Atletizm/Yol Yarışı/Ultramaraton Yayın Akışı ve Hatırlatıcı [Sürekli güncellenir]

Sezonun(erkekler tarafında) en keyifli yarışıydı kesinlikle :slight_smile:

2 Beğeni

https://live.utmb.world/utmb

Canlı yayın bağlantıları yukarıda:

Kaç yarıştan oluşuyor, nedir , ana yarış diye birşey var mı vs bilmiyorum ama hiçbir şey olmamışsa bile birileri koşmaya başlamış :slightly_smiling_face:

5 Beğeni

Dunya 100 km sampiyonasi cumartesi gunu Berlin’de kosulacak.

Yaris surada canli izlenebilir.

Sonuclar surada canli yayinlanacak.

9 Beğeni

https://brussels.diamondleague.com/en/programme-results-brussels/
Elmas lig Brüksel etabı 2 Eylül Cuma 20.55 TRT Spor Yıldız canlı yayınında.

(Ssport veya Ssport2’de EuroBasket maçları nedeniyle canlı yayın yok).

(Bence Bürüksel kelimesi Brüksel kelimesinden daha doğru ama yanlışı yazmayım :slightly_smiling_face:)

8 Beğeni

bazen foruma bu başlık için giriyorum :slight_smile: yaşadığımı hissettiriyor. Thanks to @fatihboyaci

6 Beğeni

19gönderiler yeni bir konuya bölündü: 24 Saat Avrupa Şampiyonası (Dünya Rekoru)

Pazar günü yanlış hesaplamadıysam Türkiye saatiyle 4te çok güzel bir yükseliş yarışı etabı var. Pazar günü kadınlarda Maude Mathysçi olarak ekran başında olacağım.

Golden trail world series pikes peak 4320 metre yükseliş.

6 Beğeni

17gönderiler yeni bir konuya bölündü: Berlin Maratonu 2022

25 Eylül günü Berlin maratonunu BMW BERLIN-MARATHON youtube hesabından takip edebilirsiniz.

Her yerde Kipchoge’nin son bir kez marathon sub2 denemesi yapacağı yazılıp çizilmeye başlandığı için insan bir heyecanlanıyor. Hava 8-14 derece arası ve rüzgar yok.

6 Beğeni

Londra Maratonu

4 Beğeni

Ironman Kona Dünya Şampiyonası başladı.

Bugün Sera SAYAR YAKIMOVİÇ yarışıyor.

Mert ONARAN Hoca, Ruso YAKIMOVİC ve Cem DAĞDELEN ise daha sonra yarışacaklar.

Şimdi gördüm yukarıda Atletizm/Yol Yarışı/Ultramaraton demişiz. Taşımalı mı konuyu bilemedim. :slight_smile:

7 Beğeni

Sera Sayar gerçekten muazzam bir derece ile yarışı bitirdi.
Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. Genel 11, Yaş gurubu 5 oldu.
Ve bu yarış Dünya şampiyonası…

10 Beğeni

Ruth Chepngetich (KEN) — 2:14:18 ile kadınlar en hızlı kinci derecesini Chicago maratonunda koşmuş.
Eurosport 2 21.00’da 9 ekim gecesi banddan izlemek yada kaydedip isteyenler için yayında.

2 Beğeni

Gerçekten çok çok başarılı bir derece. :clap: :clap:

Sadece şu Genel 11 kısmını anlamadım. Listede genel 40 görünüyor. Acaba proları falan çıkarınca mı 11’e ulaşılıyor. Erkelerde 55 civarı Pro Atlet vardı, Kadınlarda da 29 olabilir eğer 11 sayısı oradan geliyorsa.

1 Beğeni

Benim anladığım Genel 30-34’de 11. Kadınlar 30-34’te 5.

1 Beğeni

Biraz daha doğrusu; bu sporu yapmanın gerektirdiği maddi güce sahip olmakla birlikte ironman qualifier olan yarışlara da katılabilecek maddi duruma sahip olanların içerisinden, qualify olan ve Kona’ya gidip yarışabilmek için 4-5 bin dolar civarı harcayabilecek durumda olanların Dünya şampiyonası.

Bu arada bahsi geçen performans muhteşem gerçekten. Kadınlarda yaş gurubunda 5, tüm kadınlar arasında 40, genelde 126. olmuş Sera. O yorgunluğun üstüne 3:22 maraton koşabilmesi muazzam.

5 Beğeni

Bu başlık altında konuşulmuştu… Farklı atletler gelmeye başladı dağ ve patika yarışlarına diye…

Bu senenin Sierra Zinal kazananı Kenyalı Mark Kangogo’da iki ayrı yasaklı madde tespit edilmiş.

9 Beğeni

Bu yıl şimdiye kadar, çoğu maraton koşucusu olan 21 (veya 20) Kenyalı atlet, doping iddiasıyla cezalandırılmış.
Kenya, doping konusunda Rusya olma yolunda mı yoksa atlet sayısı çok fazla olduğundan mı?

Son olayda bu parkurda en hızlı 3. dereceyi elde etmişti.Sierre Zinal en hızlı 2. derece sahibi de doping ile o dereceyi elde etmiş.

7 Beğeni

Beğeni göndermek istemiyorum bilgilendirici yorumunuza Üzüntü veren bi haber

3 Beğeni

Yarışı izlerken ne kadar da güçlü koşuyor, yokuş aşağı kolları açmış uçuyor, kim ola ki bu Mark Kangogo diye arama yaptığımı hatırlıyorum. Çok yazık gerçekten. Son 10 km’de hızındaki düşüş ve parkur rekoru temposunu kaybetmesi de kullandığı ilaçların etkisinin azalmasıyla alakalı sanırım.

2 Beğeni