Corona virus nedeniyle iptal edilen, ertelenen yarışlar

İznik’te şimdilik erteleme benzeri bir açıklama yapti. Nisan kapandı böylece…

2 Beğeni

Mayıs ayına yarış koyarlar mı Türkiye’de? Ramazan falan derken bence HAzirandan aşağı yarış koymazlar gibi geliyor bana.

Garmin Runfire Tuz Gölü’ne rekor katılımcı olur bu sene :slight_smile: Sanıyorum öncesinde başka yarış olmayacak.

Eylül ayında yarışsız gün kalacak mı bakalım… :roll_eyes::innocent:

2 Beğeni

yeni tarihler gelmeye basladi. hadi bakalim…

Özel yarışmalar dahil atletizm federasyonun tüm 2020 faaliyetleri ikinci bir bildirime kadar durdurulmuş.

http://www.taf.org.tr/2020/04/03/2020-faaliyet-takvimi-hakkinda-bilgilendirme/

Eylul ayinda, normal degilse bile normale yakin bir duruma gelirsek ve yarislar yapilirsa,

Eylul+Ekim aylarinda toplam 9 hafta sonu var ve bunlardan 7 tanesinde su anda ilan edilmis bir yaris var. Iznik Ultra’nin yeni tarihi henuz aciklanmadi. Haziran ayindaki SapancaUltra da yuksek ihtimal gene bu doneme ertelenecek.

EfesUltra 5-6 eylul, KyzikosUltra 12 Eylul, FrigUltra 19 Eylul, LikyaYoluUltra 25 Eylul,

Latmos Ultra 10-11 Ekim, Kapadokya 17-18 ekim, Tahtali 31 Ekim.

Kasim ayinin ilk haftasi St. Paul Ultra ve 28 Kasimda IdaUltra var.

Iznik ve Sapanca’yi da bos kalan yerlere yerlestirin iste.

Bunlar sadece benim takip ettigim yarislar…

Eylul-Ekim-Kasim epey kosturmacali gececek… diye umuyorum.

1 Beğeni

iznik için en uygun ağustos ayı olacak gibi. çünkü eylül ekim çok yogun.

almanya’da 24 ekim’den önce 5000 kişi ve üzeri toplanma yasağı olacağından dolayı, daha önce eylül’e ertelenen berlin maratonu bu sefer iptal edilmiş, 2020’de berlin maratonu olmayacak…

ida başlığıydı sanırım sonbahardaki yarışlara kayıt olurken salgının ikinci bir atak yapma ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekir diye yazmıştım…eylül/ekim’de izmir çevresinde yapılacak bir çok yarışı dört gözle beklememe rağmen sanırım 2021’den önce bir yarış beklemek biraz fazla iyi niyetli olacak…

2 Beğeni

Ben de İstanbul Maratonu,Yarı maratonu gibi binlerce sporcunun katılım göstereceği büyük organizasyonların 2020 yılında yapılabilmesnin mümkün olmadığını düşünenlerdenim.Görece olarak daha küçük organizasyonların (en fazla 500 kişi mesela) yapılması daha olası gibi.

ben hatta yarış organizasyonlarının temelden değişme ihtimalini de düşünüyorum, oldukça kısıtlı bir katılımcı kitlesi ile (elit+son yılların en iyi derece yapanları gibi) parkurda yarış, diğer katılımcıların sanal ortamda yarışması gibi…bakalım yeni düzen nasıl olacak…

1 Beğeni

4 Beğeni

Sapanca Ultra 7 Agustos, AladaglarSkyTrail 15 Agustos, Iznik Ultra 15 Agustos, DagYenice 22 Agustos.

UludagUltra 12 Eylul

2 Beğeni

12 Eylül’de Kyzikos Ultra da var. 2020 olarak ilk açıklandığı tarih aynı, virüs nedeniyle değişiklik olmadı gerçi. Ama yarışlar bu sene üst üste, birbirini baltalayacak şekilde olacak. Salgının bir süre daha hayatımızda olacağını varsaydığımızda bakalım nasıl olacak yarışlar…

http://www.taf.org.tr/2020/06/17/taf-2020-pandemi-donemi-takvimi/

TAF Temmuz ayindan itibaren yarislari baslatiyor.

4 Beğeni

Selam Arkadaslar,
27-Eylul 2020’de planlanan Berlin Maraton’u da iptal edildi. Katilimcilara iki opsiyon sunuluyor. Birincisi; katilim hakkinizi 26-Eylul 2021’de yapilacak Maratona devir edebiliyorsunuz, ikinci opsiyonda ise basvuru ucretiniz iade ediliyor.

2020 new york maratonu iptal edildi (kasım’da yapılacaktı yanlışım yoksa)

11 ekim’e planlanan chicago maratonu iptal edildi…

sonbahardaki yarışlar yurtdışında iptal konusunda yoğunlaştı, bakalım türkiye’deki yarışların kaderi ne olacak…

2020 İstanbul Maratonu, sadece 42K maraton kategorisinde yarışacak 4000 kişilik sınırlı koşucu ile gerçekleşecekmiş. İptal olan 15K kategorisine kayıt yapanlara ücret iadesi veya 2021’e kayıt erteleme seçenekleri sunulmuş.

3 Beğeni