Ayakkabı seçimi desteği

Merhaba tekrar. Bugün sabah ilk 10K koşumu tamamladım, gayet mutlu hissediyorum :slight_smile:

Ancak koşarken kullandığım ayakkabı, gündelik rahat bir ayakkabı idi ve beni çok uzun süre götürmeyeceği aşikar. Bu sebeple kendime bir patika ayakkabısı arayışına girdim. Aslında gönlüm Salomon’dan yana ama şu anda o derece yüksek bir yatırım yapmak istemiyorum. Hem bütçemi uygun kullanmam lazım (saat ve diğer ekipmanlar da alacağım) hem de devam edip etmeyeceğim net değilken yüksek bir yatırıma gerek yok diye düşünüyorum. Bu sebeple kendime 400 tl bütçe belirledim.

Bir süredir araştırıyorum. Bulabildiğim uygun fiyatlı bazı ayakkabılar şunlar:

• Reebok Astroglide (260 tl)
  • Reebok Ridgerider (400 tl)
  • Asics Gel Venture 7 (370 tl)
  • Adidas Terrex Tracerocker (420 tl)

Bunlardan hangisini önerirsiniz? Bütçe içerisinde kalmak kaydıyla başka marka/model önerir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Ben Adidasın boost modellerini kullanıyorum, senin bütçene uygun indirimlerde bulunabiliyor, genel anlamda memnunum.
Belki biliyorsundur ama hatırlatayım, koşuda ayağın rahat etmesi için alacağın ayakkabı normal numaradan 1-1.5 numara büyük olsun. İyi koşular.

@ardarda Teşekkürler bilgiler için. Boost modelleri yanlış bilmiyorsam Adidas’ın en pahalı modelleri. Çok ciddi indirim gelmedikçe benim bütçe sınırlarıma gelmesi zor görünüyor. Ya da sizin bildiğiniz bir model varsa indirim kovalayabilirim.

1 numara büyük olayını okumuştum, ona dikkat edeceğim. Zaten son zamanlarda ayakkabılarda sorun yaşıyorum, tarak kemiği tarafında hep bir baskı oluyor, o sebeple 1 numara büyük alıyorum gündelik ayakkabılarımı bile.

merhabalar,

yol için NB ama patika için asics derim ben. kendi ayakklarım onlarda rahat.

iyi koşmalar

Teşekkürer vakit ayırdığınız için. Benim de gönlüm Asics’ten yana aslında ama sanırım en doğrusu gidip hepsini tek tek deneyip, en rahat olanını seçmek. Asics (veya başkası) alacağım diye karar verip, denedikten sonra rahat etmiyorsa, ısrarcı olmamak gerekir diye düşünüyorum.

Nike pegasus35 arastırabilirsiniz, geçen ay İntersport’dan yapılan indirim ile 325 tl.e aldım ve çok severek kullandığım bir ayakkabıdır fakat ayakkabı tercihinin kullanıcıya özel olduğunuda unutmamak gerekir. İyi koşular…

3 Beğeni

Takipte olayım, çok teşekkürler.

Devam edip etmeyeceğiniz belli değilse, nispeten yol tutuşu iyi ve alt tabanı girintili çıkıntılı olan bir yol ayakkabısıyla da patikada koşabilirsiniz. Tabi zorlu, çamurlu, teknik zeminleri dışarıda tutuyorum.

2-3 aylık sürede kampanyaları ve mağazaları takip ederek uygun bir ayakkabı bulabilirsiniz. Hazır black friday indirimleri de yaklaşıyorken.

Ama harcama yapmadan önce çok uygun fiyatlı bir modelle yol vs ile, devam edip etmeyeceğinize karar verirseniz daha mutlu olursunuz :slight_smile:

Kolay gelsin.

Çok teşekkürler desteğiniz için. Birkaç model belirledim sayılır, onların indirimlerini kovalıyorum. Yakalarsam alacağım, yoksa şimdiki düz yol ayakkabım ile devam edeceğim. 2-3 ay sonra belli olunca da kaliteli bir ayakkabı alırım diye planlıyorum :slight_smile:

Merhaba. Bende nike pegasus 37 için internetten sipariş vermek durumundayım şuan. Bulunduğum yerde olmadığı için, sipariş için bilgi aldım, kalıpların geniş olduğunu belirttiler. Açıkçası çok içime sinmedi, ayakkabılarımın çoğu 43-43buçuk (uk:8,5 us:9) beden tablosunda pegasus37 için 44.5 önerdi. Kullanan var mı acaba?

1 Beğeni

Bu tip durumlarda en sağlıklı veriyi ayağınızın Cm ölçüsü veriyor diye düşünüyorum. Sitedeki beden rehberi bölümünde 44.5 numaraya denk gelen Cmyi ayağınıza kıyaslayarak biraz daha teyit imkanı edinebilirsiniz. İlk iş doğru ayak ölçüsünü almak. Bunun için Youtube videoları var, kısa bir işlem. Sonraki işlem ise ayak ölçünüze en yakın numarayı tespit etmek. Bu bazı markalarda baya sorun oluyor. Kimi zaman ise ayağınızın ölçüsü istediğiniz modelde tam ara bir numaraya denk geliyor. Burada da küçük alsan zaten olmaz, bir büyüğü alsan ayrı dert. İki numara da tam olmuyor kimi kişilere bazı modeller.

Benim 28.25 Cm gibi bir ölçüm var mesela. 44 numara ise 28 cm’e denk geliyor. Yani küçük gelecektir. Şu an Nike Pegasus siparişleyecek olsam 44.5 numara denerdim. 28.5 cm ölçüsü ile bu numara bana tam olacak muhtemelen. Ancak ayağım 28.5 olsaydı bu sefer 29 cm ölçülü 45’i seçerdim. Böyle böyle gidiyor. Ancak Nike Pegasus’un özel bir durumu varsa bunu ayakkabıyı daha iyi tanıyanlar/deneyenler söyleyebilir elbette.

Son olarak aklıma gelen bir diğer dert de iki ayağımızın bazen aynı büyüklükte olmaması. Genelde birkaç mm fark oluyor. Çoğu kişide olan bu durum aradaki farkın büyük olduğu hallerde işi daha da çetrefilli hale getiriyor. Umarım sizde yoktur. Kolay gelsin.

2 Beğeni

Nike ayakkabılarda çakma/sahte ürün durumları konuşulmuştu forumda.Alacağınız site veya satıcı adı +Şikayetvar şeklinde Google’da aramanızda fayda olabilir.

1 Beğeni

Barçından alacağım orjinallik sorun olmaz heralde ama sitenin ölçü tablosu ile nike ın kendi tablosu uyuşmuyor. Ölçümü yaptım bend e şimdi bilgiler için teşekkürler. 27.5 cm her iki ayakta. Tabloya göre 44.5 diyor. 1 numara büyük yani. Ben deneme şansı bulabileceğim bir yer bulsam en güzeli olacak gibi.

2 Beğeni

Barcin bilindik güvenilir diye biliyorum.Denemek en iyisi.Barcin mağazaları da var.Ayakkabi dünyası gibi yerlerden denebilir.Numara uysa bile dar gelme ihtimaline karşın denemek en iyisi , maske mesafe ile…

Barçın’ın sitesine bakmadım ancak beden tablosuna bakmak için en doğru yer modelin resmi sitesi olacaktır. Sizin ayakkabı için Nike resmi sitesi:

https://www.nike.com/tr/t/air-zoom-pegasus-37-koşu-ayakkabısı-Z7QV8F/BQ9646-200

1 Beğeni

Barcin in ankarada magzasi vardi bence guvenilir guzel indirim de yapiyorlar acikcasi

1 Beğeni