Femoratibial eklem arası lezyon

Arkadaslar merhabalar bir kaç gündür sağ dizim ve diz üst bacak kısmında bükme esnasında dayanılamayacak sekilde ağrılar oluyordu bugun doktora gittim mr çekildi ve menisküs zedelenmesi olduğu herhangi bir kopma olmadığı söylendi ancak doktor bana sadece yürüyüş yap ömür boyu squat yasak seklinde bir konuşma yaptı ilaç yazıp gönderdi doktorun bu sekilde konuşması hosuma gitmedi acıkcası o kadar emek verip spor yapmaya calışırken doktor bana doğrudan vazgeç dedi bunun baska bir yolu yok mudur bu tur sakatlık yasayan herkes sakatlık cıkınca sporu bırakıyor mu ki sporu bıraksam baska sağlık sorunlarına davetiye çıkarmaz mıyım bilemedim varsa tecrübelerinizden faydalanmak isterim

Doktor kolay yolu secmis.

Hangi doktora gittin? Ortopedi uzmani mi?

Spor hekimligi boyle durumlarda daha olumlu sonuc veriyor. Bir spor hekimine gorunmeni oneririm.

Cok ciddi sakatliklar sonrasinda geri donup ortaligin tozunu atan arkadaslarimiz var. Doktorlarin sporu birak dedigi herkes sporu biraksa, Nike Adidas filan ayakkabi satacak kosucu bulamazdi.

1 Beğeni

Evet malesef spor hekimi olmadığı için ortopediste gittim çok doğru söylüyorsunuz spor hekimine gitmek gerekiyor ankarada önereceğiniz bir spor hekimi var mısır acaba

Merhaba Cafer bey,
Geçen hafta aynı şikayetler için bende gitmiştim sağ diz dizkapağı civarında koşarken 7km de saplanan ağrı beni koşturmuyordu.Aynı sizin gibi ortopediste gittim ve MR çekildim. Bende ki tanı sinovit ve tenosinovit tanısıydı. 80 yaşında annemin kullandığı diz kistleri ve iltihapları için kullanılan NAPROSYN JEL kremi 10gün kullanmamı istedi ve 3 hafta yüklenmeyin dedi. Bende açıkçası yürürken,merdiven çıkarken inerken yada eğilip kalkarken ağrı yok. Koşarken belli bir mesafede ağrı kendini hissettiriyor. Kremi 1 haftadır kullanıyorum bana dizim iyileşiyor gibi hissettiriyor açıkçası.Bende iyileşmeye istekliyim tabi. Bakalım 3 ila 4 hafta dinlenme sonrası durum ne olur bekleyip göreceğiz.Ne kadar sonuç moral bozucu olsada hekimlere güvenmelisiniz. Daha büyük bir problemde olabilir ilerde.Etrafımda içini rahat ettirmek için doktor doktor gezen bir sürü insan var. Geçmiş olsun umarım tez zamanda iyileşiriz.

1 Beğeni

Size de çok geçmiş olsun sağlıklı günlerde koşmak dileğiyle

1 Beğeni

Merhaba @cafer Bey;
Kanıta dayalı yayınlar da menisküs dejenerasyon ve kıkırdak dejenerasyon başlangıcı gibi olan sporcular da öneriler;
Dizi 4 bölge kuvvetlendirme, denge egzersizleri, kalça ve ayak bileği mekanik kas problemi var ise düzenlendiğin de dize ve ekleme binen yük azaldığı belirtilmektedir. Supplement takviyesi eklem sağlığı için Glukozamin ve kollejen önerilmekte. Tekrar Ortopedi ve Travmatoloji hekiminize danışmanız da fayda olur.
Geçmiş olsun. Umarım faydalı olmuştur.

2 Beğeni

Çok tesekkür ederim tavsiyelerize uyacağım

@cafer @ Rica ederim.