Ayakkabı tavsiye

sorunuzu çok net anlıyorum, içe basan birisiydim…koşuya 2014’te başladım diye kabul edelim, 2015-2017 yılları arasında fena taktım ayak egzersizleri ile ve tek bacak hareketi veren ağırlık egzersizleri ile mümkün mertebe iyileştirmeye çalıştım…sağ ayağımın durumu daha iyiydi, şu anda tamamen normal…sol ayağımda da bir nebze iyileşme gördüm fakat sağa göre daha fazla içe basıyor…2017’den beridir de her sene 5 hafta çok ciddi bir bacak ağırlığı idmanı yapıyorum, kalan zamanda da 2-3 ay kadar crossfit ağırlıklı spor yapıyorum…

demem o ki, son 2 senedir, notr ayakkabılarda (yarışlarda kullandığım on cloudflow ve 2.5 aydır kullandığım pegasus 35 turbo) edindiğim tecrübe yeterince güçlenirseniz ve koşarken formunuza dikkat ederseniz notr ayakkabının sorun yaratmadığı (peg 35turbo için tek çekincem henüz az mesafe koştum ve threshold koşuyorum hep ertesi gün alt bacak dış tarafında yorulma ve ağrı hissediliyor fakat idmandan mı yoksa zoom x sebebiyle mi biraz daha koşmam gerek kendisiyle)…

ayak yapınızı belki çok değiştiremezsiniz fakat gerekli güç egzersizleri ile sonuçlarına etki edebilirsiniz…kendi tecrübem bu cümleyi kurdurtuyor, elbette herkesin idmana verdiği tepki farklı olacaktır…

2 Beğeni

Fazlasını bulacaksınız Vomero da