Benden sprinter olur mu?

Merhabalar koşu sporuna yeni merak saldım teakwondo,mma,fitness ve futbol sporlarını yaptım futbolda çok hızlıydım beni geçebilen rakibim yoktu koşu bandında 31km hızı gördüm bacaklarım benden daha kaslı birisine göre bile çok daha güçlü örnek vermek gerekirse 156 kilo ile leg extensionda set atabiliyorum 100 kiloda squat setleri atıyorum 175 boyunda 72 kiloyum sizce benden yarışlara katılan bir sprinter olur mu?

Koşu pistinde biraz deneme yapın, ondan sonra kararı siz verirsiniz zaten. :slight_smile:

4 Beğeni

Dediğiniz maksimum sürati tek olarak değerlendiremiyoruz, reaksiyon hızınız, ivmelenme, sonra maksimum sürate erişmeniz ve son olarak maksimum süratteki dayanıklılığınız etken ama yarışlara katılan sporcu olabilmek için yılda en az 750-800 sa emek harcamak gerekli, diğer bir konu (sanırım erkeksiniz) hocalarımızın belirttiğine göre; erkeklerde 8-13 yaşları motor öğrenme yaşlarıdır, sürat yeteneğinde ise 13-17 yaşları önemlidir, bu arada kuvvet gelişimi hızlı olur, bu dönemden sonra da ilgili antremanlar ile performans arttırılmaya çalışılır. Önünüzde zor bir yol var, ama imkansız da değil, tavsiyem konuya hakim bire bir çalışabileceğiniz birini bulmanız, o size ilk bir iki antremanda yorumunu yapar.Başarılar diliyorum Saygılarımla, CB

7 Beğeni

Bir atletizm pistine gidilir; 100, 200,400 metre mesafeleri koşulur, ölçümü yapılır.Yaşla birlikte kaba bir değerlendirme yapılır.Sonra sporcunun zihin yapısına bakılır.Ondan sonra umut varsa antrenmanlara başlanır.Müsabıklık çok fedakarlık gerektiren bir yaşam şekli.En çok disiplin gerektiren sporlardan biri bodybuilding ise sprinterlikte bu zorluğu 2 yada 3 ile çarp.

3 Beğeni