Beğendiğiniz Spor Filmleri/Belgeselleri/Programları hangileridir?

Tırmanmak ile hiç bir sorunum yok fakat bayır aşşağı koşmak çok tırstırıyor beni

2 Beğeni

Elit atletler maraton öncesi son antrenmanlarını nasıl yapıyorlar. Son hafta stratejileri nedir? Nasıl dinleniyorlar. Bunun dışında Adidasın yeni ayakkabıları hakkında küçük sohbetler.

Berlin maratonuna katılan birçok elit atletin bir arada olduğu mükemmel bir video olmuş.

6 Beğeni

Vizyonda, koşuyla ilgili bir Türk yapımı. Sakatlık sonrası koşuya geri dönmek için Karadeniz dağlarında olimpiyat seçmelerine hazırlanan bir atletin hikayesi.

Patika koşuları yol koşucuları için faydalı olabilri mi, çay da kahve kadar etkili bir performans artırıcı mıdır gibi soruların cevabını arayan, antrenör-atlet lişkisinde sınırları sorgulayan bir yapıta benziyor.

4 Beğeni
11 Beğeni

Bir yerleri kırmadan düşmeden koşmak büyük başarı. Baş döndürücü :dizzy_face: İlk dakikalar koşmamış, frene başmış.Araba olsa balatalardan duman çıkardı.

(Laura Orgué’nin 2018 Dolomyths Run’daki inişi)
Laura Orgué aynı zamanda 3 kez Kış Olimpiyatına katılmış İspanyol kros kayakçısıymış.

2 Beğeni

Bu nasıl iniştir arkadaş! Şu şekilde bir iniş yapamıyorum, ne yapsam olmuyor.

2 Beğeni

Bu inişler zihinsel yorgunluk da yaratıyor çok fena.

2 Beğeni

Buna benzer bir inişi geçen haftalarda Emler zirvesinde gerçekleştirdim, inişe geçtiğimiz sıra bir rehber yanıma gelip sokullupınara kadar koşmaya ne dersin dedi. Gaza gelmez olaydım (ve geldim). Çok keyifliydi ama ayaklarım mahvoldu :slight_smile: Bir ara sanki eklemleri boşa düşmüş doğru dürüst adım atamaz hale gelmişti :smiley: yine de rehber arkadaştan 5-6 dk fark ile önde bitirmiş oldum. (o birkaç yerde kestirme yapmasına rağmen)

5 Beğeni

Aladağlar Sky Trail yapılmayınca göremez olduk oraları,
Bende inemiyorum böyle sert inişleri
bunlar sanırım böyle coğrafyalarda yaşamanın verdiği patika yatkınlığı…Fakat imreniyorum,
canım çekiyor…
Zihinsel olarak bu tür sert inişler,çıkışlar beni daha çok cezbediyor…Beynimi daha çok parlatıyor…
Zorlamayı ve Zorlanmayı seviyorum.

5 Beğeni

2024 te yapılacak muhtemelen, hem de çok etaplı olarak planlanıyor. Buradan duyurmuş olayım bunu da :slight_smile:

8 Beğeni

Avustralya’da düzenlenen ve Phil Gore’un 102 turla dünya rekorunu kırdığı, Dead Cow Gully Backyard’ın belgeseli. Yeni şampiyon Harvey Lewis 90. turda halüsinasyonlar gördüğü ve koşarken uyuyakaldığı için bırakmış burada. Assist Sam Harvey de ilginç bir kişilikmiş. Backyard Ultranın ruhunu anlatan, güzel bir belgesel olmuş.

7 Beğeni

Bu yarış aslında Backyard olmayan bir backyard sanırım. Dünya şampiyonasını takip ederken incelemiştim, parkurda oldukça zorlu kütük atlamaları sert yerler ve sert bir hava var. Mutlaka izleyeceğim, teşekkürler paylaşım için.

1 Beğeni

Kawauchi’nin, biraz da ekstrem hava şartlarını da yanına alarak, spikerleri adeta oturma organına çevirdiği efsane yarışın kısa versiyonunu arada açıp izlemek lazım: 2018 Boston maratonu birinciliği

6 Beğeni

Bu başlığı görünce animeyi önermeye gelmiştim siz yazmışsınız :slightly_smiling_face: beni de koşu konusunda teşvik eden yapımdır aynı zamanda. Farklı vücut tipleri, yeme-icme düzeninin önemi, downhill gibi farklı zeminlerde koşu gibi detaylar da içeriyor. Her spor anime izleyicisinin izlemesi gerekir bence de. Meraklısına konusu böyle

4 Beğeni

16 nisan 2018 sabahında, Boston’da -1 derece, yağmurlu, rüzgarlı felaket bir hava vardır. Elitler kendi aralarında “yüzyılın en kötü Boston Maratonu havasına denk geldik” diye konuşurlar, birçoğu yağmurluklarla başlayacaktır yarışa. Yuki havaya bakar ve “koşmak için bundan daha güzel bir gün olamaz” diye düşünür. World Marathon Majors’ın yayınladığı videoda Yuki yarışın başlangıcını yaklaşık bu şekilde anlatıyor. Tamamen şahsına münhasır bir insan ve gerçek bir koşu efsanesi.

Sweat Elite hesabıysa bir süredir Japonya’daki Ekiden koşu kültürüyle ilgili bir seriye başladı. Üçüncü bölümde Yuki’yle beraber bir easy koşuya çıkıp, koşu sırasında söyleşmişler. Üstteki arkadaşın önerdiği anime de Ekiden’le ilgili sanırım. İzlemeyi düşünenler olduysa, öncesinde Sweat Elite’in halen devam eden video serisine göz atabilirler.

4 Beğeni

Chatgpt den aldığım liste :

Tabii ki, işte Nature Trail Film Festival 2024’te gösterilen filmlerin listesi:

1. L’ENVOL - Blandine L’hirondel
  • Tür: Belgesel
  • Ülke: Fransa
  • Süre: 26 dakika 30 saniye
  • Dil: Fransızca
  • Yönetmen: Romain Saubion
  1. LA COURSE EN TÊTE FESTIVAL CUT - Kilian 2022 EXCLUSIVITÉ
  • Süre: 15 dakika
  • Yönetmen: Julien Raison
  • Senaryo: Aurélien Delfosse ve Alexis Berg
  1. FREE TO RUN
  • Ülke: ABD
  • Süre: 31 dakika
  • Dil: İngilizce (Altyazılı)
  • Yönetmen: Carrie ve Tim Highman
  1. VERS LES SOMMETS EXCLUSIVITÉ
  • Süre: 16 dakika
  • Yönetmen: Jean-Baptiste Bieuville
  1. RETURN TO LEADVILLE - The evolution of Anton Krupicka
  • Süre: 18 dakika
  • Yönetmen: Billy Yang & Tony Hills
  1. TEMPO II - MOVEMENTS IN JUNGLE
  • Tür: Kısa Film
  • Süre: 6 dakika
  • Yönetmen: Thomas Woodson
  1. TRAILBOUND ALASKA
  • Süre: 26 dakika
  • Yönetmen: Max Romey
  1. FOR THE LOVE OF MARY
  • Süre: 6 dakika 17 saniye
  • Yönetmen: Kirk Horton & Simon Perkins
  1. THE BEST WAY TO GO DOWN A HILL
  • Süre: 4 dakika
  • Yönetmen: Max Romey
4 Beğeni

Kick Like Tayla iki ayrı branşta (Avustralya Futbolu? - Boks) mücadele eden Avustralyalı bir sporcunun hayatına odaklanan bir yapım. Kurgusu biraz zayıf, bütçe ve pandemi nedeniyle yeterince materyal biriktirilemediği anlaşılıyor. Yine de epik değil, oldukça samimi ve doğrudan anlatımı ile sporcu - kulüp - medya üçlüsü arasındaki ilişkileri gözler önüne sermesi bakımından kıymetli. Bir saatini ayırmak isteyenlere tavsiye edilir.

1 Beğeni

Golden Trail World Series youtube hesabı, bir önceki seneden yarışları belgesel tadında özetlediği serinin, üçüncü sezonundan ilk videoyu bu akşam yayınladı. Zegama-Aizkorri 2023 yarışının hikayesini Manuel Merillas ve Remi Bonnet özelinde, yine heyecanlı ve ilgi çekici bir kurguyla hazırlamışlar. Bundan sonra, muhtemelen her hafta yeni bir video gelir. Manu ve Remi, arkadaşlar ne kadar güzel yerlerde yaşıyorsunuz. Kıymetini biliyorsunuzdur umarım:)

7 Beğeni

Bu akşam izledim, George Foreman’ın hayat hikayesinden bir film.Spoiler’a girmez ama 45 yaşında Dünya boks şampiyonu olmak yada 8-10 yıl aradan sonra boksa dönmek nedir?.

4 Beğeni

Taze cikmis (henuz izlemedim)
Karel Sabbe - To finish the Barkley Marathons

8 Beğeni