Corona virus nedeniyle iptal edilen, ertelenen yarışlar

Habere gore Roma maratonu iptal oldu, Paris maratonu ertelendi. Ben de Nisan’da Hannover maratonu icin kayit olmustum. Iptal olursa ucak biletleri ve otel ucreti yanacak.
Onumuzdeki gunlerde daha fazla maratonun iptal olmasi veya ertelenmesi bekleniyor.

Boston valisi 2020 Boston maratonu simdilik iptal olmayacak diyor, fakat Amerika’da su ana kadar 11 olum var. Amerika’nin corona virus ile mucadelesi saglik sistemlerinden dolayi sikintili olabilir. Insanlar hastane ucretlerinden dolayi birakin hastaneye gitmeyi, acil durumda ambulans bile cagirmiyorlar. Bu yuzden kesin konusmamak lazim.

5 Beğeni

amerika’daki ölümlerin sanırım 1 tanesi dışında hepsi washington eyaletinde ve yüksek yaş kategorisinde olduğu için biraz daha rahatlar fakat dün bu eyalet dışında ilk ölüm gerçekleşti yanlış okumadıysam, yayılması durumunda amerikalılar asla risk almayacaktır…

büyük turlarının da iptal olabileceği konuşuluyor (italya-fransa-ispanya)

evet benim de tel aviv maratonum yandı :frowning: Durum umarım biran evvel normale döner. İstanbul ym ne olacak acaba?

Bisiklet yarışları da iptal edilmeye başlandı , İtalyada ki Mart ayı yarışları iptal edildi, bu yıl çok kötü geçecek. Türkiye de virüs kesinlikle var fakat gizledikleri kesin, bizler de aynı durumlara düşebilriz.

1 Beğeni

Israil’e ucusunuz varsa dahi gitmemenizi oneririm. Israilli bir arkadasimdan duyduguma gore baya ihmal dolu bir olay olmus ve su an sikinti buyuk orada.

haftaya yapılacak barcelona maratonu ekim ayına ertelendi…

Çevremizde bu kadar yayılmışken bizde olmaması çok garip geliyor bana. Ben tüm seyahatleri durdurdum. Mecbur kalmadıkça hastane ve alışveriş merkezlerinden uzak duruyorum.

Veriler korkutucu cidden;
https://www.worldometers.info/coronavirus/

1 Beğeni

Ne yazikki Alanya Ultra Trail yarisimi iptal ettim. Yaris, otel, ucak ve her turlu masraflari odedim fakat finlandiya uzerinden gidip de geri donememek var. Amerika butun girisleri yasakladi. Danimarkada 2 haftaligina ulke kapandi. Italya’da doktorlar hastalara yetisemiyor ve durumu kotu ama iyilesebilecek hastalari olume terketmek zorunda kaliyor. Her turlu toplanti, yaris gec kalinmadan iptal edilmeli. Finlandiya’da karantinaya alinirsan maasini devlet veriyor. O yuzden karantinaya gireceksem de burada gireyim.

3 Beğeni

Alanya Ultra iptal edildi. Kotu oldu ama yapacak bir sey yok.

Az once de Boston Maratonu icin ertelenme haberi geldi.

Mayis ayina kadar ortalik toparlanmis olur diye umuyorum…

Ben de sizin gibi en erken sekilde bitmesini umuyorum ama bence mayis ayi biraz iyimser. Bulundugum ulkede Mayis ayi yarislari ve etkinlikleri de iptal oldu. Tavsiyem, her turlu odemeyi ve rezervasyonu geri odemesini alacak sekilde yapmaniz.

Nereden,ne zaman geldi. ? Kaynak paylaşabilir misin ?

https://www.baa.org/races/race-updates Henüz bir iptal yok gibi? (Ben olacağını düşünüyorum :frowning: )

1 Beğeni

efes ultra da sanırım ertelenmiş…

Bu bağlantıda kesin bir şey söylemiyor . Hepimizin bildiği erteleneceği bekleniyor diyor

Evet. Efes Ultra resmi olarak duyurdu .
http://efesultra.org/uyari

Maalesef o da ertelendi.

Efes Ultra yarışa 24 saatten az bir süre kala iptal edildi. Maalesef İzmir’e gelmiştim ve Selçuk’a geçerken haberi aldım. Organizasyon iptal olmayacağını temenni edip yarışa hazırlanırken valilik tarafından son dk iptal geldi sanırım.

O kadar gelen insan için hem maddi hem de manevi anlamda kötü oldu. Kendimi, yarışın iptal olmayacağı ve güzel bir ultra geçireceğime şartlamam sebebiyle baya bir üzüntü hissettim. Umarım bu son olur ve diğer yarışlar aynı şekilde iptal olmaz.

1 Beğeni

https://www.baa.org/races/race-updates

Boston Maratonu ertelendi. Yeni tarih 14 Eylül.

1 Beğeni

Londra Maratonu da 4 Ekim’e ertelenmiş.