Çekmeköy'de Antrenman

“KoşuForum’da konu ve yorum sirkülasyonu neden az?” konusunda ortak antrenman yapma konusunda eksiklik olduğuna değinildi. Bende kendi oluşumumuz hakkında kısa bir bilgi vermek istedim. Çekmeköy Koşu Grubu olarak çok uzun süredir cumartesi ve pazar sabahları Çekmeköy Ormanında antrenman yapıyoruz. Parkurun büyük kısmı Çekmeköy Ultra Maraton yarışlarının düzenlediği alanı içeriyor. Toplanma saatimiz sabah 5:00 veya 5:30 oluyor. Buluşma yerimiz ise Well Q villalarının önü . 2,5-3 saat altından olmamak koşuluyla 20-30K civarında koşuyoruz. Katılımcıların temposuna göre küçük koşu grupları oluşabiliyor. Bilgi almak ve katılmak isteyenlere buradan yardımcı olabilirim.

3 Beğeni

İmkanı olan kaçırmasın.Sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla eğlenceli bir grup.

Ben yine Trabzon’da tek başıma takılmaya devam edeyim.Gerçi bu aralar birkaç kişiyi kandırmak üzereyim :slight_smile:

Bu cuma 22:00’da Well Q’dan çıkış yaparak 4 saat koşmayı düşünüyoruz. İznik öncesi gece antrenmanlarına devam…

İlk mesajda yazdığınız guruplar oluşması işi kendiliğinden mi oluyor yoksa organize mi ediyorsunuz? Facebook üzerinden mi iletişim kuruyorsunuz? Bir de katılımcıları özel yemin ve gizli törenle mi kabul ediyorsunuz :slight_smile:

Facebook üzerinden organize oluyoruz. Grup üyelerinin neredeyse tamamı ultra koşan arkadaşlardan oluşuyor. Grup her ne kadar kapalı olsa da katılmak isteyenleri elbette dışlamıyoruz☺ yemin kısmına gelince onu testere, nirvana ve şelale diye tabir ettiğimiz parkurda ki belli noktalarda katılımcı kendi ediyor😂

1 Beğeni

Facebook grubuna üye oldum ama farklı şehirdeyim antremenlar oldukça zorlu gözüküyor

çok katılmak isterdim ama avrupa yakasındayım ve aracım yok maalesef :s

Gruba üye olmuştum ancak bir açıklama yapma nezaketi dahi gosterilmeden gruptan cikarildim.Küsüm ben bunlara daha da gelmem :slight_smile:

[quote=“Serdar, post:8, topic:1461”]
yapm
[/quote]antrenmanlara katılmayıp sadece izleyici olanlar arada elenebiliyor☺

Bende katılamayacağım ancak takip etmek istiyorum en azından koşu mesafeleri ve ne kadar sürede koşulduğu benim gibi amatörler için kıstas yapmaya faydalı olabilir.

Bir uyarı beklerdim. Sayfada gayet aktif paylasimlar yapıp defalarca yazdım 5;30 herkese uygun bir saat değil diye.Belki 7;30-8;00 gibi başlamak isteyenlerle ayrı bir grup olusturabiliriz dusuncesindeydim.Sanırım bu sizi rahatsız etti.Koşan insanların daha kibar olmasını bekliyorum genel olarak ama dediğim gibi laaap diye gruptan cikarilabiliyorsunuz.Antrenman lara gelmiyorsunuz o zmn sizi gruptan çıkarırız diye grubun hic bir yerinde yazmadığı gibi iki ay bile olmamisti gruba katilali. Grup açıklamasına grup kurallarinizi yazmanizi öneririm.Bunları grubunuza katılacaklar bilmeli .Siz grubunuzun duyurusunu yaptınız madem sanırım diğer insanlara yardımcı olur anlattıklarım.

1 Beğeni

Farklı saatten koşan ya da koşmak isteyen neden bizi rahatsız etsin ki anlamadım. İsteyen istediği saatte koşar. Sonuçta facebook üzerindeki bu grup kapalı bir gruptur! Yani isteyen elini kolunu sallayarak gruba üye olamaz. Olmasını da istemiyoruz. Mutlaka bir arkadaşınız davet etmiştir ve ilgili yönetici onaylamıştır. Grup kapalı olduğu için de illa ki kurallar zinciri olması gerekmiyor. Zaten biz bizeyiz.“laaap diye” de çıkarıldıysanız da mutlaka bir nedeni vardır. Kimse farklı saatte koşmak istiyor diye çıkarılmaz. Buradan koşan insanların kibar olması gerektiğini veya grubumuzun kibar olmadığını çıkarmanıza çok şaşırdım. Sizin bu şekilde yazıyor olmanız koşan bir kişi olarak kibar olduğunuzu mu gösteriyor? Zaten bundan alınıyor olsak bu platformda konu açıp buyurun bize katılın demeyiz. Grupta kimseden aktif paylaşım yapması beklenmiyor. Sonuçta grubun amacı belli toplandığı yer ve saati belirleyip birlikte antrenman yapmak. Sadece izleyici olarak yer almak isteyenler için açıkçası birçok koşu grubu var. O gruplara katılmasını tavsiye ederiz. Çünkü bu kapalı grup içinde toplanma mesajları dışında neredeyse başka bir paylaşım yer almıyor. Konuyu açarken de belirttiğim gibi çoğunluk ultra koşan kişilerden oluşuyor. Yani 5-10K veya bir saat için ormana girmiyoruz. Doğal olarak bizimle koşmak isteyenlerinde az çok koşu tecrübesi olmasını bekliyoruz.

2 Beğeni

Duruun, siz kardeşsiniz!

Serdar, ben de koşulara çok takılamadığım bir dönemde, gruptan atılmıştım. Yılmadım, Well-q’ye gittim, gecenin karanlığında ortaya çıktım ve koşuya katıldım. Feysbuk herşey değil. Grubu temsil etmiyorum (hatta en düzensiz üyelerindenim) ama bence her zaman gidip, koşan ahaliye katılabilirsin.

Grup, bana göre de çok erken başlıyor. Ne zaman uyuyorlar merak ediyorum. :slight_smile: Ama demek ki çoğunluğun istediği saat bu. Eğer dediğin gibi bir saatte koşmak istersen, ayrı bir başlık açabiliriz burada; o saatler bana da çok uygun olur.

Şurada zaten bir avuç insanız bu spora gönül veren. Yarış önceleri herkes çok güzel gözüküyor; ekran başında da anlaşabileceğimizi düşünüyorum.

1 Beğeni

"Mutlaka bir nedeni vardır’’ diyorsunuz ya gerrcekten merak etmekteyim neymiş bu neden. Soylerseniz gerçekten memnun olurum.Gruba insanları davet ediyorsunuz ama ben yazana kadar koşulara katilma zorunlu arkadaşlar uyarısını yapmıyorsunuz.Ben de yaşadığım tecrübeyi paylaşıyorum ki onlarda "arkadaşım şu sebeple gruptan cikariyoruz nla bla " denmeden cikarilabileceklerini bilsinler.5-10 km konumuz dahi değil Buluşma saati dışında paylaşımım olmadı zaten .Koşanların toplumda alışık olduğumuz duyarsizliktan biraz daha duyarlı/kibar olması gerektigi benim beklentim sadece sizin tabii ki buna uyma zorunluluğunuz yok.

Abi selam ikinci Cekmekoy yarısına gelmedin görüşmedik hafta sonu Cekmekoy antrenmanina her daim varim.Makul saatlerde tabii :)))

Serdar Bey neden bu kadar alınmışsınız anlayamadım.

Grubun çıkış saati, koşu süresi ve koşu parkuru kimsenin özelinde değil. Genelde erken başlaması, gün içindeki işimiz gücümüz sebebi ile… Çağrı da daha fazla kişinin gelip koşması için yapılıyor. Saati uymayanlar kendi aralarında anlaşıp başka bir saatte buluşurlar, bunun engelleyen bir şey yok. O saatte gelebilen gelir, gelemeyen sonra gelir veya gelemez…

FB grubuna üye olup sadece izleyici olanlar konusunda hassas olunması da normal değil mi? Oraya gelip koşan ve birşeyler paylaşanlar olarak espri, resim ve fikir paylaşıyoruz. Bunun sadece izlenmesi çok doğru değil. Ama farklı bir saatte veya farklı bir yerde koşup paylaşım yapılırsa herkes mutlu olur…

Sonuç itibari ile bizler birbirimizle koşmaktan keyif olan bir grubuz, ortak paydamızda yapılan antremandan çok zevk almak… Gelmek isteyenlere kapımız sonuna kadar açık, yeterki zevk alsın…

2 Beğeni

Üstadım tekrar ediyorum 60-70 kişiden oluşan kapalı bir gruptan üye çıkarılırken çıkarılan üye açıklamayı hakeder.Bu grup kurallarında yazmalı ya da üyeye soylenmeli.Buradan insanlara gelin deniyor ama koşulara olabildiğince katilmalisiniz kapalı ve küçük grubuz uyarısı yapılmıyor.Benim bu olaya alindigim gibi başkalarının da aynı tepkiyi göstermesi doğal ve burası forum olduğu için ben de iki tarafı da uyarıyorum.Diyorum ki hafta sonu üst üste 3 er saat koşmaktan daralmış kendime koşacak grup bulmuşken saat uymadığı için gelemedim.Ben de farklı saat için duyuru yaptım gruptan cikarilmam tam o döneme geldi.Doğal olarak olayı buna bağladım.Benim kurup yönettiğini iki tane hem kapalı hem gizli grup var bu şekilde özel gruplardan kimseyi bir açıklama yapmadan çıkarmadım.Kimseye de “vardir bir nedeni mutlaka” şeklinde muallak açıklama yapmadım.

Sizi mutlu edememişiz üzgünüz. Eminim siz kendi gruplarınızı daha iyi yönetiyorsunuzdur. Facebook üzerinden üye olabilen arkadaşlar gruptan çıkarılabilirler bilgileri olsun. Toplanma yerimiz aynı ama değişmiyor.

Dün geceden. Oldukça soğuk yağmurlu ve bol çamurluydu. Ama mutlu uyuduk☺

6 Beğeni

Süper bir azim. Sizleri tebrik ediyorum. Ben taşdelende oturuyorum size göre ters yönde parkura başlıyorum. Size göre çok kısa koşuyorum. 10-15k civarı. Aynı parkurda koşan bir çok grub var. Bir şey dikkatimi çekti bazı grublar pet şişe taşıyor içip ormana atıyor. Galiba Polonez tarafından gelen haftasonu tatilcileri bu gruplar. Bu parkurda koşan gruplar olarak birde mıntıka temizliği yürüşümü yapsak :grinning:

2 Beğeni