Backyard Ultra - Türkiye

Süper bir haber!
Uzun zamandır tarihin açıklanmasını bekliyordum Caner hocam. Bir aksilik olmazsa görüşmek üzere :innocent:
Geçen sene de dile getirmiştim, mesafelere göre indirim uygulamanız ve eski katılımcılarınıza olan yaklaşımınız şık olmuş :slightly_smiling_face:

5 Beğeni

Son 4 yıl olsaydı çok güzel olurdu. 2019 yılında 150k üstü yarışım var. Sonrasında 50k üstü yarışım dahi yok :person_shrugging:

1 Beğeni

ilk 4 saat kısmını anlayamadım. Geçen sene de Alanya Ultra ile çok yakındı, bu sene bayram sonuna gelmesine çok sevinmiştim ama yine takvim uymayacak galiba.

Eğer seçim nedeniyle Mart’a alınıyorsa, Seçimler mayıs ayında olacak.

1 Beğeni

@runforrestrun Birazdan size email geliyor, ve birazdan açılıyor
@ismaileren bu konuyu EYT (8 Eylül 1999) benzeri bir duruma çevirmeyelim lütfen
@bbaho “ilk 24 saat” olacaktı, ekledim, teşekkür ederim. 25 Mart’ta başka bir yarış yapacaktık, vazgeçtik. Her tarih başka bir yarışa yakın. Eğer öylesine koşacaksanız fark etmez, ikisinden biri hedef yarış olacaksa, yanlış argüman. Dolayısıyla tarihte sorun yok.
Selamlar.

7 Beğeni

İznikte 2021 de koştum. 55K ya kayıt yaptık ama yangınlar dolayısıyla parkur değişti 49K koştuk. 1 km ile kaçırıyor muyum? :))))

1 Beğeni

Bu sene katılmayı çok istiyorum ama özellikle konaklama için yardıma ihtiyacım var. Uçak ile İzmire gitmeyi düşünüyorum, aslında çadırda konaklamak iyi bir seçenek ama uçakta çadırıs ve diğer malzemeleri taşımak zor olabilir. Yarışmanın koşulacağı parkura yakın otel var mıdır?

2 Beğeni

Kaydımı gerçekleştirdim ve saatime hedef etkinlik olarak ekledim (ilk defa kullanıyorum bu özelliği) günlük antrenman önerileri hemen aerobik olarak önerilmeye başlandı, hedef süre 24 saat ve 100 mil olarak etkinleştirdim :wink:
Yarış raporumu yazmıştım geçen sene ile ilgili, yine merak ettiğiniz birşeyler olursa dilim döndüğünce ister özelden ister buradan sizinle paylaşabilirim.
Dilerim, bu sene çok daha kalabalık ve dinamik bir yarış olur, :innocent:

12 Beğeni

Konudan bağımsız olacak biraz ama saatinizin marka ve modelini sorabilir miyim ?

1 Beğeni

Garmin forerunner 255

1 Beğeni

Konuyla bağımlı, belki 30 belki 45 saat (dilerim daha fazlası) sürecek koşuda hr değeri, koşuyu tamamen kaydetmek için saatin gücü, dinlenmelerde sarj etmesi güzel olurdu.
@runforrestrun kafa lambası tecrübenin sonrası yenileme yaptın mı?

1 Beğeni

Evet ya, çok güzel bir indirim yakalayınca dün sipariş verdim led lenser seo5 modelini :smile:
Umarım şarj etmem gerekecek kadar yarışta kalabilirim, :wink:

1 Beğeni

Güzel fener, ben daha çok hiking, kamp vs. de kullanıyorum. Lümeni max değerde iyi aydınlatıyor ama pili değiştirmeniz gerekecektir max güçte giderseniz. :wink: Şimdiden başarılar :+1:

2 Beğeni

Merhaba bu sene bende böylesine çılgın birşeyi denemek için Urlada olacağım. Geçen senelerden deneyimli olanlara birşeyler danışmak çok iyi olacak:)
Yiyecek içecek, yedek kıyafet çorap ya da ayakkabıyı değiştirmekle ilgili merak ettiklerim var. Destek ekibim olmayacak büyük olasılıkla, neler önerirsiniz?

5 Beğeni

Merhaba, yiyecek içecek biliyorsunuz çok kişisel tercihler, zaten herkes kendi ikmal noktasını kendisi hazırlıyor, yani sizin hedeflediğiniz süre içerisinde neleri tüketmeyi düşünüyorsanız ona göre alış veriş yapacaksınız. Sıcak su desteği veriliyor, buzdolabı da mevcut. Zaten aile ortamında geçiyor yarış :slight_smile:
Kıyafet meselesi de geceye kalacaksınız o zaman ki hava durumuna göre değerlendirmeniz gerek. Ayakkabı olarak yine hava durumu şartlarına göre değişecek, çok sert olmayan arazi veya hybrid ayakkabı modellerini önerebilirim. Ben kendi çadırımı ve kıyafetlerimi yanımda götürüp, hava limanından arkadaşım almıştı, onunla alış veriş yapıp geçmiştim yarış noktasına. Kendisi araba ile geldiği için katlanır sandalye ve masa konusunda da bana yardımcı olmuştu. Geçen yıl ayakkabı ve çorap değişimi yapmadım. Kıyafetlerimi 2 defa değiştirdim hava sıcaklığına göre. Beslenmemi de daha önceki deneyimlerime göre gerçekleştirdim. Şimdilik hatırladıklarım bunlar :blush: aslında çok kişisel konular. Yine yardımcı olabileceğim sorunuz olursa seve seve.

4 Beğeni

Aslında dediğiniz gibi kişisel konular. Ama format farklı olunca acaba beslenme de farklı olur mu diye düşündürdü. Teşekkür ederim. Yine aklıma takıldıkça danışacağım:)

2 Beğeni

Geçen senenin gecesinde uyanık kalan birkaç kişiden biriydim ve bugün bile ne zaman patates soysam o geceyi hatırlıyorum :slight_smile:

kekler, börekler, çerezler, barlar, şekerlemeler, içecekler falan hepsi unutulmayacak kadar güzeldi :slight_smile:

destek için tanıdık birinin olması elbette iyi olur ancak olmasa da etrafta kim varsa herkes için elinden geleni yapacaktır.

fırsat buldukça diğer ülkelerin backyardlarını izlemek keyifli oluyor. en sevdiklerimden biri buydu

6 Beğeni

Merhabalar,

Bayadır takip ediyordum forumu, ilk mesajı buraya atalım :partying_face: Geçen sene destek kısmında parçalı olarak başında ve sonunda bulunan biri olarak sorularınız olursa cevap vermeye çalışayım, ama hedefinize göre destekçi şart, bir süre sonra en kötü mental olarak gerekiyor :slight_smile:

Aklıma gelen bir kaç şeyi söyleyeyim:

• yağmur ihtimali olan bir dönem, herşeyi kapatacak bir materyal faydalı olacaktır
  • çekmeceli plastik mutfak dolabı çok işlevsel ve faydalı oluyor
  • rahat bir sandalye şart, kampet oluyor organizasyonda ama tabi 2 taneydi sadece.
  • çadır kurmak eşyalar için faydalı
  • yiyecek ve özellikle içecek süreye göre ayarlamak önemli, yakında bir market vs yok. Biz geçen geçen migrosa gidip gelirken 1 tur atladık hatta.
  • kıyafet değişimi demişsiniz, sınırsız o konular

varsa aklınıza takılan başka bir konu bildiğim kadarıyla cevap veririm.

8 Beğeni

Umarım geç kalmadım: Urla’da çok otel pansiyon var ama esasında hepsi hem yakın hem değil. Yarış alanı bir çiftlik, Urla merkeze 5km mesafede.
Ekonomik ve düzgün bir “uyuma” oteli için Umurla Otel’i önerebilirim, ilk edisyonda %10 indirim yapmayı kabul etmişti.
Espira Casper tesisi yürüyerek 1600m, yüksek araçla (duster, tiguan, vb+) 2,2km. Alçak araç ile 14km (özbek üstünden) bu sebeple binek otomobil ile merkez Urla’da her hangi bir yerde konaklayıp dönmek makul.

4 Beğeni

Merhaba, yarışın son haftasına girdik.
Koşucular ne hissediyor bilmiyorum ama organize etmesi stresli. Sonuç olarak ne zaman biteceği belli değil…
Bu sene youtube’da canlı yayını daha uzun yapmayı hedefliyoruz. Bakalım, söz veren gönüllüler gelirse.

Yarışmacılara bugün son duyuru attık. Meraklısına: okumakiçin lütfen tıklayın.

Günlük izlemeye gelmeyi düşünenler için:
Son sefer bir kısım arkadaş bizim işimizi zorlaştırdı. Evet, sizin için uğrayıp selamlar dağıtıp 2 kare çekip ayrılmak güzel ama… Bir kaç geri dönen yarışmacıdan da bu yorumu aldık. İzlerken 3-5-7 saatlik bloklarda biraz sorumuluk da almak organizasyonu, koşanı, destekleyeni ve seni rahatlatabilir. her blokta toplam 6 kişiyi geçemize gerek olmadığı için önceden haberleşmek en iyisi. İnstagramda bir gönüllülük formumuz var…

Çiftliğe izlemek için gelmek yine mümkün, dostlara kapımız açık. Bir kaç düzenlemeye uyulmasını rica ediyoruz. İzlemek için bir-iki alan ayırıp işaretleyeceğiz. NOT: Parkurda yarış varken eşlik koşusu kurallara göre yasak. Park işaretlerini takip ettiğin, başka araçlara ve ağaçlara saygı duyduğun için de teşekkür ederiz.

11 Beğeni

Ben şimdiden tüm organizasyon ekibine kolaylıklar diliyorum, organizasyon yapmak zor iş. Ayrıca koşan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum, takipte olacağız, umarım tüm sporcu arkadaşlar sağlıkla bu güzel organizasyonu tamamlar.

Kayıt yaptırmama rağmen deprem dolayısı ile aranızda olamayacağım, bunun burukluğu var, keşke diyorum, bu olanları hiç yaşamasak ve keyifle gelip orada yanınızda olabilseydim. İnşallah önümüzdeki yıl beraber olur, birlikte koşarız.

8 Beğeni