Ayakkabı Önerisi

Merhaba arkadaşlar.
Her sabah 1 saat yürüyüş yapıyorum tartan zeminde, bazende asfallta. Koşmaya çalıştığımda ise kaval kemiğimin dış tarafındaki kas ve ayak bileğim aşırı derecede sertleşip uyuşuyor ve ağrı yapıyor. Aynı şey hızlı yürüdüğümde de oluyor. Yürürken kullandığım ayakkabı pek kaliteli değil ama yürürken bir sıkıntı çıkarmıyor. Koşu için indirimdeyken Asics Gel-Contend 7 satın aldım ve onu denedim belki ağrılarım geçer diye. Alıştığım ayakkabıların dışında ayakkabı bana biraz ağır geldi açıkçası. Yürürken kalitesiz ayakkabıya nazaran bir dengesizlik hissettim, ayağım savruluyor gibiydi ve ayağım daha çok ağrıdı. Koşarkende önceden 1 turda ağrı yapıyorsa 4 turda aynı ağrıya ulaştım ve ayakkabıyı iade ettim. Sabahları yürüyüş sırasında hafif tempoda koşu yapmak istiyorum, nabzımı biraz daha artırmak için. Bu bağlamda bana önerebileceğiniz giriş seviyesi ayakkabılar varmıdır ? Bütçe maks 650 TL.

1 Beğeni

Ağrı için kompresyon tozluk deneye bilirsin. Ve hergün ağrı olan bölgeye buz uygulayabilirsin

1 Beğeni

Nike modelleri gayet hafiftir.500₺ civarı winflo modelleri var

1 Beğeni

Lescon marka koşu ayakkabıları var 350 TL civarı aynı şekilde Reebok marka koşu ayakkabıları var 200-400 bandında nike modelleri kısmen daha pahalı Nike Tanjun modelini beğendim 400-500 bandında, decathlondaki koşu ayakkabıları var genel olarak onlar hakkında yorum bulamadım ama fiyatları gayet uygun. Bu tarz ayakkabıları işimi görürmü acaba bilgisi olanlar yazabilir mi ? hangilerini önerirsiniz ?

Koşu sırasında çok sıkıntı oluyor, eve gelince problem yok. Koşu sırasında bırakmak zorunda kalıyorum topallayacak duruma geliyorum, 5-10 dakika sonra geçiyor ağrısı. Nike’ın genel her mağazada olan modelleri var downshifter 10 ,revolution 5 gibi bu modeller hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Decathlon dan alma derim. Çabuk yıpranıyorlar.
Lesconlarda fena değil. Ama sana yastığı iyi bir ayakkabı lazım. Çünkü ağrı bölgen biraz sıkıntılı. Kuvvet egzersizleri yapmalısın. Kilo durumun nedir bilmiyorum. Buna bağlıda ağrı olabilir.

Birde New Balance modellerine bak derim onlarında yastıklaması iyidir

Boy 178 kilo 85. Yürüyüş yapmaya alışkınım sıkıntı çekmiyorum günde ortalama 2 saat yürüyorum. Dediğimi gibi koşu kısmına geçince bacak ve bilek ağrısı engel oluyor.

Hocam selamlar. Aynı ağrı bende de olmuştu. Biraz(2 hafta) ara verdim sonra çok hafif tempoda başladım ve kendimi güçüm olmasına rağmen zorlamadım. Ve ağrı geçti bir daha da yaşamadım.

Öncelikle kalf antrenmanları yapmanız lazım.Gunde 4-5 set 20-30 tekrarlı.Her gün yapabilirsiniz veya gün aşırı.Yavas etkilenen kastir kalf kası.Ayakkabiyi ondan sonra düşünün.Ayak bileği ve kalfı güçlendirmeden hangi ayakkabıyı alırsanız alın o bölgede ağrı yaşarsınız…

2 Beğeni

koştuğum için benim bile 3-5 kilo fazlam var. 185 cm 81 kiloyum. Sende biraz kilo vermelisin tabi koşu sporu yapacaksan.

Yapman Gerekenler Şunlar Olabilir

• Kuvvet Egzersizleri
  • Yastıklı Ayakkabı
  • Koşucu İdeal Kilo.

kalflarım fazlasıyla büyük aslında. Ayak bileğimi nasıl güçlendirebilirim ?
@herdogdu Aslında önceliğim koşu sporu değil. Ben fitness ile uğraşıyorum, sabahları hobi olarak yürüyüş yapıyorum ama yürüyüşten sıkıldığım için yavaş yavaş koşuya başlamak istedim. Üst düzey bir hedefim yok bu konuda. Sabahları yarım saat 45 dakikalık koşu-yürüyüş antrenmanları yeterli olur benim için.

1 Beğeni

Ayakkabı seçimi her ne kadar ayak basış stiline (içe-dışa-nötral) göre tercih edilse de, naçizane Nike Pegasus ve Vomero modellerini önerebilirim. Güncel versiyonları yüksek fiyatlarda seyretse de, outlet avm’lerden bir önceki modellerini uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Teşekkürler önerileriniz için. İndirimli bir şekilde Nike Quest 3 modelini satın aldım.

hocam merhaba, memnun musunuz ayakkabınızdan acaba? aldıktan sonra fark etti mi koşudaki ağrı ve zorlamalar

Merhaba,
en fazla 40 km de kullanacağım patika koşu ayakkabısı satın almak istiyorum.Önerileriniz nelerdir? Bütçe 600 TL.
Forumda satmayı düşünen varsa alabilirim.

Sanırım sıfır ayakkabı olarak bu fiyatlarda neredeyse hiçbir ürün kalmadı. Üç haneli fiyata bile bulmak imkansız gibi bir şey gibi gözüküyor. Ben de bahaneyle Türkiye’de yaygın satılan bazı arazi koşu modellerine baktım uzun aradan sonra. Nike, Salomon, Merrell, The North Face, Asics, Mizuno, Hoka, Evadict (Decathlon markası), Adidas vs genel olarak inceledim. Durum vahim tabi.

İkinci el olmadıkça bütçenize uygun tek arazi koşu ayakkabısı bu gibi duruyor.

Decathlon’un en giriş seviyesi modeli sanırım. Performansı nasıldır, sizin ayaklarınıza uyar mı bir şey demek zor. Gidip yakından inceleyip denemeniz lazım.

2 Beğeni