Ayarı Kaçanlar Podcast

Gerçekten çok güzel olmuş bu bölüm. Marathon Monklar da çok ilginçti bu arada. :wink:
32:43 te SPARTATHLON da 3 ülkenin kotası farklı demişsiniz… Yunanistan & Japonya, üçüncüsü hangisi acaba, galiba onun konusu geçmemiş?

1 Beğeni

Tesekkurler, cok sevindim.

Almanya…

Yunanistan: 55
Japonya: 45 (2021’de 40)
Almanya: 30
Diger ulkeler: 25

5 Beğeni

9 bölümdür gayet güzel gittiğini öncelikle söylemeliyim. Konu seçimleriniz, podcastlerinizi gayet dinlenilesi bir hale dönüştürüyor, emeğinize sağlık. Bölümlerde aklımda kalan ayarı kaçıkları araştırıp fotoğraflarına bakmak da ilginç oluyor :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

@spinodal Maraton rahiplerini dinlerken, daha önce koşu postasında da bahsettiğin Pete Kostelnick geldi aklıma. O da 97 günde yaklaşık 8700 km’yi koşan Ayarı Kaçanlardan :grinning:

2 Beğeni

Maraton rahipleri 6dk’lık video yukarıda; 20 dakikalık video aşağıda:

(ayakkabı seçimi konusu kapanmıştır :grin: )
Podcast yine keyifli olmuş.

8 Beğeni

Emeğinize sağlık @spinodal ve @canozbek
Podcastler gayet dinlenebilir ve dolu dolu.

4 Beğeni

Ben artık şeye benzetiyorum programı; hani taşrada her ihtiyacın görülebileceği bir yer vardır. Kapısında da şey yazar, ''diş çekilir, nal çakılır, sünnet edilir ‘’. Ayarı Kaçanlar da bizim için, en azından benim için, öyle hissettirmeye başladı. Spor desen var, sinema desen var, etnik kültürden edebiyata ne ararsan var. Özellikle bu bölümde, başta kendini çok uzun mesafeler koşan bir atlet olarak düşlerken, yeri geliyor Japonya’nın dağlarında seyr-i sülükünü tamamlamaya çalışan bir keşiş, yeri geliyor boynundaki buff fulara dönüşüp yüzünde kemik gözlük ile sanat söyleşisi yapan bir entelektüele dönüşüyorsun. İyi ki varsınız hocam @spinodal @canozbek . Tekrardan emeğinize sağlık.

6 Beğeni

Bölüm 6 - Zorbey Aktuyun ile Tırmanış Sohbeti NOVEMBER 23, 2020

Yurtdışında bu sporun -tırmanış- halk tarafından ne kadar içselleştiğini görüyoruz.

1 Beğeni

@fatihboyaci video ve link için teşekkür ederim. Marathon Monks’u podcast’te dinlediğimde koşuyordum ve net olarak 1000 gün sonundaki mesafeyi hesaplayamamıştım. 7 sene süren ritüelleri ve hangi amaçla bu yola baş koyduklarını öğrenmek çok etkileyiciydi. Dünya üzerinde acaba bilmediğimiz bu şekilde kaç tane dayanıklılık ritüeli vardır kim bilir.

1 Beğeni

Podcast hakkındaki güzel düşünceleriniz için hepinize teşekkürler, bu da sanırım forumdaki ilk mesajım :slight_smile:

8 Beğeni

@erdibugra, belki okumuş, izlemiş olabilirsin;şöyle etkileyici insanlar da var:

@canozbek hoşgeldiniz :raising_hand_man:

5 Beğeni

Bak bugun Strava’da denk geldim buna :smiley: Kim hangi kulube uye olmus :wink:

aaa

6 Beğeni

Koştuğu dönemde Strava’nın aylık km meydan okumalarına da katılıyordu. Strava’yı aktif kullanıyor :smile:

2 Beğeni

9.bölüme ilişkin:
2013 tarihli şu röportajda, her yıl 1000’in üzerinde Japonun yürüyerek 88 tapınağı (900 millik rota) ziyaret ettiği, bununla ilgili Amy Chavez’in kendi yol alışı ile ilgili kitabından bahsediliyor.

1 Beğeni

Şu psikoloji ilginç:

Hayvanlar aleminin ayarı kaçıkları, al ye işte kolay yiyecek!

4 Beğeni

@spinodal Koşturmacayla geç tanışmış, ama hakkını tekrar tekrar dinleyerek vermiş biri olarak öncelikle Ayarı Kaçanlar için başarılar diliyorum. Severek takip ediyor ve arkadaşlara da öneriyorum. Benim ses konusunda bir geri dönüşüm olacak. Senin taraftaki seste sanki problem var gibi. Odadan, mikrofondan, ya da kullanılan kayıt yazılımından veya varsa filtreden de olabilir. Hafif ekolu ve derinden geliyor gibi, boş bir odada konuşuluyor gibi. Belki yönlü bir mikrofonla kolayca çözülebilir.

1 Beğeni

Ayari Kacanlar’in son birkac bolumu de ayni sekilde mi?

Doktorlar bazen böyledir!!!
** Doktorlar ona böyle bir etkinlikte rekabet edebilecek duruma asla gelemeyeceğini söylemiş**
İronman’de ilk.
4. bölüm fit moruklarda sanırım ironmanı x yaşındaki bitirenlerdrn bahsediliyordu.

1 Beğeni

Kosan ve yarisan doktorlara gitmek bu yuzden onemli :slight_smile:

1 Beğeni

Ben çok ciddi bir fark göremedim gibi ama elbette diğer arkadaşların da geri dönüşü önemli. Tek ortama bağlı kalmamak için farklı cihazda da dinleyeceğim.

1 Beğeni