Çinli maratoncu, sürekli sigara içtiği yarışta diskalifiye oldu - 3:33'te tamamladı

5 Beğeni

Tütüncülerin algı çalışmasında başka bir şey değil, yetmişlerde ki reklamlatda sigara üst solunum yollarına zarar vermez her üç doktordan ikisi sigara içmeyi öneriyor gibi abuk subuk sözler var. Sigarayı olduğundan daha az zararlı gösterip kabul ettirme çalışması.

7 Beğeni

Bahsi geçen koşucunun yaptığı şeyle ilgili olarak bkz.

12 Beğeni

Kızacaksınız ama ben habere güldüm.

Adam büyük ihtimalle reklamını yapmak için böyle bir işe girişmiştir. Doğru olduğunu savunduğumdan değil ama tütün kullanıcısı olarak ben de çeşitli yarışlardan önce ya da sonra zaman zaman sigara içtim. Hatta antrenmanlarda sigara içen birinin yanından geçip sigaranın kokusunu alınca da bazen canım çekiyor, istiyorum falan ama koşarken ne kadar keyifli olabilir ki? Hadi diyelim keyifli, haber doğruysa üç buçuk saat boyunca sigara içmek nedir? Sigara büyük bağımlılık, kınamamak lazım ama planlanmış, dikkat çekme amaçlı yapılmış bir şey gibi duruyor.

Amacım asla yapılanı onaylamak değil, tütün kullanıcısı olarak daha iyi empati yapabileceğim için yorum yapmak istedim.

2 Beğeni