Cappadocia Ultra Trail 2019

Eveet geldik senenin en güzel haftalarından birine :slight_smile:
Kapadokya Ultra Traıl yine harika yenilikler ve var olanların üstüne koyarak kendini geliştirmeye devam ediyor.
Bu sene katılımın daha da yoğunlaştığı bu harika yarışta yarışı canlı olarak YouTube üzerinden de dileyenler takip edebilecek. Bunun için organizasyon sitesinde üstteki YouTube linkine tıklamak yeterli.
Ayrıca siteye eklenen “Yarış Kitabı” PDF dosyasında ise yarışa dair rakamsal bilgiler dikkat çekiyor.
Bunu da siteden indirebiliyorsunuz.

Heyecanın giderek arttığı bu yarışta koşacak herkese şimdiden başarılar dilerim.

7 Beğeni

Bu heyecana ortak olmak istedik (ve belki de kendi heyecanımızı yatıştırır umuduyla… :wink:) bir yazı derledik…

İçinde neler var;
Daha önce koştuğumuz 3 farklı mesafenin, 3 ayrı yarış raporu,
CUT parkuru teknik incelemesi.

Cuma görüşmek üzere!
Team Run.BO’lar adına,

7 Beğeni

ilk defa katılacağım. ilk resmi koşum.koşu geçmişimde çok yok,2019 mart ayında başladım koşulara. kafamda binbir sorular, bilinmezlikler. Kendimce hazırlandım,mümkün mertebe arazide koşmaya çalıştım. Bekleyip göreceğiz artık. Sonuç ne olursa olsun tadını çıkarmaya çalışacağım…

Bu arada Gaziantep’ten katılan yok mu hiç?

Bu sene gidemeyecek olmam nedeniyle canlı youtube olayına çok sevindim. Koşacaklara başarılar… Mısırımı hazırladım bekliyorum :grinning:

8 Beğeni

Evde tüm ekipmanlarını giy öyle izle bence :)))

4 Beğeni

Çoğunluk görmüştür zaten… Güzel video: Salomon Cappadocia Ultra-Trail® * Story of a Trail Runner - Kane Reilly

1 Beğeni

HAYALLER VE PLANLAR…

0 - 11,2 İBRAHİMPAŞA: Yarış çıkışla başlıyor ilk cp ye gelene kadar sert çıkılar yoK
11,2 - 27,8 UÇHİSAR: İbrahimpaşa sonrası biraz daha çıkış sonra baya bir iniş var. 25. km de uçhisar çıkışı geliyor.
27,8 - 35,5 GÖREME: Uçhisardan sonra çoğunlukla iniş göremeye gelirken 34 de bir çıkış var ama çok sert değil.
35,5 - 48,2 ÇAVUŞİN: Göremeden sonra çıkış biraz daha devam ediyor. sonra 48 e kadar iniş.
48,2 - 54,7 AKDAĞ: Çavuşin cp sonrası yarışın en sert çıkışı geliyor. 1000 metrede 200 metre birden tırmanış var cpde çok oyalanma eline alıp devam et ve burada normal tempo yürü. tam bitti derken şiddetli olmasa da çıkış devam ediyor. koşulabilir yerlerde koş. çıkış bittikten sonra norma tempo inişe geç ve cp ye gel.
54,7 - 63,6 FINISH: Akdağ cp sonrası iniş olarak devam ediyor ve sonra yarıın son çıkışı geliyor. Çok sert omasa da iyi bir çıkış var. normal tempo ile çıkabilir ve finişi bitirebilirsin.

NOTLAR.
-Yarışa önlerden başla çünkü 1 km sonrası çok sıra olunuyor. Arkalara düşersen de en arkadan sen başla.
-Her cp’de dur ve iyi beslen suyunu yedekle. Ama çok oyalanma.
-Fotoğrafçı görünce dur ve seni çekmesini iste.
-Yarışı 8 saatin altında bitirmek ana hedef. Tempon ve enerjin iyiyse 7,5 saat neden olmasın.
-Koşulabilir yerlerde yürüme beynini ona endeksleme.
-KEYFİNİ ÇIKART.

5 Beğeni

Size kötü haber. Artık Itra puanınıza göre start alacaksınız… öyle herkes önden başlayacağım diyip başlayamayacak… Bu yıl ilk kez deneniyor, umarım uygulamanin denetimi de olur ve başarılı olur…

7 Beğeni

süpermiş :slight_smile: (hoş doğru dürüst puanım yok benim ama :smiley: )
en azından hakkaniyetli bir uygulama olmuş, poz vermek için en öne geçenlerden kurtulmuş oldu gerçek koşucular.
bu arada bütün koşacak arkadaşlara başarılar dilerim.

4 Beğeni

Bu tarz uygulamaları destekliyorum. İnsanların bir çoğu tam olarak nerede başlamaları gerektiğini kestiremiyor, yani bu aslında sadece tecrübesiz koşucuların yarattığı bir sıkıntı değil. Diğer koşucuların seviyesini bilmiyorsanız, nerede durmanız gerektiğini de bilemiyorsunuz.

Ayrıca talep olması durumunda aynı yarışta önceki yıllarda gösterdiği performansa da bakmak yerinde olurdu.

Yurtdışındaki uluslararası organizasyonlarda zaten yapılan bir uygulama. Bu tip düzenlemeler başarıyla uygulanırsa organizasyonun koşu kalitesi artacağı için hepimiz destekliyoruzdur diye düşünüyorum…

3 Beğeni

Göremeden canlı bildiriyorum…

Hava dün güneşli ve sıcaktı, şapka şart derdim.
Akşama doğru yağmur yağdı.

Bugün deli gibi rüzgar var. Akşam yine yağmur gösteriyor.

Haftasonu da güneşliden önce bulutluya sonra yağmurluya döndü…

1 Beğeni

İnşallah yağmur yağar, 2015’deki yağmurun tadı hala damağımda.Yağmurda çok neşeli bir parkur oluyor :+1:

2 Beğeni

Kesinlikle katiliyorum 4 yil ust uste 1 defa da kampta koştum ama ama yağmurun keyfini hic alamadım

2 Beğeni

öyle demeseniz iyiydi!!! İlk defa katılacağız (hatta ilk resmi koşu yarışım),yağmurlu bir tecrübeyle sonraki koşularda tanışsak iyi olur…:))))

1 Beğeni

Şimdiden kolay gelsin.Yalnız yağmur candır :+1::+1::smiley:

Ben her zamanki gibi yarış bitişindeki yeşilliğin yanında çadırdayım.Herkesi çay içmeye beklerim

3 Beğeni

O vakit Kapadokya’da görüşmek üzere…!!!

Çok güzel bir görüntü, herkese başarılar…

Ultra-Trail World Tour - Cappadocia Ultra Trail 2019

1 Beğeni

BiKoşuAdana’ya ait raporlar eklenmiştir efem.

Fulya Özen CUT 119K Raporu

Tuğrul Peker CUT 119K DNF Raporu:

Uğur Pusat CMT 63K Raporu

10 Beğeni