Apple Watch kullanan var mı?

Herkese iyi akşamlar Apple Watch kullanan arkadaş var mı aranızda tavsiye eder misiniz almayı düşünüyorum koşu için ve gündelik kullanım için ama daha çok koşu için çünkü koşarken yanında hiçbir ağırlık taşımak istemiyorum telefonda dahil

0 Likes

apple watch illa ki diğer koşu saatlerine göre çok daha fazla özellik barındırıyor olabilir, fakat kullanım amacınız eğer koşu içinse bu iş için üretilmiş saatleri almanızı tavsiye ederim…yok eğer akıllı saat almak istiyorum diyorsanız o zaman sanırım apple watch, özellikle medical grade olması sebebiyle series4, alabileceğinizin en iyisidir diye düşünüyorum…

0 Likes

Kullanan bir çok arkadaşım var. Ciddi bir fiyata sahip ve gerçek bir koşu/spor saati değil. Gündelik hayatına spor katan insanlar için geçerli daha çok.
Aynı fiyat bandında garmin/suunto daha iyi ve daha fazla değeri ölçecektir diye düşünüyorum. Ayrıca optik nabız sensörlerinin güvenirliği zaten çok kuşkulu.
Ben spor saatini+nabız bandını tercih ederdim

1 Like

Bu sorunun şöyle güzel bir cevabı var, bu grafik yakın zamanda Ray tarafından yayınlandı. Yazı linki aşağıda.

Özetle; iki ayrı kıtada koşulan büyük bir 10 Km yarışı ile bir maratonda koşucuların kullandığı mesafe ölçüm cihazlarının markaları. Mesafe ve zorluk uzadıkça akıllı saatlerin zaten az olan oranının düştüğünü, buna karşın spor saatlerinin oranının ezici bir şekilde daha fazla olduğunu göreceksiniz. Bu doğal, akıllı bir saatle koşu mesafenizi ölçebilirsiniz, ancak toplam deneyim olarak bakıldığında spor saatleri çok daha fazla özelleşmiş nitelik, tecrübe ve bilgi birikimi vaadeder. Yeni başlayanları motive etmek için güzel araçlar içeriyorlar ama bir süre sonra (başlangıçtaki motivasyon etkisini yitirip kişi “ben bu sporu hayatım boyunca yapmak istiyorum” moduna geçtiğinde) ister istemez spor merkezli bir saate geçiş gerçekleşiyor.

Yukarıdaki grafiği maratonda değilde herhangi bir kentteki akıllı saat (tüm elektronik saatleri baz alın) oranı olarak görseydik ezici bir şekilde Apple önde olacaktı, hemen arkasından da Xiaomi gelecekti. Sınırlı spor yapacak ve gün boyu telefonunuzla birlikte kullanacağınız bir saat arıyorsanız > Apple, Spor konusunda kendinizi daha fazla geliştirmeyi hedefliyorsanız > Spor Saati markalarına bakın.

2 Likes

Sporcu saati hakkinda

Sporcuyum, koşuyucuyum diyorsanız kesinlikle Apple almayın, şarj en büyük sorun. Ama arada 30 dakika yürüyorum , koşuyorum diyorsanız alabilirsnizi, olmaz diye birşey yok tabi kullanılır fakat koşucu olup Apple kullanmak uygun olmuyor.

0 Likes