Ayakkabı tavsiye

Merhaba arkadaşlar.Yıllardır Nike Air zoom Pegasus kullanan birisiyim.Pegasus rahatlığında ve hafifliğinde bir marka model tavsiye eder misiniz lütfen?Nike’ın başla bir modeli de olabilir.

Turbo pegasus modellerine baktiniz mi ?

2 Beğeni

farklı bir model arayışına neden girdiniz ? sonuçta ayakkabı bir amaca hizmet etmeli…daha fazla yastıklama istiyorsanız farklı öneriler, trail koşuları için bir model istiyorsanız farklı öneriler olmalı…

3 Beğeni

Pegasus efsanedir. Belki de fiyat / performans açısından , çok yönlülük açısından gelmiş geçmiş en iyi serilerden biri olabilir. Çoğu atletin antrenmanlarda ayağında Pegasus görürsünüz.

Ama illa değiştireyim ve Nike serilerinden gideyim derseniz , en üst segmente çıkmadan Vomero deneyebilirsiniz. Pegasus’a benzer olmakla beraber biraz daha yastıklaması fazla ve uzun mesafede tercih ediliyor. Yoksa o da Pegasus gibi All-In-One model sayılabilir.

Özellikle indirimlerde çok çok güzel fiyatlara Pegasus ve Vomero bulunabiliyor.

2 Beğeni

Fiyat olarak biraz pahalı gelmeye başladı

1 Beğeni

Her sabah 10000 metre koşan birisiyim .Pegasusta ki konforu ve hafifliği Vomero da bulabilir miyim ne dersiniz?

1 Beğeni

Pegasus 27 den başlamak üzere hep Pegasus giydim ve fiyat açısından ağır gelmeye başladı.Bu yüzden aynı konfora sahip başka bir model arıyorum

1 Beğeni

Nike outletlerde guzel fiyatlar oluyor. Ozellikle imkan varsa zeytinburnu olivium avmde iyi fiyatlar var. Sansliysaniz ve renklere cok takmazsaniz kayafi numara denk getirebilirsiniz.

2 Beğeni

İstanbul da yaşamıyorum online satışı da yok sanırım

1 Beğeni

Arkadaşa katılıyorum. 15 gün önce İzmirde 265 TL’ye Pegasus 36 satılıyordu. 320 330 TL civarı Vomero 14 vardı. Nike Factory Store’un online satışı yok malesef.
Bu fiyatlar günümüz şartlarında oldukça kabul edilebilir fiyatlar.

Vomero da rahat bir seridir ama bence bir Pegasus değil. Yine de çok çok ciddi farkları yok. Pegasus varken şahsen ben tercih etmem ama 2 Vomerom var. :slight_smile:

Öte yandan fiyat olarak avantajlı olsun derseniz bir alt serilere inmek gerekir. Gravity vs gibi. Ama çok da avantajı olmaz. Onun yerine indirim yakalamak en iyisi.

2 Beğeni

Arkadaslar da yazmis ben de outletten almayi kastetmistim :slight_smile: cok cuzi denebilecek bir fiyata peg turbo almistim cok da keyifle kullaniyorum su an ankara nata vega da turbonun shield modeli var indirimde yagmur gecirmez diye geciyor o da incelenebilir bir model ankaradaki arkadaslar icin

2 Beğeni

Eğer koştuysanız Pegasus ile yağmurlu havada nasıl ayakta kalıyorsunuz? Ben de pegasus 36 var. İlk pegasus ayakkabım. Şimdiye kadar ıslak asfaltta, betonda vs bu kadar kayan bir ayakkabım olmamıştı. 2 defa yeri öptüm sayesinde. 1 tanesinde çok şanslıydım. Şimdi sadece kuru havada giyiyorum. Ucuz diye aldığım ve hiç giymediğim bir de Pegasus Turbo var. Bunları sadece kuru havalarda kullanıp emekli edeceğim. Bir daha da pegasusun yanından geçmem herhalde :unamused:

3 Beğeni

ben de pegasus 35 turbo almıştım indirimden…o kadar memnunum ki, gaziemir optimum’a gidip varsa bir tane daha almak aklıma düşüyor, diğer taraftan da haftada 1 gün kullanarak zaten ömrünü 2 senede anca tamamlar para bağlamaya gerek var mı diye düşünüyorum (finansçıyım ve stoğa karşıyım :))…

yağmurlu havada iki defa kullandım…biri istemsizce fena bir sağanak yağmura yakalandım ve point to point yaptığım için idmanı tamamlamak dışında bir seçeneğim yoktu…31 aralık…3 günde kurudu ayakkabı…bisiklet yolunda koştum…sıfır kayma…

ikinci tecrübem ise risk alarak kabullendiğim hafif ile orta şiddet bir yağmurda pistte 1 saatlik bir koşuydu…sıfır kayma…

beni çok şaşırttı…tek sorun, hızlı pace’lerde zoom x köpük sebebiyle alt bacağımın dışı daha çok yorgun düşüyor…kümüle de ne kadar etki eder bilemedim, haftada 1 gün kullanıyorum sadece…

1 Beğeni

Ben de Pegasus hastasıyım. 31,32 kullandım. UA charged bandit’i Pegasus’a çok benzetiyorum ve severek kulanıyorum. Eski modelleri internette 400-450 lira bandında bulunabiliyor.

2 Beğeni

Nike’ın Winflo modeli bende Pegasus’a benzer bir hissiyat bıraktı, fiyat olarak da Pegausus’dan bir miktar daha uygun. Yalnızca Winflo 7’de kalıp biraz büyütülmüş gibi geldi bana Pegasus’da giydiğimin yarım numara altı tam oldu .

1 Beğeni

Yağmurlu hava ve ıslak zemin için Pegasus 35 Shield almıştım. Tabanı kaymayan bir maddeden ve taban desenleri değiştirilmiş. Ben normal modelleriyle çok ciddi yağmurda koşmadım ama 1,2 arkadaşım da yağmurda kaydığını söyledi. Tabi koşulan yüzey de burada ciddi faktör.

1 Beğeni

Pegasus naturel bir ayakkabı mı yani içe dışa basma destek durumu nasıl?

1 Beğeni

Pegasus 35 kullanıyorum ilk koşu ayakkabım diyebilirim. Kayma durumunu ara ara bende yaşıyorum, dikkatimi çeken taze ıslak zeminde bunu yapıyor olması. Hareket gören ıslak zeminde yaşamadım diyebilirim. Örnek olması için ara ara çıktığım Çekmeköy Doğa Parkı verebilirim, mesafeleri işaretlenmiş kırmızı zemin.

@Ogungunes bende ki 35’ler nötr içe dışa basmaya uygun özel bir modeli var mıdır dikkatimi çekmedi görmedim diyebilirim.

1 Beğeni

Pegasus serisi notr taban, daha fazla bilgi ve ayakkabilari karsilastirmak icin runrepeat.com uzerinden baya detayli bilgi alabilirsiniz

2 Beğeni

Ben Pegasus’u 27.serisinden beri kullanıyorum.Yağmurlu hava da kayıyor ama o kadar çok kayma olmuyor bende.

1 Beğeni