Ayakkabı seçimi desteği

Merhaba tekrar. Bugün sabah ilk 10K koşumu tamamladım, gayet mutlu hissediyorum :slight_smile:

Ancak koşarken kullandığım ayakkabı, gündelik rahat bir ayakkabı idi ve beni çok uzun süre götürmeyeceği aşikar. Bu sebeple kendime bir patika ayakkabısı arayışına girdim. Aslında gönlüm Salomon’dan yana ama şu anda o derece yüksek bir yatırım yapmak istemiyorum. Hem bütçemi uygun kullanmam lazım (saat ve diğer ekipmanlar da alacağım) hem de devam edip etmeyeceğim net değilken yüksek bir yatırıma gerek yok diye düşünüyorum. Bu sebeple kendime 400 tl bütçe belirledim.

Bir süredir araştırıyorum. Bulabildiğim uygun fiyatlı bazı ayakkabılar şunlar:

• Reebok Astroglide (260 tl)
  • Reebok Ridgerider (400 tl)
  • Asics Gel Venture 7 (370 tl)
  • Adidas Terrex Tracerocker (420 tl)

Bunlardan hangisini önerirsiniz? Bütçe içerisinde kalmak kaydıyla başka marka/model önerir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Ben Adidasın boost modellerini kullanıyorum, senin bütçene uygun indirimlerde bulunabiliyor, genel anlamda memnunum.
Belki biliyorsundur ama hatırlatayım, koşuda ayağın rahat etmesi için alacağın ayakkabı normal numaradan 1-1.5 numara büyük olsun. İyi koşular.

@ardarda Teşekkürler bilgiler için. Boost modelleri yanlış bilmiyorsam Adidas’ın en pahalı modelleri. Çok ciddi indirim gelmedikçe benim bütçe sınırlarıma gelmesi zor görünüyor. Ya da sizin bildiğiniz bir model varsa indirim kovalayabilirim.

1 numara büyük olayını okumuştum, ona dikkat edeceğim. Zaten son zamanlarda ayakkabılarda sorun yaşıyorum, tarak kemiği tarafında hep bir baskı oluyor, o sebeple 1 numara büyük alıyorum gündelik ayakkabılarımı bile.

merhabalar,

yol için NB ama patika için asics derim ben. kendi ayakklarım onlarda rahat.

iyi koşmalar

Teşekkürer vakit ayırdığınız için. Benim de gönlüm Asics’ten yana aslında ama sanırım en doğrusu gidip hepsini tek tek deneyip, en rahat olanını seçmek. Asics (veya başkası) alacağım diye karar verip, denedikten sonra rahat etmiyorsa, ısrarcı olmamak gerekir diye düşünüyorum.

Nike pegasus35 arastırabilirsiniz, geçen ay İntersport’dan yapılan indirim ile 325 tl.e aldım ve çok severek kullandığım bir ayakkabıdır fakat ayakkabı tercihinin kullanıcıya özel olduğunuda unutmamak gerekir. İyi koşular…

2 Likes

Takipte olayım, çok teşekkürler.

Devam edip etmeyeceğiniz belli değilse, nispeten yol tutuşu iyi ve alt tabanı girintili çıkıntılı olan bir yol ayakkabısıyla da patikada koşabilirsiniz. Tabi zorlu, çamurlu, teknik zeminleri dışarıda tutuyorum.

2-3 aylık sürede kampanyaları ve mağazaları takip ederek uygun bir ayakkabı bulabilirsiniz. Hazır black friday indirimleri de yaklaşıyorken.

Ama harcama yapmadan önce çok uygun fiyatlı bir modelle yol vs ile, devam edip etmeyeceğinize karar verirseniz daha mutlu olursunuz :slight_smile:

Kolay gelsin.

Çok teşekkürler desteğiniz için. Birkaç model belirledim sayılır, onların indirimlerini kovalıyorum. Yakalarsam alacağım, yoksa şimdiki düz yol ayakkabım ile devam edeceğim. 2-3 ay sonra belli olunca da kaliteli bir ayakkabı alırım diye planlıyorum :slight_smile: