Evadict markası

Herkese selamlar,

Decathlon’un koşu grubu markası olan Kalenji artık sadece yol koşusu markası olarak ürün üretecekmiş. Arazi/Patika koşusu için üretilen/üretilecek ürünler Evadict markasını sahip olacakmış.

İlk aşamada sadece Logo değişimi gibi olmuş ama ilerleyen dönemde bu ayrımın daha belirgin olacağı söyleniyor.

Ben genel olarak Decathlon ürünlerini fiyat/performans açısından başarılı buluyorum. Bu yılı kendim için Patika koşusuna giriş yılı olarak belirledim. Patika koşusu için gerekli bütün ürünleri Evadict marka aldım. Bir aksilik olmazsa Pamukkale Ultra’da test edeceğim.

Kullanan arkadaşların Kalenji/Evadict marka ürünlerle ilgili görüşleri nasıl merak ettim.

Herkese keyifli ve sağlıklı antrenmanlar.

3 Likes

Decathlon sayfasında 12 yorumlu bir evadict ayakkabı varken decathlon İngiltere sayfasında 1700 yorum vardı🙂25 Nisan 2020 de Pamukkale ultra öncesi, testi daha kısa parkurlarda yapıp yarışta ayakkabıyı daha iyi tanıyarak koşabilirsiniz.
Fiyat/performans olarak runnerinn sayfasi+ptt kargo +0.18 vergi ile belki daha uyguna alınabilir başka başka mağazada deneyip araştırdığınız ayakkabıları.Keyifli koşular.
Not: Decathlonun açık sözlülüğü güzel, bu ayakkabı 90kg üzeri için iyi değil, 40km mesafeye kadar koşu için uygundur vs🙂

1 Like

Ayakkabı dışında başlangıç seviyesinde gidip her ekipmanı salomondan veya benzeri pahalı firmalardan almaya gerek yok belki trail koşularını sevmeyeceksiniz. İlk başta çanta vb. her ürünü decathlondan aldım, ürünleri kullandıkça değişik ihtiyaçlara göre veya mesafeye göre ekleye ekleye gittim. Mesafeler uzadıkça hızlı kuruma, ağırlık vb. bazı konular önem kazanacağı için o zaman farklı markalara geçilebilir, bu ürünler içinde decathlonun farklı opsiyonları var ama fiyat konusunda artmaya başlıyor. Bu sebeple etiket üzerinde belirtilen açıklamaları okumanızda fayda var. @fatihboyaci’nın belirttiği gibi yol gösterici olabiliyor.

Ayakkabı konusunda ise daha önce kalenji kullanan arkadaşlarımda sıkıntı yaşayanlar oldu bu konuda bence sizin ayağınız yapısına, koşmayı düşündüğünüz mesafeye, hızınıza, düşündüğünüz bütçeye en uygun ayakkabıyı inceleyerek almakta fayda var. Yarıştan önce ayakkabıyla antreman yapmak çok önemli. Bazen herkes tarafından kullanılan ayakkabı ile uyum sağlanamıyor, umarım ilk ayakkabıda hedefe ulaşırsınız.

5 Likes

En son 30 sene önce (:grin:) spor yapmış biri olarak Decathlon a bu 5 ayda çok şey borçluyum. Ayakkabı dışında her malzememi oradan aldım. Başlangıç seviyesi için işimi fazlasıyla görüyor.
Yeni gelen malzemeleri sürekli takip ediyorum, trail konusuna sevindim…