Ayarı Kaçanlar Podcast

Podcaste ses ile ilgili; kulak tırmalayan bir durum görmedim, doğrusu duymadım.Özellikle sorun var mı diye bölümlerden birkaç dakikalık örnekler dinledim.Sorun yok, belki sese konuşmaya çok odaklanmak, kulaklığın sesi dış seslerden izole etmesi gibi nedenler veya dikkatli bir kulakta farklı olabilir.

Yeni yayın, 10. bölüm.
Sıcağı sıcağına dinliyorum, 2 gün olmuş :slightly_smiling_face:

1 Beğeni
  1. bölümdeki abla ,Wakaki Kurumi Japon ultra koşucu.
    images (13)
4 Beğeni

Bu kafayi gece onunde kosarken hayal et.

Diger animdaki (kendine tokat atarken) goruntusu de suna benzer:
wakaki

Not: Paylasmanin yanlis oldugunu dusunmedim cunku Spartathlon atlet sayfasinda bunu kullanmis kendisi.

2019’da tam kil payi bitirmis, bunu unutmustum: 35:59:01

7 Beğeni

Kılpayı ve şu vaziyette bir finish:

9 Beğeni

Son bölümde "Spartan Mile"dan da bahsetmenizi beklerdim :smile:

2 Beğeni

Bölüm 11 - Spartathlon Devam ve 100 km Rekor Denemesi yayında, 4-5 gün olmuş.@guldank beklentiniz gerçekleşmiş :blush:

5 Beğeni

Spartathlon’la ilgili 2 bölümü de arka arkaya dinledim, yol koşusunu hiç sevmesem de Spartathlon’a karşı özel bir ilgim var. Bu yüzden 2 bölümden de çok keyif aldım, özellikle Can’ın da destek ekibinde olması hikayelerin çift taraflı olarak yaşanmış ve anlatılıyor olması keyifli olmuş. Emeğinize sağlık…

3 Beğeni

11.bölümde geçen Jim’in negatif split konusu:İlk 50km son 50km’den 56sn daha kısa sürede tamamlanmış.

Rekor koşusu olmasa ilk 50km 5dk yavaş koşup negatif splits’i rahat yapardı.Hem rekor hem negatif splits inanılmaz olurdu.

4 Beğeni

Son etaptaki performans düşüşü herşeyi değiştirmiş. 20-90 km arası dünya rekortmeni!

1 Beğeni

@adilB 20-90 km arası Nao çoğu yerde önde, 80.km geçişinde Jim önde.

1 Beğeni

:slight_smile:
Öyle de yorumlanabilir tabi, ama ben toplam 10., 20., 30… Km’ye kadar geçen süreye değil, Jim’in projection sütununa odaklandım. 20-80 arasındaki herhangi bir andaki tempoyu koruyabilirse rekoru kırıyor.

Nitekim 80-90’a kadar da koruyor.

1 Beğeni

Evet, ben de ancak dün dinleyebildim :smiley:

2 Beğeni

Son iki bölüm müthişti gerçekten, 1 hafta arayla olması da ayrı bi güzel oldu fazla beklemedik :innocent:

1 Beğeni

Mariko Yugeta bugünkü Osaka kadınlar maratonunda 2:52:13 ile kendisine ait olan 60+ rekorunu geliştirdi, eski rekor Aralık 2019’da 2:56:54…Maraton 60+ kadınlar 3 saat altı ilk koşuyu Kasım 2019’da yapmış.
45 yaşındaki kendisine 28dk civarı fark atmış. Yaş arttıkça performans nereye kadar düşer (mi?), en iyi performans kaç yıl sürer vb sorular ve motivasyon kaynağı.

3 Beğeni

(Bu gönderi içeriği hazırlayan üye tarafından yayından kaldırılmıştır.)

2 Beğeni

Dediğiniz doğru, yoksa 90 yaşınana kadar devam etse sub 2 gelecek benim genellemem sonucunda​:blush: 2003’den günümüze geçen sürede yapılan antreman koşu toplamının kazandırdığı şeyler, belki ilk yıllardaki gençliğe göre daha büyük kazanım.@anon59045848 yıllar önce duymuştum, en üst seviyedeki performans hemen 3-5 yılda kaybolmuyor, 30 yıl kadar sürdürülebiliyormuş (tabiki en tepe olmasa da, en tepeye yakın seviyede).

1 Beğeni

(Bu gönderi içeriği hazırlayan üye tarafından yayından kaldırılmıştır.)

4 Beğeni

@anon59045848 teşekkürler, sağlıklı konusunda şükür mü desem, maalesef mi desem takıntı yok. Kitap amazonda vardı, alıp okuyup bitirebilirsem dönerim -tavuk döner, soğuk espri grubumuz var-.
Nice 5.000’lere :raising_hand_man:

4 Beğeni

Aklima su geldi hemen :smiley: Bizden baska kosan da olmamis sanki hala.

11 Beğeni