Bölünemeyen en küçük koşu antrenmanı birimi

Bence 3K’dır, tercihen 5K.
İlk 2 km’de ıstırap çekiyorum ve ancak ısınıyorum, 2 km’den sonra koşmaya başladığımı hissediyorum.
Maratoncular saymayacak bunu tabi :))

2 Beğeni

50m ve altında da antreman vardır diye düşünüyorum. Isınmadaki , soğumadaki mesafeler antremanın parçası ama antremanın kendisi değil.
Bunu ne düzenli koşan, ne antreman veya egzersiz yapan, ısınma soğuma bilmeden sadece biraz mutlu olmak için debelenen biri olarak diyorum :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Ben piste kadar yüksek tempolu bir şekilde 10 dk yürüyerek ısınıyorum, sonra piste vardığımda ısınma hareketleri yapıyorum ve koşmaya başlıyorum. İşte o andan sonra ancak iki km koşunca açıldığımı, keyifle koşmaya başladığımı hissediyorum. Sanki cihazı o ana kadar arkadan itmişim de 2. km’de nihayet motor çalışmaya başlamış gibi :slight_smile:

5 Beğeni

Anladım, şimdi koşmaya başladım duygusu, ritmi bulma, keyif alma için geçen süre :+1:
İmkan olsa insan durmak istemez, biliyorum :raising_hand_man:

2 Beğeni

Benim motor eski olduğundan 5 km de anca ısınıyor.

4 Beğeni

Hep bir hevesim kalmıstır benim ilk koşuya başladığımda işyerinde fazla göze batmiyim diye… Sonra adidas ekibi ile grup koşularında da tam ısınmışken :joy: ( her zaman en sağlam en keyifli ve en son ben bitirirdim etkinliği, bitmesin diye elimden geleni yapardim :joy:) olay biterdi ne yazıkki… 1-2 saat içinde antrenman biter herkes kaçardı hızlıca :joy: ekiple ormana gidipte Geyik Parkuru ile tanışınca ve yine herşey tam ben aradığımı bulmuşken gitmek zorunda kala kala bir şeyler yapma ihtiyacı hissettim. Ya bu düzene uyacak hep eksiklik ile koşup yaşayacaktım ya da kendime ait bir düzen kuracaktım. Çok şükür gayretlerim ve cesaretim ile çok güzel bireysel keyifli aksiyonlar yaşadım. Virüs yüzünden biraz özledik doğada saatlerce doya doya kaybolmanın keyfini ama kayalıklarla biraz kendimi avutuyorum. Kayalıklarda olmasa ne yapardim bilemiyorum . Herkes maraton süresi hesaplarken ben bitmeyen maraton isteyen asi, sıradışı ve enerjik, olmayan boynuzları ile yarı insan yarı Geyik bir yaratık (#MrDeer :deer:) olduğumu hissediyordum. Bu keyifli zihinsel antrenman sayesinde hayali bir karakter gerçeğe dönüştü ve Geyiklerle beraber koşma keyfini tattım muhteşem hislerle :joy::running_man::mountain::+1:

4 Beğeni