Forumda marka adına kullanıcı ve marka adına yazılar hakkında

Sayın hyildiz

Ne diyeceğimizi bilemiyoruz, çok üzgünüz. Biz asla bu tarz bir tavır içinde olmadık ki… Forum üyesi bazı arkadaşlarımız “marketing/pazarlama yapıyorsunuz” şeklinde eleştirdiler, biz de eleştiriye cevaben “amacımız pazarlama değildi, soruları olanlar varsa onlara yardımcı olmaktı” şeklinde cevap vermeye çalıştık, hatta eleştirileri için de teşekkür ettik. Bundan doğal ne olabilir ki? Bu polemik çıkartma değil fikirlerimizi beyan etmek değil midir? Yanlış izah ediyorsak lütfen söyleyiniz. Tamamen iyi niyetli olduğumuzu düşündüğümüz bu başlıkta konunun geldiği nokta gerçekten bizi üzdü, üzülme konusunu kurumsal dilde ifade etmiyoruz, gerçekten üzüldük. Yönetici arkadaşları tanıyan varsa konuyu onlara iletelim, onlar karar versinler ve gerçekten siz değerli üyeler rahatsız olduysa yazılarımızı ve üyeliğimizi silebilirler.

Konudan bağımsız olarak anlattığınız hikaye çok güzel. Bir örnek vermek isteriz, bizim firmamıza da “Tüm SiS ürünlerini almak istiyorum, nasıl bir kombin yapabilirim?” şeklinde sıkça soru geliyor ve tüm samimiyetimizle söylüyoruz inanın kimseye fazladan ürün satmaya/önermeye çalışma yapmadan minimum harcamayla en ideal verimi almaya çalışmaları için ürün öneriyoruz. Biz de bu tip düşüncelere sahip iken bu tarz eleştirilere maruz kalmak bizi en çok üzen şey oldu.

Eleştirileriniz ve görüşleriniz için sizlere de teşekkür ederiz.

Sayın sakatayak

Konu sahibi olarak yorumunuz için teşekkür ederiz. SiS markası olarak biz de satış odaklı değil, sporcuların olabilecek soru ve görüşlerine marka olarak doğrudan cevap olabilmek için bu başlığa yazmak istemiştik. Sizin de dediğiniz gibi koşuyla ilgili kaynak az, supplement konusu ile ilgili kaynak daha da az. O sebeple yanıtlanacak her soru ya da yazılacak her bilginin başka sporculara da fikir sağlaması açısından olumlu olacağını düşünmüştük.

Görüşleriniz için teşekkür ederiz.

1 Beğeni

@tugrulpeker @mgunes raidlight ürünlerini @emretok75 bu forum üzerinden satarken bu hassasiyeti neden göstermediniz?

4 Beğeni

Hocam dilerseniz bu konuyu bir koşuda denk gelirsek sohbet konusu yapalım, kahve içer uzun uzun konuşuruz. Mutlak bir uzlaşı şart değil ama birbirimizi anlama şansımız olur. Yazılı mecrada her adımda sadece daha çok anlamsızlaşıyor.

6 Beğeni

Emre Tok Raidlight türkiye olarak bu forumun sponsoruydu, forumun bugünlere ulaşmasında ekonomik olarak katkısı var. Forumun işleyişi adlı ana konuya bakarsanız ismi hala orada geçiyor.

2 Beğeni

Merhaba arkadaşlar
Science In Sport - SiS markası olarak Türkiye’deyiz. Dünya çapındaki başta koşu ve bisiklet olmak üzere tüm profesyonel branşların bildiğiniz gibi 1 numaralı sporcu gıdaları markasıyız. Özellikle SiS Enerji Jel ürünleri koşu grubunda oldukça sık kullanılmakta, jeller veya diğer supplement ürünleriyle ilgili varsa soru ve bilgi taleplerinizi yanıtlamaktan mutluluk duyarız

4 Beğeni

Jellerin kullanımı hakkında bilgi verebilirsiniz bence. Aç karna kullanım ya da baska sıvılarla birlikte kullanımında bir sakınca olup olmadığı konusunda aydınlatırsanız sevinirim.
Ayrıca bir ben mi böyle düşünüyorum bilmiyorum ama en çok bulunan limonlu naneli jelin tadı iğrenç :frowning:
Teşekkürler

İznik’te standınız olacakmı? Teşekkürler.

1 Beğeni

Benim şöyle bir sorum olacak,
60 km lik ultramaraton koşacağımı düşünelim, sizin ürünlerinizin hangileri hangi kilometrelerde alınmalı , yani ürünlerinizin kullanımında bir matematik var mı yoksa her kişiye her duruma göre farklılık mı gösterir ?
Kafeinli jelin son 8 km de alınması ve kullanılan son jel olması veya yarıştan 5 dakika önce elektrolit li jel alınmalı gibi…

1 Beğeni

Merhaba Sayın erhan

İznik Ultramaratonu bize uygun gözüküyor herhangi bir aksilik olmazsa orada da olacağız. Etkinlik yaklaştığında sosyal medya hesaplarımızdan da paylaşımını yapıyor oluruz, yine de oradan teyit edebilirsiniz :+1:

1 Beğeni

Merhaba sayın Ogungunes

SiS markası olarak 3 çeşit jelimiz mevcut: izotonik, elektrolit ve kafeinli. İzotonik tabir ettiğimiz jel standart karbonhidrat jeli, aslında diğer jeller de izotonik jel sadece ekstraları var. Elektrolitli olan ise izotoniğe ek elektrolit bileşenler içeriyor. Kafeinli olan ise adından da anlaşılacağı gibi ekstra kafein içeriyor(150mg)
Bunların kullanım şekilleri sporcuların stratejilerine göre değişiyor, genel manada ise yarış öncesi ve yarışın ilk zamanları izotonik jel, devamında elektrolit jel, sonlara doğru ise kafeinli jel öneriyoruz fakat siz tüm yarışta sadece izotonik ya da sadece elektrolit jel kullanıyor olabilirsiniz bu da yanlış değil :blush:

Ek olarak Fatih Topçu’nun konuyla ilgili videosunu da izleyebilirsiniz

3 Beğeni

Henüz ürün kullanımı yapmıyorum ama bence markaların yetkilileri ile forum kuralları dahilinde iletişime geçebilmek güzel bir fırsat soru işaretleri kısa zamansa giderilebilir ve bilgi alınabilir.

3 Beğeni

Merhaba sayın ibrhmalk

Bizim de amacımız bu soruları olanların kolay yoldan cevap alabilecek bir muhattap bulmaları. Belirttiğiniz görüş için teşekkür ederiz :+1:

1 Beğeni

şimdi ben burada azcık kullanıcıyı yanlış bilgilendirme sezdim
fiyat politikanıza bir şey diyemem ucuz yada pahalıdır parası olan alır sonuçta serbest piyasa kimse kimseye zorla bir şey satmıyor.
Şimdi gelelim şu susuz içilme olayına;
bu susuz kullanım olayı aslında güzel bir şey mesela ben 15-20 km arası koşarken genelde elimde 500 ml bir su kabı taşırım eğer 1 saat sonra bir jel kullanacaksam suyun yarısının jel ile gitmesini istemem tabi ki
Gel gelelim her güzelin bir kusuru olduğu gibi sis jellerinin kusuru da çok ağır olmaları
yani kim spor yaparken yanında extra ağırlık taşımak ister?
Susuz kullanım uğruna jeli su ile seyrelterek daha akışkan bir hale getirmek bazı durumlarda yararlı olsa da paketin çok ağır ve büyük olmasını engelleyemiyor

Şimdi buradan ve piyasa şartlarından anladığım kadarıyla kıyaslama yaparken GU marka jelleri baz alıyorsunuz
Gu jellerde güzel sis jellerde güzel olmayan şey ise sizin fiyatlandırma politikanıza ml bazından yanlış bir örnek vermeniz
diyorsunuz ki bizim jeller 60 ml onların jeller 30-35 ml :smiley:

Ancak sizin 60 ml olan jelde 19 gr karbonhidrat var
Gu 32 gr jelde 22 gr karbonhidrat var

benzer ürün karşılaştırmaları için SiS Go Isotonic Gel Lemon & Lime ile GU Salted Caramel Energy Gel i kıyasladım

Tam değerler şu şekilde

Nutritional Info – GU Salted Caramel Energy Gel

• Serving Size – 32 grams
  • Calories/32 grams – 100 kcal
  • Calories/ 100 grams– 312 kcal
  • Protein – 0 grams
  • Carbohydrates – 22 grams; of which sugars – 7 grams
  • Total Fat – 0 grams
  • Fibre – 0 grams
  • Sodium – 0.125 grams
  • Caffeine – 20mg

Nutritional Info – SiS Go Isotonic Gel Lemon & Lime

• Serving Size – 60 ml
  • Calories/60 ml – 76 kcal
  • Calories/100 ml – 128 kcal
  • Carbohydrates – 19 grams; of which sugars – 0.5 grams
  • Fibre – 0 grams
  • Sodium – 0.01 grams
  • Caffeine – None

şimdi bu şekilde bir kıyaslamada Gu jel fiyat olarak da içerik olarak da daha daha cazip
ha bu sis bu kadar mı kötü ?
tabiki değil ben çoğu antremanımda kullanıyorum bu jeli ancak yarışlarda kolayca su istanyonları bulunabildiğinden fazla ağırlık olmaması adına Gu tercih ediyorum.Sis tadı ve kullanımı çok hoş bir jel ,
hoş olmayan sizin biz 60 ml şukadara satıyoruz rakipler 30 35 i bukadara veriyor kıyaslamanız
buradaki insanlar bunun kıyasını yapmayı bilir eğer bize birşeyler satmak istiyorsanız dersinize biraz daha iyi çalışabilirsiniz :smiley:
ha şuda var sis markasını Türkiyede görmek en çok da beni mutlu ediyor açıkcası umarım böle markalar bilinçli distribütörler ile çoğalır Türkiye de

3 Beğeni

Koşu Forum içerisinde amacı ürün satışı/reklamı olan kişilerin ürünlerini tanıtmaları veya ürünleri hakkında bilgileri herhangi bir konu içinde paylaşmalarını çok yanlış buluyorum. Sanki koşu ile temel bir bilgi veriyor ve herkesin bilmesi gereken bir konu gibi paylaşmaları Forumun özüne de aykırı bence. Özellikle yeni başlayan üyelerin de yanlış bilgilendirmesine yol açacaktır.

3 Beğeni

Merhaba Sayın mrc

Öncelikle zaman ayırıp uzun bir inceleme yaptığınız için teşekkür ederiz :slight_smile: Şimdi kıyaslama olarak bir marka olarak x bir markayı övmek ya da yermek gibi bir kıyas içine girmemiz çok doğru olmaz takdir edersiniz ki. Fakat yine de verdiğiniz veriler bize bir açıklama hakkı doğurduğu için iddiaları incelemek isteriz.

Öncelikle İlk iddianız, alternatif jelin içerik olarak daha cazip olması. Fakat SiS Go Isotonic Gel için verdiğiniz değerler hatalı, bahsedilen ürün için beslenme değerleri aşağıdaki gibidir:

Nutritional Info – SiS Go Isotonic Gel Lemon & Lime

• Serving Size – 60 ml
  • Calories/60 ml – 87 kcal
  • Calories/100 ml – 144 kcal
  • Carbohydrates – 22 grams; of which sugars – 0.6 grams
  • Fibre – 0 grams
  • Sodium – 0.01 grams

Sis Jelde sizin verdiğiniz tabloda karbonhidrat içeriği 19 gram fakat bu yanlış, karbonhidrat içeriği 22 gram. Yani karbonhidrat gramajları alternatif markayla aynı sayılır fakat SiS Jellerin karbonhidrat kaynağının şeker içermemesi çok önemli bir fark, zira alternatif markadaki karbonhidratın 7 gramı şekerden geliyor :roll_eyes: bu da ortalama 2 - 2,5 küp şeker eder… Ayrıca SiS Jel’in karbonhidrat kaynağının izotonik olması da yine bilenler için önemli bir fark.

İkinci iddianız ise alternatif jelin fiyat olarak da daha cazip olması, örnek verdiğiniz marka ve ürünün fiyatlarını incelediğimizde;

• Gu Energy Jel 32 Gr 24 Adet Satış Fiyatı: 249 TL Adet Fiyatı: 10.38 TL
  • SiS GO Isotonic Energy Jel 60 Ml 30 Adet Satış Fiyatı: 285 TL Adet Fiyatı: 9.50 TL

Yani SiS’in pahalı olduğu iddiası da doğru gözükmüyor :face_with_raised_eyebrow: Tekrar belirtmek isteriz, marka kıyaslaması yapmak için incelemiyoruz sadece sizin iddianızı incelemek için kıyaslama yapmak durumunda kaldık, yoksa her marka bizim dostumuzdur :revolving_hearts: onu da tekrar önemle belirletim.

SiS jellerin yapısı ve formülasyonu gereği su tüketimi gerektirmez, paket gramajı olarak bir tık yüksek olsa bile su tüketimini arttırmayacağı için buradan da farklı bir avantaj ortaya çıkıyor.

İddialarınızdaki yanlışları gördüğümüz noktaların sizin de tekrar üzerinden geçmenizi öneriririz, karşılıklı yanlışlıklarımız varsa düzeltelim :slight_smile:

Tekrardan yorumlarınız için teşekkür eder iyi sporlar dileriz :+1:

1 Beğeni

Merhaba Sayın kamilhakan

Supplement konusunda özellikle karbonhidrat jel konusunda soruları olan çok sporcu mevcut, biz de onların sorularına cevap olma açısından buradayız, fakat yine de fikirlerinize saygı duyuyoruz. Daha önce yöneticilerin desteğini pek çok kez istedik, eğer hesabımız forum kullarına aykırıysa mesajlarımı silebilir ve hesabımızı kapatabiliriz diye, fakat yöneticiler tarafından herhangi bir olumsuz dönüş ile karşılaşmadık.

Görüşleriniz için teşekkür ederiz.

1 Beğeni

Oldukça aktif bir başlık olduğu için jellerin kullanımına yönelik daha önceki başlıklar ve konuşulanları bu başlığa eklemekte fayda var .

https:https://kosuforum.com/t/jeller-ve-barlarin-kullanimlari/244
https:https://kosuforum.com/t/ev-yapimi-enerji-jeli/288
https:https://kosuforum.com/t/yaris-aninda-kullandigimiz-besinler/4634/18

Jel kıyaslaması yapılırken karbonhidrat içeriği en başta olmak üzere diğer bileşenlerin kişiye uygunluğuna bakmak en doğru yaklaşım olacaktır. Kişiden kişiye karbonhidrat sindirimi farklılık gösterecektir. Önemli olan bedenin sindirebildiği kullanabildiği karbonhidrattır.Karbonhidrat kaynakları çok çeşitli olup haliyle her marka kendine özgü formüller geliştirmekte üretmekte. Hemen her marka da üretimini yaptığı ürüne ait avantajları öne çıkarmakta . Bundan doğal bi şey olamaz ancak üreticinin bahsettiği avantajların sizde oluşacağını kimse garanti edemez. Denemekten başka yol maalesef pek yok. Bir ceket yağmur geçirmiyor şu koşullarda şu kadar suya dayanıklıdır deniyorsa bu hemen her denemede yaklaşık aynı sonucu verir ancak iş gıdaya geldiğinde olay bambaşka olmakta.
Bir markanın aynı jeli dahi bir yarışta hiç mide problemleri yaratmaz çok benzer diğer yarışta yarışınızı perişan edebilir.
Hemen hemen tüm sporcu destek gıdaları zaten sizde olanı desteklemek üzerine kuruludur. Olmayanı sağlayana doping deniyor zaten :slight_smile: Sporcu gıdalarına yasaklı maddeler gibi yaklaşmak,korkmakta yanlış doğal yollarla alınabilecek besinler yerine düşünmekte yanlıştır.Yeni başlayanların kulaktan dolma bilgiler alması yerine bu tip tartışmalardan bilgiler alması daha olacaktır kanaatindeyim .Sonuçta bu marka sporcu gıdası üretip satmakta fast food’lardaki paketli ketçaplardan pek farkı yok yani. Hatta o ketçapların daha zararlı olduğu bile söylenir ancak başka başlık konusu.
Diğer taraftan belli sürelerin üstündeki yarışları/antrenmanları gıda takviyesi olamadan tamamlamak genellikle çok zor olmakta iş spordan çıkıp biraz işkenceye dönmekte .Eğer uzun saatler koşuyor yarışıyorsanız ister bu gıdaları doğal yolla alın ister kendi jelinizi yapın ister hazır alın ancak size optimum faydayı sağlayan en doğrusu olacaktır .Burada tek kritik yanlış olaya ideolojik yaklaşıp bir yöntemin üstün olduğuna inanıp onu savunmak olacaktır.Her zaman olduğu gibi bir antrenmanda olabildiği kadar objektif olarak denemek en uygun yollardan biridir.Yoksa ürünlerin tanıtımında yapılan şöyle uçup böyle konacaksınız beklentileri denemeden test etmeden açığa çıkmaz :slight_smile: Yeterli antrenmanınız yoksa hiç açığa çıkmayabilir.
Herhangi bir markanın hele ki gıda gibi tamamen ‘‘Öznel’’ olarak yani kişiye göre değerlendirilecek bir ürünü üreten markanın foruma gelip sorularınız var mı demesi takdir edilecek bir davranıştır.Koşuya özgü tekstil ürünü üretenler dahil keşke diğer markalarda bu kadar açık olup kendine güvenebilse

2 Beğeni

@SiS üretimini yaptığınız ürünlerin gıda kaliteleri , saflıkları ve ambalaj üzerinde belirttiklerinizin tam olarak üründe olup olmadığına dair bağımsız laboratuvar testleriniz var mıdır ?

1 Beğeni

Merhabalar tekrardan
https://www.runultra.co.uk/Reviews/Running-nutrition/10-Best-Energy-Gels
Sitesindeki karşılaştırma verilerinden aldım değerleri
Buradaki jel galiba bir önceki versiyon veya Türkiyeye getirmediğiniz bir model zaten 19 yazmislar sizinkide 22 yani arada uçurum yok
Gu ile kıyaslamamın sebebi birazda zorunluluk çünkü sis ve gu saymazsak başka jel de yok Türkiyede(dechatlondaki jelleri kıyaslamaya dahil bulmuyorum)
Ayrıca sizin jellerinizde de şeker var sonuçda karbonhidrat glikojen bileşeni başka türlüsü saglanamıyor ne yazıkki zaten jelin açıklama kısmındada <1g şeklinde belirtmiş ancak verdigim iki jel örneği birbirinin aynı sınıfmı buna bakmak gerek iki jelin coffeine li modelini kıyaslarsam sis jel bariz üstün ancak gu jelinde limonlu modelinin verdiği karbonhidrat hacmini verebilen bir sis jel yok
Dediğim gibi her iki jelinde eksileri artıları mevcut

Fiyatlandırmaya gelecek olursak bu çok değişkenlik gösteren bişey bazen supplement siltelerinde kampanyalar yapılıyor gu salt karamel 24 luyu en son 195 tl ye almıştım tabi bunlar biraz takip biraz şans işi
Avm lerdeki supplement mağzalarında bazen çok uygun fiyatlara inebiliyorlar arada bakmak lazım

Konu dışına sapma olmadan tekrar belirtmek isterim ben bu açıklamaları siz bizim jel 60 ml su fiyat obur jel 32 gr bu fiyat dediniz diye yazdım
Gramaja degil iceriğe göre fiyatlandırmanın olması gerektiğini belirttim bunu galiba sizde farkettinizki bu gramaj olayını yinelememişsiniz

Tekrar söylemekde fayda var sis jeller su ile seyreltildiği için daha akışkan ve susuz tuketiliyor(aslında susuz tüketilmiyor nekadarda olsa spor yaparken insan agzında o şekerli tadı istemiyor sadece daha az suyla sindirilebiliyor)gu jeller ise suyla tüketiliyor
Gu jeller hafif sis jeller ağır
Gu jeller küçük sis jeller büyük

Sonuç olarak bu işi belirleyen en önemli unsurun tat olduğunu düşünüyorum

Sis jellerin tadı gercekden güzel ancak dediğim gibi bir yarış sırasında su noktalarının bol olduğu bir yerde yada yanımda hydro pack veya soft flash tarzı birşey taşıyorsam tabikide küçük olanı tercih ederim sonucda işlevi önemli :blush:

Tekrardan söyleyim sis markasını Türkiyede görmekden çoook mutluyum

1 Beğeni