Fenix 7 (ve Epix Gen2) Satışta

Selamlar,
Fenix 7 nihayet satışta. Garmin ABD sitesinde 700 ila 1000 dolar arasında fiyatlar. Baytekin henüz fiyat belirlememiş.

4 Beğeni

Android telefonlarda filan bu sorun zaten vardı da Apple da yaptıktan sonra bu işin de suyu çıktı.

Tam tamına 8 farklı model Fenix 7 çıkarmak nedir?

Bu senin amiral gemisi saatin, bir büyük kasa, bir küçük kasa çıkar, içine bütün özellikleri koy işte.

4 Beğeni

Aslında garmin fenix serilerinde S,normal,X olarak üç tip model belirliyor. İşin içine solar ve sapphire girince bu kadar farklılık oluşuyor. Bu eskiden beri var. Hatta fenix 7’de sayıyı azaltmışlar. 7X için solar olmayan model yok. Fenix 6’da 11 farklı model vardı.

2 Beğeni

İlk bakışta 6x den geçmek için yeterli bir neden bulamadım. Merakla inceleyeceğim.

4 Beğeni

Bu da DC Rainmaker ön incelemesi Garmin Fenix 7 In-Depth Review: 17 Things to Know! - YouTube

Bu kurlarla gözlerde 1 damla yaş. :smiling_face_with_tear:

3 Beğeni

Garmin bugün ayrıca epix 2 serisi çıkarmış. AMOLED ekran. Outdoor serisi olarak görünüyor.

Ekranı diğer tüm serileri katlıyor. Şarjı da fena değil.

Bizim gözlerimiz Forerunner ve Fenixlerde kanamaya devam edecek bir süre daha ama yakında sanırım yeni serilerde bu yavaş yavaş değişir.

Garmin Epix 2 Review: Is this the best Garmin running watch? - YouTube İncelemesi

3 Beğeni

Baytekin fiyat belirlemiş.

1 Beğeni

Daha x serisi yok bide bunlarda .Dur bakalım ona ne dicekler fiyat

1 Beğeni

700 dolarlık saati 1200 küsür,
900 dolarlık saati 1550 dolara listelemişler.
Bu mantıkla 1000 dolarlık X’leri de 1700’den listelerler o da 23.000 civarı olur.

Türkiye’ye hoş geldiniz.

5 Beğeni

Safir olmayan model bunlardan uygun olur diye umut ediyorum. Fakirin ekmeği umut… :slight_smile:

2 Beğeni

7X’ler gelmiş. 23.000 olur demiştim 23.500 yapmışlar. Hesap tutmuş sayılır. :slight_smile:
Safir olmayanlar da 21.000 civarı olur.

https://www.baytekin.com.tr/arama?search=fenix+7

1 Beğeni

Amazon usa garmin fenix x7 Türkiye gönderimi mevcut ordan alınca 1289 dolar

2 Beğeni

Amerika’dan gelen garmin Türkiye’de satılan arasında ne farklar bilmiyorum.Fiyat anlamında şuanki kurda Fenix x7 modeli 17279 TL baytekinde 23500 TL ciddi bi fark var.

3 Beğeni

Eskiden harita farkı olurdu ama şimdi haritalar indirilebilir olacak. İstediğin bölgenin indirebiliyorsun. Zaten OpenTopoMap ya da Userbeam’den indirip kurmak da mümkün.
Türkçe dil desteği kısmında fark olabilir belki, o önemli ise onu kontrol etmek lazım.

2 Beğeni

Baytekin zaten pahalı oluyor. Ürünler stoğa bir girsin, diğer satıcılarında kaç olacak onu merak ediyorum.
Amazon Türkiye’de 7 var görünüyor, yurtdışından. US’de stok sorunları varmış biraz şuan.

2 Beğeni

Peki yurtdışından alıp bir arkadaşımızla getirtsek vergi yada başka masraf çıkarmı gümrükte .valizde gelse mesela

Ne kadar güncel bilmiyorum ama kişisel eşya ve hediyelik eşya diye iki statü var.Birinci durum arkadaşın taksın koluna getirsin.Hediyelik eşyaların toplamı 430 Avroyu geçmedikçe sorunsuz.Çocuklar 150 avroya kadar getirebilirmiş.

1 Beğeni

Doğrusu o galiba taksın koluna getirsin.

2 Beğeni

Garmin Epix ilk jenerasyon kullanıcısıyım, son altı aya kadar iyi gitti, 2015 sonunda almıştım. Gps oksitlendi. Epix in baştaki kullanımı taktik ve dağcılık üzerine bir gps saatti, 8 GB hafızaya sahipti. Şimdi ki modelinde güzel olacağını düşünüyorum.

2 Beğeni

Garmin gibi pek detaylara önem vermeyen bir firmada AMOLED ekranın biraz daha oturması gerek kanımca. Şu an kullandıkları ekranlarda bile ölü pixel sorunları mevcut. AMOLED üzebilir. Forumlarda dolaşıyor şikayetler.

Ama ekran olarak şu an kullandıklarımıza göre başka gezegenden, gelecekten falan gelmiş gibi. :grinning:

WhatsApp Image 2022-01-20 at 10.39.15