Efes ultra trail 2023

Merhaba arkadaşlar.

Yarış zamanı yaklaştı. konunun açılmadığını görünce ben açayım dedim.

Benim oldukça beğendiğim bir yarış.
Sezonu açmak için güzel bir yarış.
Yarış organizatörleri yıllardır bu işi yapan ve işinde ustalaşmış insanlar.
Tüm antrenmanlarını yolda yapanların dahi zevkle koşabileceği parkurlara sahip.
Sezonu bununla açıp, Latmos gibi, Uludağ gibi teknik parkurlarla devam etmek bana oldukça mantıklı geliyor.

Önceki yıllarda start noktası Efes Antik Kenti, finiş noktası Selçuk merkez idi.
bu farklılık sabah o saatlerde şehir merkezinden start noktasına ulaşım telaşı yaratıyordu.
Bu sene hem start hem finiş noktalarının Selçuk merkezdeki istasyon meydanı olması bence güzel bir değişiklik olmuş.

Geçen yıl serin bir havada koşulmuştu. bu yıl da yine serin bir havada güzel bir yarış olacak gibi gözüküyor

7 Beğeni

Merhaba;
42k parkurunda koşacağım, daha önce Efes Ultra’da koşmadım ama Kuşadası’na çok sık gittiğim için araba ile geçerken gördüğüm dağlarda koşmak zevkli olacak gibi:)

3 Beğeni

2.000 e yakın koşucu start alacak gibi görünüyor, belirtildiği gibi start-finish in aynı yerde olması güzel bir değişiklik olacak bu sene.
Her türlü koşucuya imkan sağlayan parkurlarıyla bu sene Efes Ultra oldukça keyifli geçecek :national_park:

4 Beğeni

merhaba,
koşmaya yeni başladım,sadece 2 yol yarı maraton deneyimim var, traile katılmak istiyorum. Fakat Efes Ultra Trail ücretleri bana yüksek geldi. Bu normal trail fiyatlaması mı ya da neden yüksek? Teşekkürler

Yol yarımaratonlarını genellikle belediyeler yapar.
Yarışın birçok gereksinimi olur ve belediyeler bunu kendi imkanları ile kendi bütçelerinden sağlar.
Ulaşım, görevliler, sağlık hizmetleri, yasal izinler, vb bir çok masraf kalemi olur.
Bunları kendi ekipman ve personelleri ile giderirler.
Ayrıca belediyeler çok kar amacı gütmezler. Ve daha kolay sponsor bulurlar.
Patika koşularını küçük özel kuruluşlar düzenler. Sponsor bulmaları daha zordur.
Her türlü harcamayı o organizasyon için para harcayarak gerçekleştirirler.
Ve özel teşebbüs olduğu için elbette para kazanma amacı taşırlar.

Toplumda sporu yaygınlaştırmak veya sevdirmek devlet kurumları veya belediyelerin alacağı bir görev olur.
Özel kuruluşlardan bunu beklememek gerekir.

7 Beğeni

Ben bu yıl ilk defa katıldım ve 42 K parkurunda koştum. Çok eğlendim ve zevk aldım. Gelecek yıl için şimdiden sabırsızlanıyorum.

10 Beğeni

Benim de ilk Efes Ultra yarışımdı, 42k koştum. Çok keyifliydi parkur. İstediğim sürede de bitirince tam oldu:) Sırada Sapanca Ultra 40k

5 Beğeni

Ben de Sapanca 'da 40 K koşacağım. Kısmetse…

3 Beğeni