum sergilemesi gerekmekte . Belki foruma reklam verilebilir veya sis için sabit ve tek bir konu açılabilir . Ancak şu andaki durum sis in bütün imajını zedeledi benim gözümde .

Konu ile bağlantısı olmasa da başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Yurt dışında decathlondan enerji jeli almaya gittim . Orada en az 15-20 çeşit jel var . Satıcı 3 saat altında maraton koşan bir abimizdi. Benim ne sürede maraton koştuğumu ve ne istediğimi sordu. O bana bir tane jel tavsiye etti . Ancak başka bir markanın jelinin çok daha iyi olduğunu söyledi ve beni başka bir yere yönlendirdi.

Asıl sporcu dostu satıcı o adamdır gözümde . Elinde muadili olmasına rağmen daha iyi ürün için beni başka yere yönlendirdi . Yoksa ne istese bana satardı. Umarım bizim esnaflarımız da bir gün bu düşünceye sahip olur .

6 Beğeni