Climbolic Ephesus Ultra Marathon 2024

Merhabalar,
Forumdaki ilk konumu bu muazzam yarış ile açmak istedim. 120K parkurunda yer alacağım. Tüm sporculara başarılar dilerim. Umuyorum ki hepimiz adına sağlıklı ve keyifli bir yarış olur.

25 Beğeni

Birlikteyiz o halde.
Şimdiden kolay gelsin bize.

13 Beğeni

61 k da yer alacağım başarılar

6 Beğeni

Merhaba arkadaşlar.
2024 yılı sezonu açılıyor.
Efes çok güzel parkurlara sahip.
Özellikle ilk defa 100k ve üzeri parkur denemek isteyenler için Efes 120k çok ideal bir parkur bence.
6 çeşit mesafede parkuru var.
Ayrıca bu sene 61k ve 120k yarışında takım yarışı seçeneği de var.
Kimler bu sene Efes’te koşacak?

9 Beğeni

42k görüşmek dileğiyle :pray:t3:

6 Beğeni

Bir terslik çıkmazsa 27K da Oradayım. En Son 2021 de koşmuştum Çok Güzeldi

4 Beğeni

Herkese merhabalar,

Runtalya 'da maraton koşacağım icin çok içime sinmese de hemen ertesine gelen bu güzel koşuda 12K koşacağım. Bir sonraki sene kısmet olursa daha uzun kosarak keyifini daha fazla sürmek niyetindeyim.

5 Beğeni

Backyard koşma durumuma göre ya uzun ya destekteyim, görüşmek üzere

6 Beğeni

27K da olacağım. Katılan herkese başarılar. Keyifli olacağını düşünüyorum.

4 Beğeni

Geçen sene 42k parkurunu koşmuştum, doğası çok güzel, keyifli bir parkur, 2k kumsalda koşmak da zevkliydi(mümkün olduğu kadar denize yakın koşun, zemin daha rahat :grinning:)

5 Beğeni

Seneye bir aksilik olmaZ ise 120

4 Beğeni

Geçen sene 42.Bu sene 61k.
Sakatlığımı göz önüne alarak, 61k’yı 42k’ya düşürdüm.

2 Beğeni

61K parkurundayım. Bu mesafelerdeki ilk trail koşum olacak. Dayanıklılık limitlerimi göreceğim. O yüzden herhangi bir süre hedefi belirlemek yerine sadece zaman sınırı içerisinde sağlıklı şekilde bitirmeyi (ki her zamanki önceliğim) amaçlıyorum.

2022’de ise o zamanki haliyle 23K (fiili 25,5) parkurunda koşmuştum; bu da 13K üzeri ilk trail koşumdu zaten. Efes ilklerin yarışı oluyor benim için.

Herkese sağlıklı ve keyifli koşular şimdiden…

3 Beğeni

Aklımdayken yazayım, son iki senedir ciddi rüzgar vardı, güzel buffları ya da alternatifleri unutmayın.

5 Beğeni

Start alanına yakın çadır kurup kalabileceğimiz bir yer var mıdır?

1 Beğeni

Şimdiki Start Önceki Yılların Finişi Yani Şehir Merkezi Diye Biliyorum.

Ve Yanlış Hatırlamıyorsam Eski Start Yerinde Çadır Kurma İmkanı Vardı. 3-5km civarı mesafede olmalı Şehir merkezine

1 Beğeni

Yarış Europa Trail Cup’a dahil edilmiş. Hem yarışın hem de ETC’nin hesaplarından bugün duyuruldu.

https://alpeadria-trailcup.com/

Oluşum hakkında detaylı bilgisi olan var mı? Anladığım kadarıyla bünyesindeki yarışların sonuçlarına göre mini bir lig düzeni var. Sezon sonunda ise en az 2 farklı ülkedeki 3 ayrı koşuyu bitirenlere de sponsor hediyesi ve madalya veriliyormuş:

“Each competitor who have participated in at least 3 cup events from 2 different countries will receive AATC sponsor’s gift and AATC 2023 medal.”

Aladağlar Epic Trail, Antalya Ultra ve Tryavna Ultra’nın dahil edildiği de Efes ile birlikte duyurulmuş.

4 Beğeni

Merhaba herkese iyi günler dilerim.
Bu hafta sonu yarış koşulacak ve ben Efes Kısa Trail 42 K koşusuna kayıt oldum. 1080 metre tırmanış, 1080 metre iniş gösteriyor kendi sitesinde. Özellikle eski katılımcılarla yaptığım konuşmalarda Meryem Ana tırmanışının oldukça zorlayıcı olduğu söyleniyor.
Bugün baktığımda İzmir’de hava sıcaklığı 16 derece gözüküyor ve bana göre koşu için ideal bir hava sıcaklığı gibi geliyor. Bu trail yarışı İda Run Zeus 36 K koşusundan sonra benim 2. patika koşum olacak. İzlediğim videolarda parkur inanılmaz güzel manzaralara sahip. Özellikle sahil koşusu ve ilk CP noktası çok güzel bir yere konumlandırılmış bence. Sonrası sağlam bir tırmanış ve neredeyse 7 km.
Yarış sabah saat 07:00’da başlayacak olup, 14.:00’da (7 saat) bitmesi gerekiyor. İTRA puanı olarak 42 K kategorisi için 1 puan veriyor. 420 kişi 42 K parkuruna kayıt olmuş ama ödemesini yatırmayan baya kişi var. 42 K’ya katılım 427 kişi gözüksede ödemesi tamamlanan kişi sayısı 346 kişi.

42 K CP noktaları ve rakım.
Yarışılacak tüm parkurlar aşağıda yer alıyor.
1- Team Race 6 K
Parkur Uzunluğu 6.2 km _ Tırmanış 52 m _ İniş 52 m
2- Decathlo ST Jean Race 6 K
Parkur Uzunluğu 6.2 km _ Tırmanış 52 m _ İniş 52 m
3- Decathlon Artemis Trail 12 K
Parkur Uzunluğu 11,3 km _ Tırmanış 117 m _ İniş 117 m
4 - Vırgın Mary Trail 27K
Parkur Uzunluğu 27 km _ Tırmanış 646 m _ İniş 646 m
5 - Ephesus Short Trail 42 K _ Ben burada koşacağım
Parkur Uzunluğu 42 km _ Tırmanış 1080 m _ İniş 1080 m
6 - Ephesus MEdium Trail 61 K
Parkur Uzunluğu 61 km
7 - Ephesus Ultra Trail 120K koşuları mevcut.
Parkur Uzunluğu 119 km _ Tırmanış 3040 m _ İniş 3040 m

5 Beğeni

Başarılar dilerim. Efes Ultra İda ultraya göre çok daha rahat bir parkur sunuyor.

4 Beğeni

Geçen sene de 42k koştum, bu sene de 42k koşacağım.Sakat sakat bitirmiştim geçen sene, bu sene daha iyi olacak umarım.

4 Beğeni