Ayak bileğim çıktı. Acil Yardım Lütfen

Selam beyler, dün ayak bileğim bekçilik sınav parkuru lastik engelinde içe doğru dönerek çatırdadı. Ardından şişme meydana geldi. Acil’e gittim film çektirdim kırık olmadığını söyledi ve ilaç verdi lakin ayağım şişti. Bu sabahta ilçede oturduğum için meşhur çıkıkçıya gittim ve ayak bileğimin çıktığını söyleyip yerine oturttu. Üzerine az az basabiliyorum ama 4 gün sonra parkura girmem lazım. Ayağı en hızlı nasıl iyileştirebilirim? bunun spreyi falan var mıdır ? Hangi koruyucu ayak bilekliği kullanmalıyım? ya da hangi malzemeleri kullanmalıyım ?

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Öncelikle ilk fırsatta uzman bir doktora gözükmen ve onun önereceği tedavi yöntemiyle ilerlemen daha iyi olacaktır. Kullanacağın yanlış bir ekipman iyileşme sürecini uzatır.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. İlcede oldugumuz icin normal doktor bile yok. Merkeze gidecegim pazartesi. Yine de tavsiyesi olan var ise dinlemek isterim :pray:

Merhabalar, buz tedavisi, kas gevşetici ve kortizonlu igne sayesinde yurumeye basladim. Lakin Pazartesi spor mülakatı var pomem. Ziplama falan yapmam lazim. Ayagim ani hareketlerde agriyor. Ziplama yapamiyorum. Kosamiyorum. Parkura girmeden once bengay sürsem, agrisi kesilir mi ? Ayak bilegine ve tabanina surmemde sakinca olur mu ? Tavsiye eder misiniz? Amacim
Parkuru acisiz tamamlamak, sonrasinda buz tedavisine devam edecegim.