Corona virus nedeniyle iptal edilen, ertelenen yarışlar

Yanlış hatırlamıyorsam önceki yıllarda kategoriler arasında ücretsiz geçiş vardı. Bu yıl 50 tl yapmışlardı. Şimdi de 15k’dan 42k geçişlerine izin vermedikleri gibi, iptal durumunda iade sürecini ağustos sonu başlatıp ayıp ettiler. Sorunca da seneye 15k kosabilirsiniz diye cevap atıyorlar. Eee planımız o değilse? Açıkçası yakıştıramadım insanları bu kadar uğraştırmalarını…

2 Beğeni

Aksama dogru düzelttiler. 15k dan 42k ya gecise izin vermisler.

1 Beğeni

13 eylul’deki kopenhang yarı maratonu da iptal edilmiş…

nisan’dan ekim’e ertelenen londra maratonu, sadece elit atletlerin katılacağı, kalan tüm katılımcıların sanal olarak yarışacağı bir yarış şekilde, st james park içerisinde yapılacakmış…2021 yarışı da nisan’dan ekim’e ertelendi…nisan’da yazdığım beklentime paralel bir uygulama olmuş…

1 Beğeni

paris maratonu iptal edildi…bu arada eylül sonunda yapılması planlanan UCI yol yarışı dünya şampiyonası da iptal edildi…

Kyzikos Ultra da iptal edilen yarışlar arasına girdi.

Vatandaş Mustafa Kızıltaş

5s ·

DUYURU

Bildiğiniz üzere, tüm dünyayı etkisi altına almış olan Kovit-19 salgını ülkemizde de hala etkisini sürdürmektedir.

İlkini geçen yıl yaptığımız ve bu yıl tüm hazırlıklarını tamamladığımız yeni rota ve sürprizlerle dolu bir koşu şenliğine hazırlandığımız bu günlerde Kovit-19 salgınının yayılma hızının yükselme eğilimi göstermesinden dolayı, kişi ve toplum sağlığının her şeyden önemli olduğu bilinciyle “KYZİKOS ULTRA MARATONU” şenliğimizi 10-11-12/ EYLÜL/2021 tarihine erteleme kararını üzülerek almış bulunuyoruz.

Kayıtlı koşucularımız isterlerse kayıt ücretlerinin tamamını geri alabilecekleri gibi, isteyen koşucularımız kayıtlarını gelecek yıla taşıyabileceklerdir.

Not: Kayıt ücretlerini talep etmeyen koşucularımızın kayıtları gelecek yıla aktarılacaktır.

Saygılarımızla…

3 Beğeni

Kyzikos Ultra da maalesef seneye ertelendi. Erteleme kararı almamak adına çok uğraş verdik ama salgının seyri ve tehlikenin devamı nedeniyle bu kararı almak zorunda kaldık. Zaten gönüllü bir organizasyon olan koşumuz için böyle bir karar katılımcılar ve görevliler için daha uygun geldi. Yarış haftası biz Kyzikos patikalarında koşuyor olacağız, 22K ve 45K parkurlarında bizden birileri olacak. Tedbirlere ve sosyal mesafeye riayet etmek şartıyla gelmek isteyenleri bekleriz.

7 Beğeni

Beklendiği gibi Uludağ Ultra da malum sebeplerden dolayı 2021 yılına ertelendi. Bunu az çok tahmin ettiğimden, geçtiğimiz haftasonu Cumalıkızık Köyünden başlayıp Uludağ Zirveye doğru Yeni Normal Ultramı yaptık iki Geyik kafadar :smiley: Resmi zirveye hava şartlarının değişmesinden dolayı ve akşam saatine kaldığımızdan her ne kadar techizatımız sağlam olsa da gitmemeyi tercih ettim. Karataş Tepelerinden 2539 metre, zirveye doğru el sallayıp seneye görüşmek üzere, bay bay diyerek oteller bölgesine doğru hızlıca yardırdık. :smiley: İyi bir dağcının yapması gerektiği gibi, arazi konseptimiz olan canına yandığım Geyikler misali tehlikeyi sezdiğimiz an kendimizi emniyete almamız ve bunu başarmamız beni tarifi imkansız bir şekilde mutlu etti. Heybetlimiz Kıymetlimiz Uludağ’ ımızın bize öğrettiklerini gelecek seneye kadar unutmadan koşa koşa yine ona giderek Geyikler gibi sevineceğiz. Artık ultra yapmışlar veya yapmamışlar beni ilgilendirmez, ben Uludağ ile muhatabım.Şimdiye kadar yapmadığım ama artık zorunluluğum olan Dağcılık Lisansı alıp dağ ile arama kimsenin girmesini istemiyorum. Sevgimi, saygımı, sabrımı daha da arttırarak gelecek yaz sezonu ilk fırsatta yine zirvede olacağım. Birkaç sene sonra, yeni normalim benim normalim olacak; dağın arazisindeki konumlamamı daha keskin yapıp çok daha keyifli zamanlar geçireceğimi şimdiden ultra rüyalarımda görüyorum. :smiley:

5 Beğeni

efes ultra da 2021 yılına ertelendi…

1 Beğeni

Daha önce 6 Eylül 2020’ye ertelenen Büyükada Koşusu şimdi de 2021’in belirsiz bir tarihine ertelenmiş.

Limitsensin`in yaptığı açıklamada yerel yönetimler tarafından verilen izinlerin iptal edildiği açıklaması yapıldı.Zaten vakaların artmasıyla çoğu yerel yönetim aynı kararı verecektir gibi gözüküyor.Benim anladığım yıl sonuna kadar yarış düzenlenebilmesinin imkansız olduğu şeklinde.Yarış kayıtlarınızı seneye aktarabilirsiniz ama konaklama ve seyahat elde patlayacak gibi duruyor.Herkes ona göre plan yapsın derim.

1 Beğeni

Bireysel Yeni Normal Ultralarımızla yola devam ediyoruz arkadaşlar. :smiley: Uludağ Zirveli 50K ile başlayan serimi 30 Ağustos Zafer Bayramında 100K olarak devam ettireceğim. Eylül ayı sonuda ulaşım sıkıntısı olmaz ise Likya Yoluna gidicem çok özledim orayıda. :smiley:

3 Beğeni

@caylakmaratoncu merhaba. Yanınıza bisikletiyle yada araç ile sizi takip edecek, acil durumda arayabileceginiz, sıvı yiyecek konusunda destek olabilecek birkaç kişi olsun.Dünya hali, böyle uzun mesafelerde bu gibi sebeplerden organizasyonlu yarış gerekli.Yolunda koşular :+1:

2 Beğeni

Merhaba hocam, 100K Boğaziçi’ nde yapıcam evden Sarıyer’ e gidiş dönüş olarak 29-30 ağustos tarihlerinde. Uludağ da iki kişi yaptık aksiyonu. Bursa daki Geyik abimden destek aldık o gün ulaşım konusunda dediğiniz gibi.Gelecek yaz sezonu Uludağ a daha fazla çıkış yapmak ve iyice araziyi tanımak istiyorum, şimdiden özledim vallahi. Likya Yolunda da Adrasan dan başlayıp Tahtalı Zirveye tırmanmak istiyorum etkinlik yapılmazsa. Her şeyimi sırtımda taşıyarak antrenman yaptığım için bana normal geliyor ağırlık fazla olsa da. 2018 de tek başıma yaptığım aksiyonumda Musa Dağı zirvesinde konaklamak zorunda kaldım, zaten o tarihten sonra artık koptum iyice :smiley: Likya Yolu için birkaç arkadaşıma haber vericem gelirlerse beraber, yoksa tek başına devam edicem. Sporcu Lisansını çıkartmadım şimdiye kadar onu halledicem bir ara ki Jandarma ile başım derde girmesin :smiley: Sağolun varolun, seneye her şey daha güzel olur inşallah :slight_smile:

1 Beğeni

22 Haziran Cumartesi gunu Dagyenice Ultra var. Henuz erteleme veya iptal aciklamadilar. Yerel yonetimler yaris izinlerini iptal ettiyse bu durum Dagyenice’yi de baglar. Bakalim nasil olacak…

kapadokya da ne yazık ki iptal edilmiş. :frowning:

4 Beğeni

hep iptal edilenleri paylasmayalim. kisitli da olsa istanbul’u kosuyorum yapilacak sanirim!

6 Beğeni

Görece olarak daha güvenli olan trail yarışları iptal edilirken yol yarışları nasıl yapılacak ben anlayamıyorum açıkcası

8 Beğeni

Bu memlekette askerlikten kalma gelenek her alana ve zihne yayılmış halde ne yazıkki, mantık ve aklın dışında tuhaf şeyler bir virüs bahanesiyle olağan hale geldi iyice. Neyseki kendimizi iyi eğittik yıllar önceden bu yana, kimseye ihtiyacımız yok ne dağlarda ne de yollarda. :smiley:

2 Beğeni

Benimde en çok merak ettiğim konu bu. Patikada fark atıyor adam.
*İstanbulu Koşuyorum etapları başlıyor. Üsküdar, Caddebostan ve Bakırköy etapları için kayıtlar açılmış.
*İstanbul yarı maratonu için sürekli mail geliyor. 21K için kayıtlar yeniden açılmış. 2500 kişilik kontenjan bile dolmuyor anlaşılan.
*8 Kasımda Maraton İstanbul var.
Yol yarışlarında insanlar daha yakın olacaklar birbirlerine yada 10’ ara ile çıkış yapılacak. Ben anlayamadım.

1 Beğeni