Cappadocia Ultra Trail 2019

Bu rapora ulaşamıyorum. Linkte bir yanlışlık var gibi.

Link düzeltildi, teşekkür ederim.

1 Beğeni

@tugrulpeker yarış raporunu sonuna kadar okudum :heart: gösterdiğin azim ve performans için tebrik ederim.

Halbuki yaptığın antrenman yoğunluğu ve mesafeler ile bu yarışı rahat bir şekilde bitirebilirdin.Ama bazen ne yaparsan yap olmuyor işte.

Seneye katılacağım demişsin sana şimdiden bir soru “Hazır mısın?” :speak_no_evil:

Teşekkür ederim. O kadar yazının kısa bir özeti: kafanında hazır olması gerekiyor. Zihnim başka şeylerden çok doluydu, ittiremedim kendimi. Hızırım…:slight_smile:

Sonuna kadar okuduğumuz için helal demişsiniz, böyle güzel anlattığınız için size helal asıl. Kalıcı notlar çıkarılabilecek bir yazı. Ayağınıza elinize sağlık… :+1:

1 Beğeni

Sevgili Fulya Özen’in Strava’da sıkı bir takipçisiyim. Her koşusunu incelerim. Türk kadınlarda birinci olduğunu şimdi sizin mesajınızda gördüm. Bunun için ayrıca tebrikler kendisine… :clap::clap::clap:

1 Beğeni

@tugrulpeker dostum ne kadar samimi bir itirafname olmuş! Bu arada böyle bir yarışa hiç bir zaman emin şekilde hazırım denemeyeceğinin ve planlandığı gibi gitmediginin kanıtı gibi raporun. Ultrayı kontrol etmeye çalışmayı bırak dostum, kontrol edemezsin… bu bir yol maratonu değil, onu güzel yapan şey de bu bilinmezlikler ve kendini her seferinde yeniden keşfetmen değil mi? Emeklerine sağlık! Bence Tahtalı ve CUT hesabı 2020’de alınacak! :facepunch:

3 Beğeni

@kunduz şimdi yazacaklarımı yanlış anlamayın, fakat bazı konulara artık farklı bakmamız gerekiyor… bunlar tehlikeli konular, fakat bir kadın olarak ben düşündüğümü yazayım, belki farklı pencereler ekleriz bu konuya… tabii ki CUT’ta başlayan ve bitiren bitiremeyen herkese bir kere dev tebrikler… en, ilk filan kelimelerine gelince… CUT’un geçen yılki analizini yaparken dehşetle fark etmiştim ki geçen yıl sadece 1 Türk kadın katılmıştı, sonra geriye dönük bakınca utanmaya devam ettim. Bu kadar koşucu arasından ya 1 ya 2 Türk kadın cesaret edip koşuyordu CUT’u. Konu bu. Sorun bu. Bir avuç kadınız. Bazen bir elin parmakları bile çok geliyor. Başarı nedir ne değildir değerlendirmeyi size bırakıyorum, ultralarda kavramlar farklı, öncelikle kendinizi aşmak demek, ben uzun mesafe koşan kadınlarımızın arasına Fulya’nın da eklenmiş olması olarak bakıyorum bu başarıya, çok seviniyorum. Olaya böyle bakmanın ötesine çekersek öncelikle Fulya’ya haksızlık olur. Fulya lütfen uzun mesafe koşmaya devam etsin, sürekli ve kalıcı olsun bu yaptığı, onu hep alkışlamaya devam edelim… Tebrikler tkr, emek veren herkese, tebrikler!

4 Beğeni

Yanlış anlayacak bir şey yok. :+1:

1 Beğeni

bilgiler paylaştıkça kıymetlenir,
cmt yarış raporumdur zaman ayırıp okuyan herkese teşekkürler umarım birilerinin işine yarar
:slightly_smiling_face::+1::+1:

7 Beğeni

Tuğrul yazını baştan sona okudum, kalemine ve emeğine sağlık. Hedef antrenman ve gerçekleştirdiğin antrenman oranın harikaymış.

1 Beğeni

Bu da benim bu yılki deneyimim.

13 Beğeni

@tugrulpeker tebrikler ve geçmiş olsun! Eline ayağına sağlık :slight_smile: Bence bayağı sıkı antrenman yapmışsın, belki bu dediğin gibi yarışta hevesini bir parça azaltmış olabilir. (Cumartesi-pazar ardışık uzun antrenmanlarını haftalar boyu yapmak büyük iş). Gelecek yarışta çok iyi bir şekilde bitireceğine inancım tam. İlk bölümleri yavaş geçmen, ileriki bölümlerde fiziği ve morali de yüksek tutacaktır. Tabii moralimizin üzerine bir de örgü demir zırh giymemiz gerekebiliyor. ‘CP’de ters laf ettiler, onun için bıraktım’ diye başkalarından da duydum evvelden. Aldırmamak, kötü enerjiden tez uzaklaşıp, kendini gene dağlara, taşlara atmak en iyisi. Yarışı tamamlamak güzel birşey, ama senin gibi her aşamasının tadına vararak yaşamak daha da güzel birşey. Yazdıklarından bunu görebiliyorum. İyi dinlenmeler, iyi antrenmanlar…

3 Beğeni

@mgunes şu yazdıklarınla hislerime tercüman olmuşsun

" Ülkemizdeki ilk on kilometre koşusundan sonra yüzlere terfi eden trenden nasibimi alamadım. Durumum yoktu, yoksa abi hiç hazırlanmadan yüz koştum desem kesinlikle zengin gösterirdi, muhabbeti yani… "

Harika derece için de tebrikler :clap::clap::clap:

2 Beğeni

Teşekkür ederim :pray:

:smiley:

Maalesef öyle bir trend var.

2 Beğeni

Teşekkür ederim çok naziksin, söylediklerine katılıyorum bundan sonraki yarışlar için harika tecrübelerle dolu bir yarış oldu özellikle beslenme ve zihnimin nerelerde kırıldığını görmek anlamında.

@mgunes rapor ve biçimi harika :slight_smile: beslenmenin “matematiksel bir çizgisini” merak ettim ? :slight_smile:

@HalilAksoy Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Tugrul öncelikle antrenman azmin için tebrik ederim.Senin samimiyetine binaen biraz ukalalık yapayım; raporunu okuyunca şöyle düşündüm: paceler, programlar,haplar,çoraplar,isotonikler, uberler zuberler… O kadar çok detay var ki koşu nerede acaba dedim! İnsan türünün arkaik zamandan beri karnını doyurmak ve güvenlik için içgüdüsel olarak yaptıgı birşey olan koşmanın çok daha basit olması gerektigine inanırım.Ayagına iyi kötü bir ayakkabı geçirirsin ve en önemli ve tek vazgeçilmez şey olan kendini de alırsın yanına ve çıkıp koşarsın.Özelikle ultra maraton disiplini ciddiye alınarak yapılması gereken bir şey bence ; bir arkadaş aktivitesi olmanın ötesinde birşey.Antrenmanların, teorik bilgilerin ve beslenmenin ötesinde.Çünkü o parkuru bitirip bitiremeyecegini en son tahlilde senin iç dünyan ve mizacın belirler.Diger herşey farazidir.Çıplak dogada ultra mesafe koşmaktan beklentin ne ; kendini daha iyi tanımak mı yoksa harici faktörlerin senin performansına etkilerini ölçmek mi!Bence o sayısız detaya fazla kafa yormadan sadece hissetmek için koş.O zaman parkurların ve mesafelerin nasıl bittigine inanamayacaksın.

4 Beğeni

Normalde vücudumu dinleyerek beslenmeye çalışıyordum ama bir türlü beceremedim. Ya nabız patlıyor ardından mide bulantısı yüzünden hiçbir şey yiyemiyordum ya da geç kaldığım için iyice güçten düşmüş olup geri döndürme şansım kalmıyordu. Biraz daha hafif olduğunu düşündüğüm Hi5 jellerden 45. dakikada almaya başladım, aynı aralıkta üç tane aldım. Sonra da tempo düştüğü için her saat başında bir tane büyük jellerden (sis/gu) aldım. Bu sefer işe yaradı, ne aman aman midem bulandı ne de güçsüz kaldım. Bir tek Çavuşin’e gelirken bir jeli bitirmem yarım saat sürdü. Sürekli elimde koştum.

2 Beğeni

Estağfurullah, evet detaylar içinde boğulmuş görünüyor durum katılıyorum:) bu biraz da sanırım yapılan aktiviteyi “iş” olarak görmekle de alakalı, istemli veya istemsiz olarak. Mesafe faktöründen dolayı ciddiye alayım derken farklı noktalarda tökezlemiş olabilirim. Daha çok başındayım, her yarış öğretici oluyor.

Bir de düşünce sürecinin ve 4 ayın zip dosyasını masaüstüne açınca saçma sapan bir şey ortaya çıkıyor :slight_smile: Okuyucu kaosa sürüklenebiliyor. O yüzden bir daha bir daha okuyun : :rofl: sonra benim gibi, “saçmalık” diyerek kapatıp başka bir yarış bakmaya başlıyorsunuz. :slight_smile:

Yorum için teşekkürler :heart:

2 Beğeni

@mgunes başarını tebrik ediyorum. Yazını da bir solukta okudum, çok güzel noktalara temas etmişsin.
@artan bu sene senin için nasıl geçti yarış raporu yazacak mısın?
@cerkes müthiş tespitler yapmışsın. “Çıplak dogada ultra mesafe koşmaktan beklentin ne ; kendini daha iyi tanımak mı yoksa harici faktörlerin senin performansına etkilerini ölçmek mi! “

2 Beğeni