Backyard Ultra - Türkiye

Bende aynı durumdayım, güzel hayaller ile beklediğim ve ilk defa antrenman programına sadık kalarak katılacağım yarış olacaktı… içimde fırtınalar kopuyor, neyse…

Organizasyon ekibine ve katılan arkadaşlara şimdiden başarılar ve kolaylıklar dilerim.
Ayrıca @caner Beyin bizi arayıp geçmiş olsun dileklerini iletmesi ve ilgilenmesi çok ince bir hareketti. Anlamı çok büyük oluyor böyle zamanlarda.

11 Beğeni

@mmustafa @runforrestrun sizlerle bu haftasonu görüşemeyecek olmak üzücü oldu. İkinizede geçmiş olsun. Umarım bir sonraki backyardda birlikte koşabiliriz.

6 Beğeni

https://www.youtube.com/live/GoqmIWVaV4o
Canlı yayın bağlantısı yukarıda.

Canlı Sonuçlar:
http://sonuc.plustiming.com/results.aspx?CId=16389&RId=262

2 Beğeni

2 kişi 15 turu tamamladı, 8 kişi 15 turun içinde; çekişmeli geçiyor. Sabaha kadar neler olur kim bilir.

uyuyorum, uyanıyorum, hala koşuyorlar :slight_smile:

5 Beğeni

Stream 2 linki: 23. turları tamamlamaya başladılar. 7 kişi devam ediyor.

1 Beğeni
  1. Akışa başladık. 24 saat doluyor.
    Stream -3 Backyard Urla 2023 - Farm Olea Urla, Turkey - YouTube
5 Beğeni

Geçen yılın galibi Mahmut Yavuz bu yıl da koşabilseydi finisher hangisi olurdu merak konusu ancak 31 tur olan TC rekorunu Sergei Terentev ile birlikte epey bi geliştirirlerdi bence.

1 Beğeni

Vay arkadaş hala koşuyor adamla r

3 Beğeni

Yarış tamamlandı. 29. tur sonunda Necip ve Sergey bıraktılar, Gürhan 30. turu koştu ve yarış bitti.
Videoda hepsi olmasa da 14:40dan sonra biraz aksiyon oldu. Koşan ve destek veren herkese teşekkür ederiz.

16 Beğeni

Son derece keyifli ve çekişmeli bir yarış oldu, 19 kişi start aldı, 7 kişi 24 saat barajını geçti, 2 asistli bir sene sona erdi.

son 3-4 saat dışında oradaydım, destek olmaya çalıştık yarışanlara.

Sergei’n in gelişi gidişi her şeyi ayrı bir olaydı :smiley:
Gelirken iletişim sorunu nedeniyle (ingilizce bilmiyor pek) baya ciddi bir kısmı yürüyerek alana gelebildi, destekçisi de yoktu gerekli diğer eşyaları da .
Ve canavar gibi yarışıp dönüş otobüsü olduğu için bırakıp gitti . Muhtemeşem bir yarışmacıydı.

Mahmut Yavuz özel nedenlerden katılamadı, bakalım seneye katılır mı :grimacing:

İlk backyard kazananı Gürhan Akdağ’da Sergei gibi destekçisi olmadan kendi stratejisiyle çok güzel bir şekilde yarıştı, düzenini sistemini süresini neredeyse hiç bozmadı. Gereksiz enerji harcamaması en önemli dikkat çeken konuydu, sürekli turu bitirip dinlenmeye çekildi sessizce. 0 kalori beslenme ve uzun süreli oruçları deniyordu bir süredir takip ettiğim kadarıyla.
Bu arada ciddi bir detay en hızlı tur süresi 52:01.

Geçen senenin asisti Savaş Lütfi Kara 24 saat sonunda bırakma kararı aldı, bu sene yarış dışı şartlar onun lehine gitmedi ne yazık ki . Bu yarışa cidden önem veriyor , destekçisi olmak keyifliydi.

İlk kez katılan Mehmet Döner 42 dakika optimal süresinde eşlikçi bulamadığı için fiziksel olarak rahat olmasına rağmen yarışmadan çekildi, antrenörü Mahmut Yavuz katılsaydı beraber nereye kadar gidebileceklerini görmek isterdim.

Necip Yılmaz da aynı şekilde kendine özgü bir stratejiyle son derece güzel bir yarışma geçirdi, mümkün oldukça uzanarak dinlenmeyi seçti, istikrarla sona kadar kalarak bu senenin asistlerinden biri oldu. Destekçisine ayrıca tebrikler.

Alper Dalkılıç yarışmanın enerji kaynaklarından biri oldu her zamanki gibi. Çok keyifliydi kendisiyle aynı ortamda olmak. İniş çıkışlarını başarıyla idare edip keyifli bir yarışma geçirdi.

Team Runbo ekip olarak güzel bir katılım sağladı, Bike Geçkinli tek kadın yarışmacı olması haricinde koşarken sosyal medya etkileşimleri yaparak ayrıca renk kattı. Tebrik ediyorum tekrardan kendisini, seneye daha fazla kadın katılımcı göreceğimizi düşünüyorum.

Aklıma gelenler bu şekilde, keyifli ve öğretici bir haftasonu oldu kendi adıma, Katılan emeği olan herkese tebrikler.

Bir Tur Daha … !

29 Beğeni

Her ne kadar bu sene aranıza katılamasam da canlı sonuçları ve youtube yayınını takip etmekte çok keyifliydi. Katılan herkesin ayaklarına sağlık; sorunsuz, sağlıkla tüm sporcular keyifle koştular.

Çok güzel özet geçmişsiniz, Yazıyı okurken bir şey dikkatimi çekti; Gürhan Abinin takip ettiği 0 kalori beslenme ve uzun süreli oruç stratejisi nedir? Benim gibi uzun koşu esnasında beslenme sonrasında yoğun mide bulantısı yaşayanlar için fikir verebilir.

3 Beğeni

Kendi sosyal medyasında mayıs 2022 de yazdığını alıntılayayım :grimacing:

" 0 kalori koşu denemeleri… Süreyi ve mesafeyi geliştirmeye devam…
Düşük karbonhidratlı beslenmeye başladığımda merak etmiştim, bunu yapan ultra maratoncular var mı diye. Zach Bitter ve Mike McKnight (thelowcarbrunner) karşıma ilk çıkanlar. thelowcarbrunner benim 0 kalori koşularıma ilham verdi. 3 senedir de 2 öğün aralıklı beslenme yapıyorum. 72 saat oruç denemeleri yaptım. Ara ara 24 saatlik oruçlar yapıyorum. @drrenginborekci hocam da paylaşmış Mike McKnight’in 24 saatlik 0 kalori koşu denemesini; insan vücudunun aslinda nasıl çalıştığına çok iyi bir örnek.
2019dan beri maraton yarışlarımı ve uzun mesafe antrenmanlarımı 0 kalori alımıyla yapıyorum, maraton derecelerim gelişmeye devam ediyor; son yarışımı 3 saat 33 dakikayla tamamladım… 51 yaşındayım ve daha da geliştirebileceğimi düşünüyorum. En son Efes Ulra Maratonunda da 60 km / 7 saat 0 kalori koşusu yapmıştım. Bunu 9 saat ve 75 km olarak geliştirdim, şimdilik…"

7 Beğeni

Çok ilginç! Gürhan Abi’yi takip ederim sosyal medyadan ama atlamışım bu açıklamayı. Bu konu üzerine eğileceğim, yarışlarda sık sık mide problemi yaşayan benim için önemli konu çünkü.

2 Beğeni

Yanlış anlaşma olmaması açısından beslenme konusuna ilk yaptığım kişisel yorumu revize ettim,
İnceleyip bakmak lazım herkes için kişisel bir durum, tehlikeleriyle beraber diyelim. :call_me_hand:

4 Beğeni

Herkese merhabalar, burada yazılanları biraz geç fark ettiğim için öncelikle özür. Sosyal medyada da paylaştığım hislerimi kısaltıp, editleyerek buraya da kopyalıyorum. :point_down:

Haftasonu yaşananları nasıl sadece 30 saatte sığdırabildik? @turkeybackyardultra 'nın Youtube canlı yayınını takip edenler biliyor, DNF törenim sırasında kısa bir konuşma yaptım. Özeti;

İnsan kazanamayacağı, bitiremeyeceği yarışa neden girer?

Sevgili Caner’in @caner bizi bu parkur ile tanıştırdığı 3 yılı geçti. İlk koştuğumda epey sıkıcı bulmuştum. 1 tur, 2 tur, 3 tur,… tamam da eee neden daha fazla koşayım ki diyordu beynim. Yani neden? Neden? Sonra bana bir haller oldu, kısa parkurda tur atmalardan keyif almaya, hatta “challenging” bulmaya başladım. Uzun koşmak ve mesafe yapmak için illa uzaklara gitmek gerekmiyormuş meğer. Bahar henüz yeni gelmişti Urla’ya, o kadar güzeldi ki parkur. Her geçtiğimde yeni bir güzelliği hayretlerle fark ettim. Çiftliğin kapısının ağzındaki o 4 gelinciğe selam vermeden geçmedim. Papatyalar, katır tırnakları, onlarca çeşit ot ve çiçekler bizlere selam verip durdular. Kendimi çok iyi hissettim başından, 8. turu tamamlayamayana kadar. :relaxed: Evet yanlış okumadınız, teknik olarak son turumda 60 dakikada gelemeyince, sayılmadı, 7. turda kaldım. Ama önemi yoktu, amaç sınırları zorlamaktı, kendimce 50K’yı kolaylıkla aşabildiğimi gördüm, kendi sınırımı aştım. Bu cepte.
Diğer taraftan, orada garip bir şekilde herkes bana kendimi iyi hissettirdi, yürek verdi. Katılan tek kadındım. Bu kadar koşucu varken bana mı düşmüştü temsilen tek kadın olmayı? Buraya özellikle bir not daha düşeyim, sevgili kadın koşucular lütfen bir sonrakinde beni yalnız bırakmayın.

Backyard vesilesiyle çok güzel insanlar tanıdım, bazılarını tanıdım zannediyormuşum, ortam bizi kenetledi, aslında yeni tanıdım onları da. İzmir destek ekibi başta @ominal , Gülşen, Yusuf isimsiz kahramanlarlardı. Canım ekibim Team Run.BO, Backyard’da bir alkış tutmak için bile uğrayan, koşan ve koşturan o güzel yürekli insanlarla çok daha güzelleşti her şey. İyi ki hepinizi tanımışım. :hugs:

Seneyeyi şimdiden heyecanla bekliyorum.

Sevgiler,

21 Beğeni

Benim şu ana kadar hiç bir fikrim yoktu açıkçası oraya gelsem ne yapacağım konusunda fakat şimdi ikna oldumki kesinlikle işe yararmışım .En azından birilerinin işini kolaylaştırırmışım meğer .Seneye oradayım inşallah gönüllü olarak

7 Beğeni

Merhabalar tkr, bu yılki Backyard’ı kısa bir yarış raporu ile taçlandırmak gerekti.

Sevgili Kutluhan Doğan konuk yazar olarak kaleme aldı, nasıl hazırlandı? sonra birden neler oldu?..

Geçen yılı da Rikki Roath yazmıştı. Yeri gelmişken hemen onu da ekleyelim.

Katılmayı düşünenler için kaynak olması umuduyla,

Run.Bo’lar adına,

15 Beğeni

Süper raporlar! Backyard Türkiye hakkında çok fazla yarış raporu yoktu.Gelecek yıllarda katılmak isteyenlere fikir vermesi açısında bunlar güzel oldu.

5 Beğeni
13 Beğeni