Beğendiğiniz Spor Filmleri/Belgeselleri/Programları hangileridir?

youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

6 Beğeni

ne zaman motivasyona ihtiyacım olsa izlediğim Chasing Walmsley.

Eğer vaktim kısıtlıysa editli versiyonunu:

Değilse uzun ve editlenmemiş versiyonunu izliyorum:

4 Beğeni

Dünya ağır siklet boks şampiyonu George Foreman’ın spor hayatı. Rocky III’ten daha şaşırtıcı bir geri dönüş hikayesi. Youtube’da 360p kalitesinde var. Torrent’ten izlemiştim.

Foreman (2017) - IMDb

1 Beğeni

Beni en çok etkileyen ve en çok motive eden kesinlikle, 100 metre’dir

3 Beğeni

https://www.imdb.com/title/tt6737766/

Najlepszy - 2017 - Bağımlı bir gencin Ironman serüveni. POLONYA

https://www.imdb.com/title/tt0118849/

Bacheha-Ye aseman - 1997 - Kızkardeşinin ayakkabısını kaybeden bir çocuğun yarış ödülü olan ayakkabıyı kazanmaya çalışması. İRAN

https://www.imdb.com/title/tt2356180/

Bhaag Milkha Bhaag - 2013 - Hindistan-Pakistan savaşı içinde büyümüş “Milkha Singh” in Olimpiyat sprintçisi olma hikayesi. HİNDİSTAN

2 Beğeni

Konuya giriş filmini kişisel gelişimle ilgili bir eğitimden sonra izlemiştim. Sanırım sporla ilgili en sevdiğim iki film var. Birisi yanılmıyorsam boksör olmalı. (Değilmiş şimdi araştırdım şampiyonmuş.) diğeri de bonanza da ki küçük joe nun bir filmiydi. Altın madalya alan bir koşucunun çocukluğunu anlatıyordu. Michael landon Muş. Aynı zamanda küçük evin babası olur. Sporla alakalı gibi görünseler de drama filmi her ikisi de. İlkini rahmetli babamla sinemada izlemiştim. İkincisini TRT de.

1 Beğeni

MS hastası bir koşucu olarak bu filmi ben de çok severim.

2 Beğeni

Emil Zátopek’in hayatını anlatan biyografik film Zátopek, 9 Kasım’da Ankara Film Festivali’nde. Ankaralı arkadaşlar kaçırmasınlar.

6 Beğeni

Olimpik marotoncu Stephen Scullion’ın şaşırdığım şekilde transparan paylaşımlarının olduğu kanalı kesinlikle öneririm:

https://www.youtube.com/@stephenscullion262/videos

Favori video olarak; laktatı, laktat eşiği antrenmanını ve laktat eşiğini bana internetteki diğer videolardan açık ara daha iyi anlatan videosunu paylaşayım:

Bunun dışında bir olimpik maratoncu Paris’e nasıl hazırlanır, psikolojik inişleri çıkışları nelerdir gibi konuları reality show kıvamında aynı kanalda her gün yüklenen videolardan takip edebilirsiniz. Kral adam.

9 Beğeni

Kapp to cape

Bu belgesel şahaneydi.

4 Beğeni

Tam da Barkley Maratonu bu sene yeni koşulmuş ve üç finisherlı tarihi bir yarış gerçekleşmişken, yeni izleme şansım oldu bu güzel belgeseli. Kanadalı ultra maratoncu Gary Robbins’in 2016 ve 2017 yıllarında katıldığı iki yarışın izini süren belgeselde, ilk dört turda beraber koştukları ve o senelerin tek finisherları Jared Campbell(2016) ve John Kelly(2017)’i de bir yandan izlemiş oluyoruz. Sonu kendisi için hüzünlü de olsa Gary Robbins’in inancı ve azmi şapka çıkarılacak cinsten. Bu sene ikinci defa yarışı tamamlamayı başaran John Kelly’nin 2016’da, 4. tur sonundaki bitik haline rağmen, son tura başlaması, bir süre sonra da bir ağaç dibinde uyuyakalması ilginçti.

9 Beğeni

Youtube önerileri sayesinde yine bir Barkley belgeseline denk geldim. Bu senenin finisherlarından, Belçikalı Karel Sabbe’nin, 2019 yılındaki yarışının hikayesi bu seferkinin içeriği. Apalachian Trail, Pacific Crest Trail gibi akıl almaz ayarı kaçıklıklarda hız rekorları kırmış bir koşucuymuş kendisi (Ayarı Kaçanlar’da bahsi geçmişti sanırım ama hangi bölüm hatırlayamadım). 2019’da 4. turda parkurda kalan son kişi oluyor, fakat halüsinasyon olarak sağda solda Amerikan başkanlarını görmeye başlayınca, benden bu kadar demiş:)

8 Beğeni

Öneri için teşekkürler… İzledim…Çok beğendim…

2 Beğeni

Rica ederim, beğendiğinizi duyduğuma sevindim. Ben de çok beğenerek izlemiştim.

2 Beğeni

Koşu ve parkur sporları temasını işleyen akıcı ve güzel bir anime. Tavsiye ederim

4 Beğeni

Konuyu biraz çarpıtabilirim ama Sinema ve anime arşivcisi olarak Hooligans (2005)
Yeşil sokak holiganları harika bir seyir

2 Beğeni

Kilian’ın 20 yaşına basıp da katılma şartını sağlar sağlamaz koşup kazandığı 2008 utmb’sine özet bir video yapmış yarışın resmi hesabı. Çok fazla elit atletler yer almıyor videoda. Ultra maratonun çok da revaçta olmadığı bir dönemde, günümüze göre oldukça ilkel ekipmanlarla koşan, acı çeken, başaran-başaramayan, bizler gibi amatör koşucuların ruhunu yansıtan güzel bir çalışma olmuş.

8 Beğeni

Tek katılmadığım elit atletlerin olmaması, gözlerim yanılmıyorsa Marco Olmo, Dawa Sharpa, Anton Krupicka ve Scott Jurek i gördüm :slight_smile:

4 Beğeni

Evet doğru, böyle efsaneleri de görüyoruz. Ağrıdan yürüyemeyen, şakayla karışık en yakın hastaneyi soranlarla empatiyi çok yapınca elitleri atlamışım :innocent:

2 Beğeni

Biel Rafols’un Killian Jornet, Jon Albon gibi top atletleri yarış esnasında çektiği birçok video mevcut. Bu işi yapabilmek için de top atlet seviyesine yakın olmak gerekiyor. Bu video ise Kanarya Adalarında düzenlenen Maraton de Meridiano’nun 2020 versiyonunu birinci bitiren Stian Angermund’un, 1480 metreden 250 metreye 27 dakikalık inişini içeriyor. Gece sürüm atarken izlediğimden mi bilmiyorum ama insan izlerken yoruluyor. Sonu ise çocuklarla birlikte çok eğlenceli bitiyor. Keyifli seyirler.

8 Beğeni